Aleš

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Aleš
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2017 14:56
Reputace: 4
Obrázky: 0

Aleš

Příspěvekod Aleš » 26 zář 2017 17:43

Zdravím ve spolek,
jsem pěstitel v oblasti Hané všeho možného a to znamená z poloviny experimenty co by se mohlo dařit. Pokud jde o chilli, tak letos jsem zkoušel poprvé odrůdu Yucatan. To by se dařilo tak na padesát procent, tak jsem si našel tohle fórum a zkusím prolistovat, protože spousta toho už určitě bylo napsáno, jen si to najít. A jinak ještě dělám do včel.
Aleš :wave:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Aleš

Příspěvekod Bacula » 26 zář 2017 21:30

Ahoj, vítej tady. Co se nepovedlo na chilli? Jinak také dělám do včel, začínám, tak mi to přijde složité. To s pěstováním mám zkušeností víc. Každopádně přeji, ať se daří. Máš nějaké fotky letošního pěstování?
Bacula

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Aleš

Příspěvekod Baron z Žop » 27 zář 2017 00:40

Z kama z Hané, tam to mám kůsek a ty na Parník ještě blíž...

Aleš
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2017 14:56
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Aleš

Příspěvekod Aleš » 27 zář 2017 07:03

Jsem z Hané od Prostějova a Parník to je co?
Pokud jde o chilli tak to jsem pěstoval venku v květináči, jihovýchodní mírný svah. Od severní strany bylo chilli chráněno dřevníkem a rákosovým plotem. Myšlenka byla využít tento prostor jako tepelnou past, třebaže zhruba od 9 ráno do pozdního večera byl květináč na plném slunci. Ale přesto dozrálo jen několik papriček a aktuálně je tam hodně zelených. Klasická zeleninová paprika dozrává tady bez problému kdekoliv volně na záhonu. Takže buď jsem nevychytal délku vegetační doby a budu muset začít s předpěstováním už v lednu, nebo to chce ještě nějaký kryt a nebo zcela nevhodná odrůda pro mé podmínky. Ale něco dozrálo, takže na výsev na příští rok toho mám dost, věnuji se vlastnímu semenaření u zeleniny takže se budu i u chilli ubírat tímto směrem.
Baculo, včely jsou v pohodě, dokáží se v podstatě o sebe postarat sami, jen je v posledních letech kosí nemoci hlavně kombinace virů a nosem, ale to se musí vydržet než se protřídí vhodná genetika. Hlavně to chce, pokud dojde k úhynům, nekupovat matky z komerce, ale věnovat se vlastní selekci a množit a odchovávat královny z toho co přežilo.
Aleš


Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 486
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1014
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Aleš

Příspěvekod Praha » 29 zář 2017 16:11

Vítej Aleši.Ten parník je mini pivovar v Přerově a ta banda moravská odsud z forka se tam slejzá a bezdůvodně konzumuje alkoholické nápoje v nadměrném množství. :drunk: Zajedeš uvidíš a pochopíš nebo nebudeš chápat.jinak já včelám nerozumím, jenom vím, že dělaj med a ten teče pomalu. :smart:

Aleš
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2017 14:56
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Aleš

Příspěvekod Aleš » 29 zář 2017 20:01

Díky všem za přivítání, co je to Parník a kde už jsem zjistil, mám to tam asi půl hodinky autem. A pokud jde o med, tak ten jde nechat projít kvasem a buď v demižonku s kvasnou zátkou a nebo rovnou v bečce a přepálit. A v této podobě je už tekutější, ale dělá to z lidí čtyřnožce.))

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Aleš

Příspěvekod Chozee77 » 29 zář 2017 22:45

Ahoj :-)
no jestli Aleš chodí v pv na hokej tak asi nebude chtít do Přerova na parník... :-D
Ale myslím a věřím že rivalita v hokeji tu neplatí a chillencum je jedno z které části světa jsou :-)
A díky za dobrý typ... Kdyby náhodou na to přišlo a byl čas tak bych na parník také podíval ale to nechci předvídat.. Kdy bude čas...
Každopádně určitě by nebylo špatné pokecat u piva o pekelné zahrádce a všem možném :-)
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů