Chilligirl

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
Chilligirl
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2011 15:23
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Chilligirl

Příspěvekod Chilligirl » 13 zář 2011 15:42

Zdravím všechny paliče, jsem moc ráda, že pomalu nalézám tyto weby, kde můžu poznat blázny jako jsem já. :naga:
Zbožňuju pálivý a proto jsem se letos rozhodla, že začnu pěstovat. Zasadila jsem jak obyčejný feferonky - jablíčkový, třešňový, chilli, tak hlavně ty nejbáječnější jako jsou habanera - white, chocolate, red a tu nejúžasnější - Naga Bhut Jolokia. Jelikož s tím nemám nějaké velké zkušenosti, tak bych chtěla poprosit o rady. Obyčejné feferonky mi už kvetou a některé už mají plody, ale habanera a jolokia pořád žádné květy. :dh: Věřím tomu, že se mi tu podaří nalézt odpovědi a že poznám i dalši lidi, kteří si bez chilli papriček nedokážou představit život jako já. :angry1:
:chilli11: Chilligirl

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Chilligirl

Příspěvekod Hami » 13 zář 2011 15:53

Ahoj,
prozkoumej podrobně forum, určitě nalezneš odpovědi na Tvé otázky...:-)
Ať se daří - Hami

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilligirl

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 13 zář 2011 16:35

Chilligirl vítej slečno :wave:

Jak píše Hami, pokoukej po fóru a popř. použij hledání v záhlaví stránky v pravo.
Pokud i tak nenajdeš odpověď, neváhej se kohokoliv zeptat.

Ať se daří.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2128
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilligirl

Příspěvekod gandalf » 13 zář 2011 18:22

A smím se zeptat, kdy jsi to sázela? A do jakých nádob?
Držím palce

Uživatelský avatar
Chilligirl
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 zář 2011 15:23
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Chilligirl

Příspěvekod Chilligirl » 20 zář 2011 09:17

Ahojte, děkuju všem za vzkazy. Sázela jsem to koncem února nebo v březnu, už ani nevím a pokud se podíváš do mé galerie, tak tam uvidíš vyfocené malé černé květináče. Pěstuju to doma, pod speciálním světlem. Nejdříve jsem to měla v rašelinových tabletkách a sklenících, jak to bylo větší, tak jsem to přesadila a pak ještě jednou do těch velkých květináčů, ve kterých to mám až do teď. Spousta semínek mi vyklíčila, ale habanera a naga jolokia si dávají na čas s kvetením, na těch obyčejných už mám plody a vše bylo sázenou současně... mrknu do toho fora, snad tam najdu, co potřebuju, díky. :)

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilligirl

Příspěvekod Chilli.tk » 07 říj 2011 15:10

Čest, podle mých zkušeností jsou některé druhy závislé na velikosti květináče proto Nagy a částečně i Habanera potřebují pro plody a kvetení větší květináč...
Ze začátku doporučuji otrhávat květy aby se rostlina zbytečně nevysilovala a poté udělala větší množství květů na rozjeté rostlině.
Také mám dojem, že některé odrůdy - zcela konkrétně Rocoto - jsou závislé na periodě a pokud nemají tu správnou, tak jen rostou a rostou a rostou a kvetou, ale plody dělají až když je rostlina mohutná...

Kdyby byl dotaz nebo problé, tak se ozvi na PM.

Tyjo, holka co žere chilli - neznám jich moc:-)))

Ahoj :tiphat:

Chilli.tk


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů