lemroun

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

lemroun

Příspěvekod lemroun » 27 led 2017 10:01

Nazdárek všichni :wave: Už se tu nějaký pátek pohybuji, ale letos jsem si řekl, že to začnu brát trochu vážněji, takže se vám i vhodně uvedu. Bydlím ve vesnici asi půl hodinky na východ od Brna, máme sice zahradu, ale není na ní místo na záhonek pro papriky, a proto se všechno odehrává uvnitř v květináčích. S pěstováním pálivek jsem začal předloni, když jsem si na podzim zasel po semínku od Sangria ornamental, Zimbabwe Bird a Loco. Přes léto jsem byl o těchto třech kytičkách, v běhu jejich života jsem je na zimu nezastavil, ale nechal dál žít na parapetu. Jinak s pěstováním čehokoliv mám zkušeností hodně málo, protože nežijeme úplně vesnicky, takže zeleninu a ovoce kupujeme. V podstatě se učím až na tom chilli :D Letos mám v plánu tři nové druhy - Chrry chocolate, Jalapeňo jalastar a Long Slim Cayenne, všechno od seminka-chilli. Možná si říkáte, že mají slabou scovilláž, ale já nejsem moc trénovanej a chtěl bych pro ně najít užitek v kuchyni i pro zbytek rodiny, takže to musí být snesitelné :D Toť asi vše a budu se snažit založit a rozvíjet vlákno vnitřního pěstování :tiphat:

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: lemroun

Příspěvekod lobo » 27 led 2017 10:09

Tož vítej kolego, lokalitu bydliště máš ideální na pěstování jen je teda škoda že nmáš možnsot dát rostlinky aspon ven, dejme tomu na zápraží domu ? nebo třeba malou předzahrádku před domem ? to by rostlinkám bohatě stačilo a i když máš nenárčoné odrůdy které ti naplodí i za oknem tak venku by se ti odměnily daleko více :tiphat: Každopádně at se ti daří :tiphat:

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: lemroun

Příspěvekod lemroun » 27 led 2017 10:16

Což o to, ta možnost tu je, u té Cherry chocolate, pokud mi vyroste jak píšou, tak bude asi nezbytná :D Ale spíš mám obavu z toho, pokud by venku chytily nějakou potvoru, aby se mi to nerozneslo na všechno ostatní v domě... Smutnic ze substrátu jsem si letos užil víc než dost a nedej Bůh ještě třeba mšice (i když na ně mám v plánu vypěstovat tabák, cheche).

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: lemroun

Příspěvekod JurassicChilli » 27 led 2017 10:19

Ahoj. Škoda, že nemáš na tej záhradke aspoň malý záhon. To je úplne iný zážitok z pestovania ako v kvetináčoch. So scovillážou sa netráp. Ja som minulý rok nasadil aj nejaké Morugy. Mal som na nich asi tri plody, ale nevedel som čo mám s nimi urobiť tak som ich dal do garáže sušiť. Už som ich dosť dlho nebol pozrieť ako sa im darí. Buďto už vyschli, alebo zhnili. Oveľa radšej si momentálne dopriavam obyčajné Serenádky v sladko-kyslom náleve.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: lemroun

Příspěvekod petr.polasek » 27 led 2017 10:34

Ahoj a vítej mezi námi. Zkus dát květináče přes léto k jižní stěně, výsledkem budeš překvapen. Hodně úspěchů v nové sezoně.

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: lemroun

Příspěvekod Zrzek » 27 led 2017 15:29

Ahoj, taky se přimlouvám za to dát kytky i s nádobama ven. Někde kolem zdi, nebo kolem plotu. Pár kyblíků si místo snad najde?

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: lemroun

Příspěvekod lobo » 27 led 2017 15:45

No pokud si myslíš že když budou rostliny v domě za oknem, že je nenapadnou mšice tak to tě můžu rovnou ubezpečit že se tomu stejně nevyhneš, ty mšice to napadnou uplně stejně jako když budou venku. Prostě je tam zavane vítr a přes otevřené okno se tam natáhnou, možná to zní neuvěřitelně ale je to tak :tiphat:

lemroun
Stálý člen
Příspěvky: 71
Registrován: 02 zář 2015 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: lemroun

Příspěvekod lemroun » 27 led 2017 22:30

No ale letos jsem je na vnitřních neměl :D Tak teoreticky ty květináče mají výhodu, že v případě potřeby je můžu odšoupnout bokem no... Bylo by to nejlepší, uvidím, jak se mi to podaří prakticky


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti