palito

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
palito
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2016 12:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

palito

Příspěvekod palito » 10 bře 2016 17:45

Ahoj všetkým chilli maniakom. :tiphat:

pár info o mne: chilli milujem, kedysi som dokonca nejaké jednoduché a menej pálivé papričky pestoval, ale to bolo bez akýchkoľvek znalostí ( ani som netušil aká je to odroda) a s nízkou úrodou. Čiže som absolútny začiatočník a po prečítaní niektorých častí tohoto fóra som sa rozhodol že to skúsim. Budem naozaj vďačný za každú vašu radu a pomoc. Bývam v Bratislave v klasickom paneláku s oknami smer západ, juhozápad. Nemám inú možnosť a tak som zvolil výsadbu na okne. Semienka som nakúpil na seminka-chilli.cz v tejto zostave:

1, Habanero Red
2, Carolina Reaper
3, Trinidad Scorpion Moruga yellow
4, Aribibi Gusano
5, Habanero Bouda Jacques
6, 7 Pot White
7, 7 Pot Trinidad Yellow
8, Italian Pepperoncini

Z každého som dal po 5 kusov, že keby nevyšlo. Sadil som 14.2. Tak mi držte palce nech tie rastlinky porastú. Prajem všetkým krásny deň.

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: palito

Příspěvekod franco » 10 bře 2016 18:10

Ahoj a vitaj :-)
Výber máš dobrý, len sa mi nezdá to množstvo. 40rastlín je dosť na panelák, keď každú rastlinku zasadíš do 5-10litrového kochlíka, budeš mať na to miesto?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: palito

Příspěvekod lobo » 10 bře 2016 19:05

Vitam te tu, na to ze budes pestovat za oknem sis nevybral moc vhodne odrudu vsechno to jsou potencialne velike kere kterym se za oknem nebude moc libit

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: palito

Příspěvekod Erben61 » 10 bře 2016 20:52

Taky si říkám,že každej nováček poslední dobou jde hned a bez podmínek do náročných kytek 7 Podů , TSM, JPGS a tak podobně. Asi je to odvahou mládí a taky hraje roli módní záležitost. Faktem je TRINIDAD SCORPION MORUGA zní drsnějc než Bulgarian Mr.Kew :-) :-D :angry1: :wave:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: palito

Příspěvekod JurassicChilli » 10 bře 2016 21:26

Na parapet Bratislavského panelákového bytu by sa ti viac hodili nejaké Acapulcá a Salsy. U týchto chinensiek si nezabudni pozrieť a zapamätať naposledy výhľad z okna, lebo keď ti tieto potvorky vyrastú do metrovej výšky, tak sa cez to okno už von nepozrieš. :yahoo:

palito
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2016 12:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: palito

Příspěvekod palito » 11 bře 2016 09:48

:thanks: Ďakujem za všetky odpovede. Chápem že som si vybral rovno tie náročnejšie druhy. Možno naozaj ten výber olutujem. Neviem. Ale zabudol som napísať že mám aj balkón. Chcem samozrejme rastlinky dať von keď to bude možné. Čítal som všetky príspevky od Vasjisa za minulý rok a má môj obdiv za tú úrodu. Môj balkón je mierne väčší a tak dúfam že sa mi podarí niečo dopestovať. Dúfam. :-) Sadil som 5 kusov z každého len preto keby sa niečo neujalo. Ale v skutočnosti chcem mať z každého 1-2 kusy.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: palito

Příspěvekod Erben61 » 11 bře 2016 09:59

Ahoj tak to samozřejmě mění situaci.....jojo Vasjis je balkonovej rekordman a je tu více borců kterým to na balkoně šlape. Nikdo Tě nechce odradit, však uvidíš sám, třeba se zrovna zadaří a vytřeš zrak všem skeptikům. Taky mám v tuto chvíli nějakých 120 rostlinek a počítám tak s 30 zbytek rozdám, nebo přinejhorším s nimi budu muset jít do tržnice :jalapeno: :jalapeno: Zdarec :wave:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: palito

Příspěvekod lobo » 11 bře 2016 10:04

Tak ten balkon opravdu mění situaci a nevidím problém proč nezačít rovnou se superpálivými odrůdami. Moje první odrůda byla Bhut Jolokia a vyvedla se. Osobně nezastávám názor že nováček=opatrný postup a výběr odrůd typu Cayen či Beraní rohy. Navíc když budeš pravidleně chodit na forum tak tu pobereš tolik informací že sezona musí být zákonitě úspěšná.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů