RAJPA

Recepty na domácí pikantní omáčky
Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: RAJPA

Příspěvekod Dr.Pedr » 31 srp 2015 23:54

BlueShark píše:Chápu že dát to k tomu třeba do sítkové kuličky co dáváme do vývarů tak by to šlo. Ale jestli to mele celé tak to musí mít úplně jiné grády. A jak toho docílit bez mlýnku :-)
Tři bob.listy vytáhneš naběračkou...a jak jsem psal v PS.... protlak vemeš přes cedník... :tiphat: žádná věda....

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: RAJPA

Příspěvekod BlueShark » 01 zář 2015 10:21

A ještě dotaz, vydrží tyhle omáčky i v teple, někde ve skŕíni, aniž bych to cpal do sklepa nebo do lednice? :-)
Já to mám pořád v lednici a když jich bude letos hodně, nemám to kam dávat, už takhle zabraly celé patro :-)

-- 01 zář 2015 10:22 --
Dr.Pedr píše:
BlueShark píše:Chápu že dát to k tomu třeba do sítkové kuličky co dáváme do vývarů tak by to šlo. Ale jestli to mele celé tak to musí mít úplně jiné grády. A jak toho docílit bez mlýnku :-)
Tři bob.listy vytáhneš naběračkou...a jak jsem psal v PS.... protlak vemeš přes cedník... :tiphat: žádná věda....
Tak bobkáč je to nejmenší, ale co nové a pepř :-)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: RAJPA

Příspěvekod Dr.Pedr » 01 zář 2015 11:04

BlueShark píše:A ještě dotaz, vydrží tyhle omáčky i v teple, někde ve skŕíni, aniž bych to cpal do sklepa nebo do lednice? :-)
Já to mám pořád v lednici a když jich bude letos hodně, nemám to kam dávat, už takhle zabraly celé patro :-)

-- 01 zář 2015 10:22 --
Dr.Pedr píše:
BlueShark píše:Chápu že dát to k tomu třeba do sítkové kuličky co dáváme do vývarů tak by to šlo. Ale jestli to mele celé tak to musí mít úplně jiné grády. A jak toho docílit bez mlýnku :-)
Tři bob.listy vytáhneš naběračkou...a jak jsem psal v PS.... protlak vemeš přes cedník... :tiphat: žádná věda....
Tak bobkáč je to nejmenší, ale co nové a pepř :-)
Mělo by , je to sterilované v obchodě máš sterilovanou zeleninu také běžně v regále - žádný chlaďák...asi tak

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: RAJPA

Příspěvekod BlueShark » 01 zář 2015 11:39

JJ mělo by,snad nejsou zkušenosti jiné. Já to tedy sterilizoval vždy tím, že jsem to horké dal do sklenic a zavíčkoval hned... :-)

Okurky ale sterilizuji samozřejmě :-)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: RAJPA

Příspěvekod Dr.Pedr » 04 zář 2015 08:34

BlueShark píše:JJ mělo by,snad nejsou zkušenosti jiné. Já to tedy sterilizoval vždy tím, že jsem to horké dal do sklenic a zavíčkoval hned... :-)

Okurky ale sterilizuji samozřejmě :-)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sterilace ... v%C3%AD%29" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: RAJPA

Příspěvekod BlueShark » 18 zář 2015 20:05

Dnes jsem si udělal malé množství této omáčky, trošku pozměněné ale de facto stejné.
Jen mě zajímalo jak to chutná udělal jsem cca 3 přesnídávkové skleničky.

Ale zkrátím to, naoleji jsem smažil cibuli, přidal pak nakrájené 4 rajćata, 5paprik bílých menších, jeden a půl nezralého jablka, nové koření a pepřa bobkáč. Jedna mrkev, trošku vinného octu, 5 lžic cukru, jedna soli. To je asi vše. Jo a nakonec jsem přidal 1/6 morugy a zbytek malého haba. Na to 5 česneků rozmačkaných. Vařil vařil a pak dal do moulinexu a mixoval cca 10 min, ale stejně, jsou tam mikrohrudky bez identifikovatelné chuti. Loni když jsem dělal hokaidovou, bylo jich více, ale tím to tedy není...

Nemá někdo myšlenku, co tovlastně je a proč se tam ty mini hrudky dělají? Jablko? Paprika? nevadí to, jen kdyby to člověk chtěl domazlit a třeba prodat (což nebudu) , není to ono....

Díky :-)

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: RAJPA

Příspěvekod BlueShark » 19 zář 2015 17:38

Ještě se poptám, proč cpát do omajd Haba když třebá má člověk TSM atd?
Když pak stačí málo a pálí to jak... Chutná to taky skvěle , možná lépe, díky :-)
Přijde mi jako blbost tam loupat 10 dobrých haba když můžu jednu tuhle bestii :-)

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: RAJPA

Příspěvekod lobo » 19 zář 2015 18:32

Já ti odpovím.

Každej nemá doma TSM a hlavně takový Haba chutná asi 5x líp než TSM :tiphat:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů