Úplný začiatočník prosí o rady

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Belqo » 02 srp 2013 16:30

Zdravím Vás, vyznávači pekla v ústach :)

Rád by som si začal doma pestovať nejaké čili papričky, prosím Vás ale o pár rád.. nie som žiaden skúsený záhradník a pestovanie čohokoľvek ide okolo mňa, takže bude zrejme potrebné písať návod, ako pre debila.. :jalapeno:

1) Aké papričky pestovať? Chcem niečo, čo sa pestuje jednoducho a zaručene bohato plodí, pálivosť ideálne od 50 000 do 200 000 SCU, o niečo pálivejšie ale nevadí.. ideálne by asi boli rastlinky s malými papričkami :)

2) Pestovať môžem len doma, nejaké rady, ako pestovať, teda do čoho papričky posadiť, akú hlinu vybrať, aké hnojiva používať? Nechcem naozaj nič náročné a teda ideálne niečo, čo sa dá zohnať v každom lepšom kvetinárstve (baumaxe, hornbachu, ...)

3) Kedy pestovať? Môžem papričky posadiť aj teraz, keďže budú v izbe, alebo na baklóne?

Hneď s idem popozerať fórko, takže sa určite dosť vecí dozviem. Bolo by ale fajn, ak by ste mi trošku pomohli aj vy, vďaka Vám :) :firychil:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Dr.Pedr » 03 srp 2013 11:59

Dobrou pěstební zkušenost s indoor chilli... mám s odrůdou Korál , Cayenne Yellow ,Thai Large apd...slušný pal a dobrá chuť :tiphat:

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod bremic » 06 srp 2013 19:39

No já začal kdysi s Thanksgiving Chilli. Dle mýho názoru téměř bezúdržbovej vděčnej stálerodící keřík. Pal plodů jde ovlivnit zálivkou. Ať se daří a pálí :)

Thelandic
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 pro 2012 11:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Thelandic » 08 srp 2013 23:45

Belqo píše:Zdravím Vás, vyznávači pekla v ústach :)

Rád by som si začal doma pestovať nejaké čili papričky, prosím Vás ale o pár rád.. nie som žiaden skúsený záhradník a pestovanie čohokoľvek ide okolo mňa, takže bude zrejme potrebné písať návod, ako pre debila.. :jalapeno:

1) Aké papričky pestovať? Chcem niečo, čo sa pestuje jednoducho a zaručene bohato plodí, pálivosť ideálne od 50 000 do 200 000 SCU, o niečo pálivejšie ale nevadí.. ideálne by asi boli rastlinky s malými papričkami :)

2) Pestovať môžem len doma, nejaké rady, ako pestovať, teda do čoho papričky posadiť, akú hlinu vybrať, aké hnojiva používať? Nechcem naozaj nič náročné a teda ideálne niečo, čo sa dá zohnať v každom lepšom kvetinárstve (baumaxe, hornbachu, ...)

3) Kedy pestovať? Môžem papričky posadiť aj teraz, keďže budú v izbe, alebo na baklóne?

Hneď s idem popozerať fórko, takže sa určite dosť vecí dozviem. Bolo by ale fajn, ak by ste mi trošku pomohli aj vy, vďaka Vám :) :firychil:

cau ;)
1) http://www.seminka-chilli.cz/kde-pestovat/v-kvetinaci/" onclick="window.open(this.href);return false;
osobne by som vyskusal Filius Blue, Thanksgiving, Black Pearl, Poinsettia, Thai Hot, atd :)

2) moznosti je vela, treba si vybrat, kazda varianta ma svojich zastancov aj odporcov :)
osobne by som odporucil jiffy tablety, s tymi toho moc nepokazis, nejake organicke hnojivo na rast a druhe na kvet/plod pripadne pripravky podporujuce rast korenov atd, odstatu vodu(idealne dazdovu), kvalitny substrat/mikrovlnku, dobru naladu a pevne nervy, kazdy sa najlepsie uci na vlastnych chybach :)

3) teoreticky kedykolvek, ale cez zimu budu mat malo svetla(pokial teda nemas nejaky growbox), idealne cca v polovici februara

gl hf

Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Belqo » 03 lis 2013 13:34

Zdravím opäť, vďaka za rady..

kúpil som si cez ebay semienka Bird's Eye (Piri Piri) (snáď som teda trafil dobre)

Potreboval by som poradiť, aké hnojivo sa Vám osvedčilo, čo za kvetináč použiť, do akej hliny posadiť a podobne.. :) skúste mi prosím ešte poradiť jednu odrodu chilli, ktorá je malá a dá sa pekne pestovať v črepníku (100 000+ SCU), dík :)

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Filichilli » 03 lis 2013 13:42

Ahoj, odpovědi na substrát, a hnojiva najdeš tady :

viewtopic.php?f=73&t=1091" onclick="window.open(this.href);return false;

viewtopic.php?f=94&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;

viewtopic.php?f=94&t=1292" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestli chceš pěstovat doma, tak pokud jsi nováček, budeš to chtít mít asi na okně. Takže největší možný květináč, co se Ti na parapet vejde prostě ;) Na tyhle malé odrudy může být i samozavlažovací, ale ty já nepoužívám. Lepší mít 5 menších kulatých květináčů, vypadá to i pěkněji.

A co se týká papričky 10000SHU+, tak chutově jsou výborná klasická habanera, scotch bonnet a podobné chinensky ;)
Naposledy upravil 1 dne Filichilli; celkem upraveno 3x.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Dr.Pedr » 03 lis 2013 13:48

Belqo píše:Zdravím opäť, vďaka za rady..

kúpil som si cez ebay semienka Bird's Eye (Piri Piri) (snáď som teda trafil dobre)

Potreboval by som poradiť, aké hnojivo sa Vám osvedčilo, čo za kvetináč použiť, do akej hliny posadiť a podobne.. :) skúste mi prosím ešte poradiť jednu odrodu chilli, ktorá je malá a dá sa pekne pestovať v črepníku (100 000+ SCU), dík :)

HABANERO BABY RED


Velmi solidní pal...báječná chuť...bohatá úroda !!!!


http://www.seminka-chilli.cz/habanero-baby-red-73.html" onclick="window.open(this.href);return false;

9636
:jalapeno:
9637

-- 03 lis 2013 13:51 --

PS: https://www.google.cz/search?q=wermikom ... al&spell=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Belqo
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2013 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Úplný začiatočník prosí o rady

Příspěvekod Belqo » 03 lis 2013 14:00

Vďaka chalani, sú aj rastlinky, ktoré dorastajú do výšky povedzme 30-40cm? (povedzme si rovno, pestovať 70-100cm rastliny v byte by mi asi neprešlo)..

vŕta mi hlavou ešte jedna vec, pri klíčení je vraj veľmi dôležitá teplota. Dá sa teda v pohode pestovať aj bez takého toho boxu, ktorý udržiava teplotu?

[prepáčte, že sa vypytujem asi hlúpo, ale radšej sa opýtam, ako hrať múdreho a následne niečo pokaziť..]
Naposledy upravil 2 dne Belqo; celkem upraveno 3x.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů