chili pasta recept

Recepty na domácí pikantní omáčky
brezina4
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 dub 2014 18:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

chili pasta recept

Příspěvekod brezina4 » 23 lis 2014 18:30

Zdravim, nematr nekdo recept na chilli pastu (ne omacku) ? Hlavne se mo jedna o to aby nejakou dobu po otevreni vydrzela v lednici. Ta co jsem udelal mi po mesici zplesnivela.

Diky

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: chili pasta recept

Příspěvekod lobo » 23 lis 2014 22:11

Zdravim,

kolego prosím tě, neber si to špatně ale každe lenoch umí napsat dotaz aniž by zkusil sá pátrat. máme tady na fóru skvělý dvěře, který když otevřeš tak v nich najdeš spoustu regálu s omáčkama nejrůznejších chutí a vůní, stačí jen hledat : recepty-na-domaci-chilli-omacky-chilli-sauce/" onclick="window.open(this.href);return false; :tiphat:

Uživatelský avatar
Findejs
Stálý člen
Příspěvky: 140
Registrován: 21 srp 2012 22:16
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: chili pasta recept

Příspěvekod Findejs » 05 pro 2014 23:43

A co když nechce omáčky?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: chili pasta recept

Příspěvekod Dr.Pedr » 06 pro 2014 07:04

Tady je něco.... http://www.mytaste.cz/click/index/54766 ... uchyni.com" onclick="window.open(this.href);return false;

...a taky je dobrá chilli sůl...na 1 kg mořské soli přijde cca 10 ks čerstvých chilli papriček zbavených semínek (odruda a pálivost je zcela na Tvých chuťových buňkách ).
Postup : Rozmixuj na jemno chilli papričky (u pálivějších odrůd pozor na výpary z mixéru ..funguje to jako slzák)...přisypej sůl a důkladně vše znovu rozmixuj.
Takto vlhkou směs vyklop na plech a v tenké vrstvě nech vysušit (topení ,trouba na minimum apod.).Vznikne ti ztvrdlý suchý kus ,který musíš rozlámat a ve hmoždíři roztlouc na jemno . Takto jemnou sypkou ochucenou sůl nasyp do čisté sklenice opatřené víčkem. Báječné ochucovadlo ,které se ti nezkazí !!!

PS : Video -návod na chilli sůl jen někde uprostřed viedo- snímku (musíš to stáhnout).
:foods:
http://www.ulozto.cz/xXMocHX/16-jamie-v ... -danwa-mpg" onclick="window.open(this.href);return false;

drood
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2013 15:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: chili pasta recept

Příspěvekod drood » 18 srp 2015 23:24

brezina4 píše:Zdravim, nematr nekdo recept na chilli pastu (ne omacku) ? Hlavne se mo jedna o to aby nejakou dobu po otevreni vydrzela v lednici. Ta co jsem udelal mi po mesici zplesnivela.

Diky
http://ostro.cz/cz/recept-na-domaci-chilli-omacku-ostro. Nejspíš už jsi to ale za ten rok objevil:).

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: chili pasta recept

Příspěvekod lobo » 19 srp 2015 07:23

No tááák přece ti nemůže vydržet měsíc otevřená omáčka, maximálně týden a je pryč :foods:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů