Hledam - recept na nakladane Habanero

Recepty na pikantní chilli pokrmy
TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod TashonkaWitko » 24 srp 2012 10:00

Rad bych udelal nejakou pochutinu k pivu, pripadne jako prilohu. Moc mi chutnaji ty kysely nakladany Jalapenos, ktery se i u nas daji obcas koupit - je to takovej ten sladkokyselej nalev. Ale neni to moc palivy. Tak me napadlo neco podobnyho stvorit z Habaner. A tak se ptam, zda to uz nekdo zkusil. Do zacatku me napadlo asi tohle:

- jako nalev pouzit Deko nebo neco takovyho
- pridat par kolecek mrkve
- mozna trosku vic cukru/sacharinu
- pak to zavarit do sklenice - moc netusim jak dlouho - hlavne kvuli konzistenci paprik - aby byly tak akorat "al dente" :-)
- nejaky dalsi koreni jako bobkovej list ???

cim si ale nejsem vubec jistej - zda a jak mam ty Habanera nakrajet - preci jen maji na tento ucel horsi tvar nez Jal. A pokud je uz budu krajet, mam z toho vyhazet seminka ? Jalapenos jsou i s nima, ale ty zas nejsou krajeny.

DIky za pripadny komentare a zkusenosti

TW

Edit - malinky upravy v textu

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod TashonkaWitko » 24 srp 2012 15:21

Tak pratele .. protoze se nikdo neozval (ja taky vam nedal moc casu priznavam) a ocitl jsem na rodinnem nakupu, vyuzil jsem prilezitosti, koupil 3 krabicky Habanero (zluty) a provedl hokus pokus filokus ... zavaril jsem 3 male sklenicky

1 - lak DEKO podle navodu (voda, ocet, cukr, pripravek), dve kolecka cibule, neco kolecek mrkve, 1 pol.lzice oliv oleje (nekde jsem to tu videl). Papricky jsem vybral ty nejmensi a nechal je vcelku

2 - lak, cibule, mrkev, olej stejne jak 1, jen jsem pridal 1ks bobkovy list a par kulicek noveho koreni. Zbyvajici jedna mala papricka cela, pak jedna rozkrojena napric a jedna nakrojena podelne

3 - lak, cibule, mrkev jak 1, jen oleje jednou tolik, vice bobkoveho listu a trosicku vic noveho koreni. Papricky uz mi zbyly jen docela vetsi, tak jsem jednu rozkrojil podel a zbyvajici nakrajel napric - vznikly takovy docela pekny "hvezdicky"

to vse zavareno asi 20 minut v pare, ted to chladne .. necham to nejaky cas byt a pak pripadne poreferuju co z toho vylezlo :-)

Behem pripravy jsem sezral asi 3 velky Jalapenos z te konzervy co mi tak chutna - viz predchozi prispevek - nemuzu se zbavit dojmu, ze tomu memu laku neco chybi, ale tezko rict - ty Jalapenos mam v lednicce uz docela hodne dlouho (je to zbytek 5l plechovky) a ony se do toho laku asi i tak nejak "rozlezely" , tak jsem se rozhodl to ted neresit .. pockam na vysledek tech zlutejch potvor :-) a dam pripadne vedet
Naposledy upravil 1 dne TashonkaWitko; celkem upraveno 28x.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2125
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2425
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod gandalf » 24 srp 2012 18:11

Kdybys byl Jihočech, tak ti jich pytlík dovezu :-)

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod TashonkaWitko » 24 srp 2012 20:27

asi takhle .. jsem z Kurimi, coz je kousek od Brna. Na dovoz pytliku je to trosku z ruky .., :-)
Navic, dneska jsem si udelal Jalapeno Poppers a jak mi dve Habanero z toho zavarovani nejak zbyly, tak jsem je obalil a osmazil taky ... ted uz je dobre, ale kdyz jsem to jedl, prestaval jsem chapat, proc se mi zdaji Jalapeno tak slabe a na kanzumaci nevhodne a proc se tak moc chci orientovat na Habanero .. byla to docela sila .. :firy: :-)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2125
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2425
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod gandalf » 24 srp 2012 21:15

Mně to připadalo taky divný, ale chuť je chuť a po ní buď jak buď /moudro :-)/

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod TashonkaWitko » 28 srp 2012 13:52

Vcera jsem, ac drive nez jsem planoval, rozdelal sklenici c.1 - dorazil synek, takze jsem ho chtel pohostit :-)
Na to, ze lak byl pouze olej a Deko byl vysledek cca takovy, jaky jsem chtel (viz komercni Jalapenos z konzervy). Takova docela dobra chutovka k pivu. Oleje mi prislo az dost ( lzice) ... papricky mi prisly malinkate min palivy nez cerstvy (ze by ta sterilizace ?). Jedina vada na krase je to, ze papricky jsou docela mekky az mazlavy - ono to moc nevadi, ale neni to ono "al dente" co jsem chtel. Tech 20 minut zavarovani je asi moc - Haba ma tenkou stenu a stacilo by ji asi vyrazne min. Otazka, zda by ji nestacilo ji vubec nezavarovat - jen hodit do laku a do lednice - otazkou je, jak dlouho by to pak vydrzelo (???)

Jeste troska mi zbyla (synek se moc nepochlapil) a pak jsem zvedav na vzorek 2 a 3 (extra koreni a olej). Dam vedet

TW
Technicka : uz jsem to sem jednou psal, ale nejak se nezadarilo .. takze pokud se to zde objevi 2x, prosim o omluvu

Edit - doplneno - jeste neco - zatimco Jala jsou "tak jakoby" do sladka, Haba s sebou nesou takovy ten jedovaty ocasek .. jsou v tom nalevu az moc vyrazny a ne uplne tam sedi ... mozna by to na tohle "sladkokyselo"chtelo nejaky sladsi ale palivy typ. Jen poznamka - nic jineho nez Jala a Haba ted nemam k dispozici, takze je to v danou chvii jen napad pro nekdy priste ...

miro83
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01 črc 2012 14:14
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Hledam - recept na nakladane Habanero

Příspěvekod miro83 » 04 zář 2012 16:34

Nazdar
Mam jeden original mexicky recept. Uz som ho skusal a pacil sa mi. Vyskusaj podla mna budes spokojny

Suroviny:
1/2 kg habanero
3 struciky cesnaku
1 mrkva
3 bobkove listy
6 paprik (ja som dal zelenu aby tam bola aj ina farba)
1 vacsia cibula
1 lyzica soli
1 salka octu
1/4 salky olivovy olej
karfiol
oregano
koriander

Postup:
Nakrajat habanero na stvrtky a povarit v slanej vode par minut. Ak to nebudes davat detom a manzelke tak neni nutne :) Papriku, mrkvu, karfiol a cibulu pokrajat na pasiky, alebo tenke kolieska.
Na oleji osmazit zeleninu, bobkovy list a koreniny. Po chvilke pridat habanero par minut smazit a zaliat octom. Sa necha chvilku varit a nakoniec posolit podla chuti. Ak je malo stavy moze sa doliat voda v ktorej sa varili. Ked chces aby vydrzali v poharoch dlho, tak po vychladnuti pridat kyselinu sorbovu (E-200), alebo benzoan sodny (E-211) podla navodu.
Dat do primeranych poharov, dobre zavret a uskladnit. Nezavarat. Vydrzi dlho.

Dufam ze bude chutit.

-- 04 zář 2012 16:37 --

Este na jednu vec som zabudol.

Nepouzivaj Deko, vyrazne meni chut papriky.


Zpět na „Recepty na pikantní chilli pokrmy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host