Króča

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
Króča
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2018 13:14
Reputace: 18
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 219 m.n.m.

Króča

Příspěvekod Króča » 23 kvě 2018 10:31

Ahoj, jmenuji se Honza a jsem z Olmouce. Mám rád pálivé jídlo (tak akorát :rolleyes: ) a v kuchyni se velice rád realizuji, tak jsem přirozeně pátral tady u nás po krámech, abych sehnal nějaké dobré chilli do kuchyně. Ikdyž jsem oběhal kde co, nakoupil ve speciálkách na koření, tak jsem byl většinou zklamán. O čerstvých chilli papričkách v marketech ani nemluvím, většinou to byla slabota a to přitom nejsem vyznavač žádného extrémního palu. Až loni před Vánocemi jsem v Jednotě náhodou objevil čerstvé Habanero Red Savina na váhu a bylo vymalováno :angry1: Sice je zatím pravidelně do regálu doplňují, ale nehodlám ponechat nic náhodě, abych zase někdy smutně neběhal po obchodech jako před tím. Bohužel jsem se rozhodl pro vlastní pěstováni celkem pozdě (koncem dubna) a proto jsem raději objednal sazenice ze seminka-chilli.cz, abych měl jakožto novic vůbec nějakou šanci na úspěch. Pro svoji první sezónu jsem zvolil Jalapeno Chichimeca, Black Pearl, Ring of Fire a Sparkler. Mno tak uvidím(e) co z toho bude, věřím že s Vaší pomocí to vyjde :look:
:chilli: :chilli: :chilli:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Króča

Příspěvekod Tea Racer » 23 kvě 2018 10:33

Ať se daří, s ring of fire budes velmi spokojený. :-) S ostatním také.

Uživatelský avatar
Króča
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2018 13:14
Reputace: 18
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 219 m.n.m.

Re: Króča

Příspěvekod Króča » 23 kvě 2018 10:49

Díky, to doufám ;) Snažil jsem se dle popisu vybrat na start něco jednoduššího na pěstování a zárověň pokrýt širší škálu pálivosti, tak jsem zvědavý. První dvě rostlinky (Jala Chichimeca a Black Pearl) mám zasazené na zahradě u máti v záhonu a pěstím je pod takovými igelitovými tubusy, co mi někde "v záchvatu" za tímto účelem mamina pořídila :) Zbylé dvě (Sparkler a RoF) mám ve finálních květináčích ve skleníku zatím také u maminy, ale budu je o víkendu převážet k sobě do bytu na balkon,. Minulý týden jsem ještě zahlédl v hobby marketu celkem pěkně vzrostlé sazenice Jalapenos "noname" (už nasazovaly pěkně květy) a jakési turecké chilli, tak asi některou z nich ještě zkusím přikoupit a ze zvědavosti ji v květináči dám na chalupu ať dělá co umí :D
:chilli: :chilli: :chilli:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Króča

Příspěvekod Tea Racer » 23 kvě 2018 11:16

Na jakou stranu máš situovaný balkon? Já pestuji na balkoně vetsinu, zbytek doma a neco na pronajaté zahrade, ale balkon má mnoho výhod i nevýhod. Důležité je, aby nebyl na sever.

Uživatelský avatar
Króča
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2018 13:14
Reputace: 18
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 219 m.n.m.

Re: Króča

Příspěvekod Króča » 23 kvě 2018 11:42

Balkon mám na jihovýchod, více na východ. Přímé slunce cca do 11 hod. řekl bych. Zvažuju, jestli mám ty dvě balkonovky taky dát pod nějakou igelitovou ochranu nebo normal na volno. A když už jsme u toho balkonu.. myslíš že je lepší dát kvetináče třeba na stůl, aťjsou výš a jde na ně taky přímé slunce, nebo nechat na podlaze kde jim bude clonit balkonová stěna ikdyž tam bude prát slunce? Ten RoF bude velkej, takže se časem asi vytáhne nad zábradlí tak jak tak, ale Sparkler by měl být prcek.
:chilli: :chilli: :chilli:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Króča

Příspěvekod Tea Racer » 23 kvě 2018 12:26

Mrkni do mého vlákna, mám to naplno pořád a to mám jih. Neclon už ničím a nepřikrývej.

Uživatelský avatar
Króča
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21 kvě 2018 13:14
Reputace: 18
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 219 m.n.m.

Re: Króča

Příspěvekod Króča » 23 kvě 2018 12:51

Ok tak je šoupnu navolno a ať na ně svítí sluníčko co to dá.. zatím jsou ve skelníku, tak by měly být na slunko zvyklé a s větrem si snad poradí.. Díky za radu..Jinak papriky máš krásné, koukal jsem už dřív ;) taky bych chtěl příští rok rozšířit zástupy, ale budu muset prve zpracovat manželku, aby mi ty chilliny na balkóně ve větším množství tolerovala :D naštěstí je to taky "ostrá" holka, tak napůl už mám vyhráno (když teda sklidím) :)
:chilli: :chilli: :chilli:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Króča

Příspěvekod Tea Racer » 23 kvě 2018 12:55

Možná manželka neví, že chilli jsou na hubnutí, krásu a kvalitní sex.... (abys pak nepestoval i doma) :))))


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů