kuře Vindaloo

Recepty na pikantní chilli pokrmy
Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

kuře Vindaloo

Příspěvekod rytir91 » 27 led 2013 11:49

Jen bych reagoval na recept na http://www.seminka-chilli.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; kuře Vindaloo

Sehnat veškeré koření mi zabralo skoro měsíc, hodně děkuji stránce http://www.gurmankoreni.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; (doufám že můj odkaz nebude vadit), jídlo krásně vonělo, na přání rodiny jsem je však nedělal příliš pálivé. Což byla chyba. Celé mi to přišlo sice voňavé ale jakoby bez chuti. Když jsem do toho na vlastním talířu nasypal spoustu svého mletého chilli tak to vonělo a pálilo. jinak nic. Byl jsem hodně zklamán, toto legendární Listerovo jídlo jsem chtěl již od mala testnout. Takže nacpat do toho tolik chilli co jde, pak se to dá jíst. Jinak to nemá chuť. (pokud jsem vařil dobře)

10720

10719

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod papagee » 27 led 2013 12:27

Zdravím tě
vindaloo je vlastně guláš,zakladem je tedy cibule,té musí být hodně a také spousta koření.ten recept sem četl a moc se mi nelíbí,možná bude jen nakopírovaný z nějakého toho fora"amatérských kuchařek" :) "ozdobte lístky kari koření" mluví za vše.
Mě se to tvé vindaloo zdá řídké,ale stejně se divím že ti přijde bez chuti,jestli jsi použil alespon zázvor čerstvý,mělo by to mít koule:)

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod rytir91 » 27 led 2013 12:57

ano měl jsem tam více vody, podpořenou šťávou z rajčat. zázvor samo sebou čerstvý.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 27 led 2013 21:25

papagee píše:Zdravím tě
vindaloo je vlastně guláš,zakladem je tedy cibule,té musí být hodně a také spousta koření.ten recept sem četl a moc se mi nelíbí,možná bude jen nakopírovaný z nějakého toho fora"amatérských kuchařek" :) "ozdobte lístky kari koření" mluví za vše.
Mě se to tvé vindaloo zdá řídké,ale stejně se divím že ti přijde bez chuti,jestli jsi použil alespon zázvor čerstvý,mělo by to mít koule:)
Recept na webu je poctivý originál z jedné z návštěv Indie. Pokud se Ti nelíbí, hledej lepší :)

Waliyah
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2013 12:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod Waliyah » 29 led 2013 12:34

Zdravím Vás, Vindaloo nemůže být "nijaké" a bez chuti, ani pokud ho neděláte moc ostré. Obvykle ho děláme z hovězího masa, kuřecí mi k němu moc nesedí a nedávejte tolik rajčat! To je moc, zvláště pokud z nich předem neodstraníte vnitřky se semínky. Ve vindaloo rajčata ani mít nemusíte. Věřím, že kuřecí vindaloo recept, který je tu uveden může být originál z Indie - vždyť tam má skoro každá rodina svoji vlastní verzi! Liší se podle regionů ad. Chce to hledat. Můžete vyzkoušet tenhle (jak vidíte, žádné rajče - ale pokud na něm moc trváte, jedno VYDLABANÉ si tam spolu s cibulí dejte :-))
Recept: Hovězí Vindaloo
1kg hovězího masa pokrájeného na kostky, 1 menší cibule nakrájená najemno
Na marinádu: 5 velkých červených chilli papriček (mohou být sušené), menší kousek skořicové kůry, 6 tobolek hřebíčku, 3 tobolky zeleného kardamomu, 1 lžička římského kmínu, 1 lžička hořčičného semínka, 1 lžička černého pepře, 5 stroužků česneku, poloviční množství čerstvého zázvoru, 1 lžíce cukru, ½ šálku kokosového mléka, 2 lžíce oleje, sůl.
Všechny ingredience na marinádu smíchejte a umixujte dohladka. Směs nechte 30 minut odstát. Do marinády vmíchejte maso a dobře jej směsí obalte. Uložte do chladu alespoň na tři hodiny.
Maso pak opékejte na pánvi v oleji na středním plameni (asi pět minut). Přisypte cibulku, podlijte vodou a pomalu duste, dokud maso není zcela měkké.

Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod rytir91 » 29 led 2013 13:42

já myslel že v Indii je kráva posvátná....

Waliyah
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2013 12:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod Waliyah » 29 led 2013 14:46

V Indii je kráva posvátná ale pozor - Indové jsou z drtivé většiny hinduisti a ti nejí masíčko vůbec!!! :-)) Takže ani takové kuřecí byste na jejich jídeláku moc nepohledal... Naštěstí ne všichni Indové jsou hindu a pak je tu hmmmm ta země hned vedle nich - ta se špatnou pověstí... která ale indickou kuchyni dotáhla k dokonalosti právě o ty "zakázané" ingredience jako je kuřecí, jehněčí nebo právě hovězí.... (Jen to vepřové jim pořád nějak nejede :-))

kokos
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2013 14:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kuře Vindaloo

Příspěvekod kokos » 08 úno 2013 14:32

pokud mohu reagovat je to trochu jinak kráva jako taková v indii posvátná není to je jen špatná informace šířící se dal. krávy se v indii normálně chovají... a to někde dokonce i na maso. jde tu o něco jiného. pokud je kráva v indii chována na mléko a dosáhne svého určitého věku kdy už mléko nedává, je už stará a tudíž skoro nepoživatelná. tyto krávy jsou pak volně vypouštěny do přírody a by se pásly = KÁLELY kde mohou a tudíž přírodně zahnojovali půdu. Jinak kravská lejna se v indii rovnají takřka zlatu. topí se nimi a tak dále... pro to jsou tyto volně žijící krávy brány cca jako posvátné. jinak momentálně tento fakt už indii upadá...


Zpět na „Recepty na pikantní chilli pokrmy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů