Potřebuji poradit s místem pro pěstování outdoor :)

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
VranAir
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2011 09:49
Reputace: 0
Obrázky: 0

Potřebuji poradit s místem pro pěstování outdoor :)

Příspěvekod VranAir » 30 led 2012 18:16

Již minulý rok jsem si vyzkoušel pěstovat habaniero papričky v 30l plastových barelech (zvenku natřené na hnědo jak kvůli estetické stránce tak i kvůli lepší přitažlivosti slunečních paprsků) a s úrodou jsem byl nad míru spokojen.

Letos by jsem rád rozšířil svoje obzory a proto jsem si z ebay pořídil semínka těchto odrůd:

Cayenne Red
Cayenne Yellow/Golden
Jalapeno
Hungarian Yellow Wax
Anaheim
Poblano
Big Jim
Serrano
Naga Jolokia

Problém je však v tom, že každá z těchto odrůd má jiné potřeby na teplotu, prostor,zálivku atd.

Mé možnosti jsou takové:

2x 30l barel, který mohu umístit k jižní stěně baráku (v létě je tam šílenej žár a je nutná každodenní zálivka...ale pokud by byla některá z těchto odrůd odolnější vůči přímým slunečním paprskům, tak by to mohla být ideální volba). Pokud by bylo potřeba umístění na jinou stranu než na jižní, není problém.
- v těchto barelech jsem úspěšně pěstoval rajčata, vždy 2 kytky v jednom barelu a měli obrovské výnosy

Na zbytek rostlin mi zbývá jakýsi kompost (cca 3*2metry) naplněný navrch zeminou, který je ohraničen železnými pláty takže vypadá jako takový vysoký záhon, v kterém jsem minulý rok pěstoval nakládačky a úroda byla přímo luxusní. Problém je možná v tom, že se nachází v polostínu pod třešní a nevím, jestli to bude ideál i pro tyto chilli.

Navíc je mi jasné že ideální je mít skleník nebo foliovník, ale já tuto možnost nemám...Proto pokud jsou nějaké tyto odrůdy určené vyloženě do skleníku a nemají bez něj šanci plodit, tak mi to prosím napište at je ani nenechávám klíčit :)

Potřebuji tedy hlavně poradit, které 2 odrůdy budou nejvhodnější do 30l barelů (kdyžtak upřesnit jestli tam má být jedna sazenice nebo mohou být dvě jako jsem to udělal u rajčat) a zbytek jestli tedy může být v tom polostínovým "kompostu" ...popřípadě jestli si mám sehnat víc podobných 30l barelů??? :naga: Děkuji moc za veškeré rady =0)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2443
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji poradit s místem pro pěstování outdoor :)

Příspěvekod gandalf » 30 led 2012 18:25

Jestli to budeš dávat na ten kompost, kdes loni pěstoval okurky, tak to budeš muset znovu vyhnojit, protože ty okurky živiny spotřebovaly /jak víš, tak chilli je dost náročná kytka/. Pokud je mi známo, tak žádnému z uvedených druhů nevadí přímé slunce, naopak ve stínu se necídí dobře. Doporučil bych ti sehnat si nějaké 15-20 l kontejnery a to chilli dát do nich /a na slunce/. Hlavně méně vody.

Uživatelský avatar
antonio
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 19 říj 2011 16:29
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov

Re: Potřebuji poradit s místem pro pěstování outdoor :)

Příspěvekod antonio » 31 led 2012 13:23

Taky mám všechno na jižní straně kde pálí jak o život a úplně bez problémů.
Hlídat hlavně zálivku,i když rostlinky se ozvou sami...povadnou listy.
Já mám všechno v 10-15 litrových květnících a zdá se mi to plně dostačující....a nezapomínat hnojit...to je základ....sluníčko+ dostatečná zálivka+hnojení a nemůžeš nic pokazit.

VranAir
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2011 09:49
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Potřebuji poradit s místem pro pěstování outdoor :)

Příspěvekod VranAir » 14 úno 2012 19:14

Dobře...Díky moc za rady =)

Julian
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2012 22:07
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Potřebuji poradit s místem pro pěstování outdoor :)

Příspěvekod Julian » 25 úno 2012 06:20

Používám s úspěchem tzv.maltovníky či stavební vědra.Cena například 15 l je o mnohem levnější než u plast květníku stejného objemu a to nemluvím o keramickém.Jsou z tlustého plastu tak dost vydrží a unesou.K tomu mají rantl takže se pohodlně přenáší. Dost praktické a hlavně levné!Mají ve všech hobbymarketech a stavebninách.Ohledně sluníčka a vysoké teploty toho bych se nebál papriky obecně ho milují)).


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů