Krteček zahradník

Co jsme vypěstovali v roce 2014
crteczech
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2014 10:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Krteček zahradník

Příspěvekod crteczech » 09 led 2014 11:37

Ahoj,

po dvou leté pauze, jsem se rozhodl, že zase budu pěstovat chilli. Při prvním pěstování jsem pěstoval pouze "okenní" druhy, z obavy, že se nevejdu do bytu. Byl to úplně úvodní pokus s chilli. Jednou jsem sklidil a odjel do školy, když jsem se po týdnu vrátil ze školy a mé tři keříky chilli, vlastně celý truhlík byl fuč.. A tak skončila má první a zatim i poslední sezóna s chilli.

Vždycky mě lákalo zasadit si větší chilli. A tak jsem se o vánocích rozhodl, že si opět zasadím chilli. Tentokráte už větší kousky. Takže jsem hned 25. prosince objednal semínka. Vzhledem k probíhajícím svátkům a Novému roku dorazili až 3. ledna 2014. A to je právě to Datum s velkým D, kdy jsem semínka zasadil. Než stihly semínka dorazit, měl jsem dost času pročítat informace o "indoor" pěstování chilli a v té souvislosti jsem narazil i na toto fórum. Takže jsem si něco přečetl, vybral způsob, jakým nechám semínka naklíčit, jak je budu pěstovat, svítit atp.

Když semínka 3.1. 2014 došla, vyrazil jsem do OBI a nakoupil mini skleníčky(no dobře vypadá to spíš jako krabička od polárkového dortu) s rašelinovými tabletami. Zalil vodou, nechal nabobtnat a poté jsem zasel. Na víkend jsem musel odjet a proto, ač nerad, jsem poprosil rodinné příslušníky o rosení semínek. Po mém příjezdu stále nic. Jaké bylo mé překvapení, když semínka 6.1.2014 vyrazila.

Vybral jsem si spíše méně až normálně pálivé papričky, protože to mám v plánu normálně konzumovat a zase tak ocelovou hubu nemám.. :thumbup:

Papričky: Habanero white, Habanero baby red, Large red cherry, Cilegia picante, Jalapeno numex vaquero, Jalapeno maylon, Rodeo F1, Black tonque scorpion, CAP 1042, Habanero chocolate.

Papričky jsem vybíral podle vzhledu a pálivosti :dunno: . Od každého druhu jsem zasadil 2 semínka, každé samostatně.

Jinak světlo budu zkoušet řešit LED diodami. Nikde jsem tu nenašel moc zkušeností s nimi, tak zkusím být průkopníkem. Objednal jsem pár set ks z ebay, mám v plánu vytvořit z toho takovou stavebnici. Tak uvidím, jak se mi to podaří. Na internetu jsem našel pár postřehů ohledně barevného spektra a podpory růstu, takže jsem objednal modré a červené LED, tak si tu udělám trošku diskotéku a budu zkoušet, co to s rostlinkami udělá..

Ještě pár fotek..


semínka
15414

3.1.2014-zasazeno
15415

9.1.2014
zleva(každá řada jeden druh)-Black Tonque Scorpion, Rodeo F1, CAP 1042, Jalapeno Maylon, Jalapeno NuMex Vaquero
15417

9.1.2014
zleva(každá řada jeden druh)- Cilegia Picante, Habanero White, Habanero Baby Red, Habanero Chocolate, Large Red Cherry
15418


Tak ať pálí.. :tiphat:
-------------------------------------------------------------

Zdar a sílu najdeš v chilli

crteczech
galerie

Uživatelský avatar
Nosac
Stálý člen
Příspěvky: 196
Registrován: 05 led 2014 14:33
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Krteček zahradník

Příspěvekod Nosac » 12 led 2014 13:44

Teda koukám že po 6ti dnech a lezou, já má zasazeno některé už 3 týdny a nic, jen Cayenne vyrazil ale ostatní nic...

crteczech
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2014 10:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Krteček zahradník

Příspěvekod crteczech » 12 led 2014 15:27

No dneska je to 9. den a už mi začíná klíčit i jedno semínko habanero chocolate.. Vlastně u všech zasazených semínek už alespoň jedno ze dvou od stejného druhu projevuje aktivitu... až na Black Tonque Scorpion.. Tomu se zatím moc nechce.. Ale dám mu ještě čas..

Jinak to mám položené na topení, takže teplotu uvnitř skleníčků bych tipoval na 28°C.. Rosím 2x denně rozprašovačem a nejen na jiffy, ale i na vrchní kryt pěstírny. Dneska jsem je dal z topení na parapet, aby jim tam šlo víc světla. A taky jsem v týdnu musel předělat víčko skleníčků, bylo zatraceně nízko a Jalapeno zatraceně rychlé... :D Myslel jsem, že budu mít víc času, než budu muset dělat světlo, ale doufám, že má zásilka s LED brzy dorazí, abych mohl začít svítit. Zvažuji možnost, že prozatím budu přisvěcovat lampičkou.
-------------------------------------------------------------

Zdar a sílu najdeš v chilli

crteczech
galerie

crteczech
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2014 10:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Krteček zahradník

Příspěvekod crteczech » 17 led 2014 11:52

Tak přidávám foto po 14 dnech.. Zhruba při 10-tém dnu jsem to zvedl z topení na parapet, ale rostlinky přestaly klíčit a růst. Nebo se to dost zpomalilo. Takže jsem to po 3 dnech dal z okna zpět na topení(10 cm níž) a do dvou dnů vyklíčila i dosud nevyklíčená semínka. Napadlo mě, jestli by se tak nedalo urychlit klíčení jinak déle klíčících druhů. Na týden to šoupnout na topení pak 2-3 dny v lehce chladnějším prostředí(pořád rosit) a pak šoupnout zase zpět do o 3-4°C vyšší teploty.. jestli by to semínko nedonutilo využít příznivějších podmínek a naklíčit dříve..

Jinak už mám všechny zasazená semínka venku..

15465


15466

Jinak všem, co jsem slíbil semínka se omlouvám, zklátila mě nemoc.. odešlu hned v pondělí.. :thanx:
-------------------------------------------------------------

Zdar a sílu najdeš v chilli

crteczech
galerie

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Krteček zahradník

Příspěvekod Chilli.tk » 08 úno 2014 12:41

Ahoj!
Jen ať to jede:-)
Koukám že klíčivost v pořádku, tak si to představuji.

Přeji hezký den a dobré světlo

Chilli.tk

crteczech
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2014 10:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Krteček zahradník

Příspěvekod crteczech » 08 úno 2014 22:23

Klíčivost je parádní(10 semínek-5 odrůd a 100%klíčivost ).. ;) díky..
-------------------------------------------------------------

Zdar a sílu najdeš v chilli

crteczech
galerie


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů