mikepr

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
mikepr
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2016 15:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

mikepr

Příspěvekod mikepr » 17 říj 2016 17:10

Zdravím všechny.
Dovolil jsem se k Vám přidat, protože jsem se letos do chilli pustil trošku více. A také jsem začal od tud čerpat informace.
Mám asi pět rostlinek již 4.rokem, daří se mi celkem v pohodě přezimovat. Letos jsem trošku přikoupil. Takže letos jsem měl 34 rostlin od 20 druhů.
Musím se přiznat, že pro mě je lákavé na chilli s jeho chutí na stejné úrovni i krása. Nejsem velký chilli žrout, ale zase se mi moc líbí obsypané stromky.
Je to nádherná a spíše vzácnější ozdoba.
Nicméně jsem podle Vašich receptů začal zavařovat - právě dnes a chystám se také na omáčky.
Výsledky letošního roku jsem uložil do osobní galerie.
Možná bych hned využil první příležitost na malý dotaz ke zkušenějším.
Moc mi chutnají nakládané plněné papriky kupované tuším v Tescu. Chtěl bych si je taky udělat. Dokonce jsem to již zkoušel.
Udělat sýrovou náplň není problém, jediné co se mi nedaří, je tvrdost papriček.
Ty kupované jsou naloženy v olivovém oleji a jsou pěkně měkké. Myslel jsem si, že naložením do oleje změknou, ale byl to omyl. Byly stále dost křupavé.
I když asi většina z Vás by křupavé upřednostnila, tak já bych se v tomto případě klonil k měkčí formě.
Napadlo mě je spařit na pár vteřin horkou vodou. Než to vyzkouším, zeptám se, zda s tím nemá někdo zkušenost a jestli je to spaření dobrý nápad.
Děkuji a těším se na spolupráci.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: mikepr

Příspěvekod Zrzek » 17 říj 2016 17:37

Ahoj, vítej tady na foru, jistě zde najdeš spoustu inspirací a hlavně zajímavých informací. S těma nakládanýma paprikama si myslím, že by pomohlo je nejen naložit do oleje, ale i sterilizovat. Tj. zavařit. V troubě 80°C 10 - 20 min. Nikdy jsem to nedělal, tak si raději počkej na další názory zkušenějších. To spaření vodou asi nebude úolně ideál. Za mě bych teda radši ty křupavější, to co kupuješ v Tescu jsem měl, ale mě to vůbec nechutnalo.

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: mikepr

Příspěvekod wlasta1 » 17 říj 2016 18:25

Ahoj,
taky tě tady vítám. Je fajn, že se rozrůstáme :-)

Co se týká těch plněných paprik, tak osobně nakládám pouze do klasického nálevu a pak sterilizací změknou.
Napadá mně ještě jedna věc - před plněním je trochu nasucho předpéct v troubě. Nastavil bych cca 80°C a pak hlídal. Myslím, že 10-15 minut bude OK a pak naplněné naskládat do sklenice a zalít teplým olejem... Olej nechat jen zahřát, nesmíš ho přepálit - takže max těch 70-80°C... A pak zalít...
Ale nezkoušel jsem to takhle... !!!
Tímto způsobem dělám já trochu jinou verzi a hlavně bez plnění...

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: mikepr

Příspěvekod Vasjis » 17 říj 2016 19:28

welcom in the hell

mikepr
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2016 15:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zrzek, wlasta1

Příspěvekod mikepr » 18 říj 2016 06:26

Díky moc za inspiraci, nějak to dopadne.
Určitě vyzkouším.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: mikepr

Příspěvekod lobo » 18 říj 2016 07:12

Zdravím tě a vítám tě tu :tiphat:

Na tvou otázku mám jednoduchou odpověď.

Pokud chceš aby papričky trochu změkly, tak je rozkroj na půl a nech je pár dní v lednici a uvidíš jak hezky změknou.Nic víc, prostě jen tohle. Čím dýl je tam necháš tím víc budou měkké.
Pokud bys měl ale zájem o rychlejší způsob, pak papričky dej do mrazáku třeba na půl dne, pak je vyndej a uvidíš jak budou měkký.

Jinak já také radši upřednostuji když to hezky křupe na skus ale 100 lidí 100 chutí. :tiphat:


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů