Bonchi Habanero Yellow

Co jsme vypěstovali v roce 2014
Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Bonchi Habanero Yellow

Příspěvekod mruuh » 22 čer 2014 16:44

Zdravim, rad by som vam predstavil moj maly bonsai z Habanera Baby Yellow.

Zasadil som ho minuly rok vo februari, a v lete bola z neho silna, asi meter vysoka rastlina. Bohuzial, asi som neodhadol vyzivu, a tak zaplodila len jednu "baby" papricku, zvysok kvetov opadal. Kedze ale mal pri korenoch dost siroku stonku, rozhodol som sa ze ho prezimujem, a vyskusam z nej spravit bonsai.

Osekal som rastlinu, a nechal len cca 15cm stonku trciacu zo zeme, s 2-3 malymi listkami. Zimu stravila v tme a chlade, zalial som ju len asi dvakrat.

V januari som ju vytiahol z kvetinaca (asi 30l) uplne rozbil korenovy bal, ostrihal korene tak aby sa vosli do mensieho kvetinaca, a zasadil do novej zeme. Asi mesiac nic, potom sa bujne rozrastla. Tato fotka je z cca marca:
18189

Trochu som rastline tvaroval vetvicky, a ked sa mi zdalo ze zacina bujniet uz prilis, zacal som odstipavat najvacsie listy, ako aj listy ktore zavadzali v "korune". Momentalny stav ku dnesku je takyto:
18190
18191

Bonchi kvitne jedna radost, a uz rastu dva male plody (jeden je vzadu, na fotke ho nevidno).

Na to, ze v podstate neviem co robim, sa mi velmi paci ako pekne vyzera, tak som sa rozhodol ze sa tu pochvalim. :)

Za kvalitu fotiek sa ospravedlnujem, moj starucky mobil to lepsie proste nevie.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Bonchi Habanero Yellow

Příspěvekod bremic » 22 čer 2014 19:54

Pěkný :tiphat:

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Bonchi Habanero Yellow

Příspěvekod mruuh » 26 dub 2016 11:13

Tak som bol na vikend pozriet rodicov, a po navrate v nedelu pozeram na bonchi (dnes uz trojrocne, kazdu chvilu cakam ze zacne rozpravat :) ), a co nevidim? Rastie prvy plod. A to som ho chcel osekat este viac, a konecne presadit do plytkej bonsai misky. Teraz na to ale nemam srdce, asi to necham na dalsiu jar, a medzitym si odlozim semienka. Habanero Baby Yellow je, ako som pochopil, trochu rarita.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Bonchi Habanero Yellow

Příspěvekod Erben61 » 26 dub 2016 12:11

:wave: A v tom je právě ten problém, v takovýmto květináči to samozřejmě roste......já jsem od podzima oddělal dvě rostlinky právě tím, že jsem zredukoval kořenový system a přesadil do mělké misky....v tom je ten fór aby se to po takovémto zásahu uchytilo.Asi chce vystihnou správný vegetační moment, prostě chvíli kdy je rostlina nabuzená k růstu a CHCE růst za každou cenu. :dunno: :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Bonchi Habanero Yellow

Příspěvekod mruuh » 26 dub 2016 13:13

Hej, presne tak uvazujem aj ja - chel som to presadit do bonsai misky teraz na jar, ale stale som to odkladal a odkladal, a teraz uz je neskoro. :) Na jesen to urcite robit nechcem, vtedy sa uklada na spanok, a po takomto drastickom zasahu moze zaspat navzdy...


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů