Ahoj zo Slovenska

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
mobius
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2013 18:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Ahoj zo Slovenska

Příspěvekod mobius » 22 úno 2013 17:33

Mám rád pálivo ochutené jedlá a tak ma napadlo skúsit pestovat vlastné pálivky. Minulú jar, 2012 som nasial semienka, ktoré mi dali známi z práce.
V kvetináči som dopestoval asi 50 papričiek, asi 2-5cm velkych, ani neviem aký druh..
Sú spicaté, cervené, stredne pálivé, ale pálivosť mierna až trochu pálivá je velmi individuálny pocit, zejo ?
Pestujem krome papričiek aj kaktusy, začal som v 1989- tom, prvé boli Echinocactus grusonii a echinocereus bailei, mám teraz asi 80 druhov v asi 100 kusoch celkom.
Nový objednaný skleník s polykarbonátovými "sklami" bude delený mezi kaktusy, chilli a rajčata :thumbup:
Objednal som semienka Devil's Tongue Red, Trinidad Congo Red, Infinity Chilli, Trinidad Scorpion Moruga.
Je vidiet, ze som chcel "silu" no teraz pochybujem, jestli sa mi podari dopestovat tie nárocné druhy...
Budem sa snažit nájst rady a snad sa podari, aj ked mozno iba ciastocne. :tiphat: Miroslav

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Ahoj zo Slovenska

Příspěvekod queenas » 22 úno 2013 18:19

Vítej mezi náma. Určitě tyhle druhy pohodě vypěstuješ :) hlavně neudělat chyby při klíčení, to je snad jediné :wave:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Ahoj zo Slovenska

Příspěvekod Dr.Pedr » 22 úno 2013 19:16

:tiphat:

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Ahoj zo Slovenska

Příspěvekod mruuh » 23 úno 2013 09:59

Vitaj, rad tu vidim kazdeho dalsieho cloveka zo Slovenska. :)

mobius
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2013 18:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Ahoj zo Slovenska

Příspěvekod mobius » 24 úno 2013 20:57

queenas píše:Vítej mezi náma. Určitě tyhle druhy pohodě vypěstuješ :) hlavně neudělat chyby při klíčení, to je snad jediné :wave:
18.2. jsem vysival a dnes (24.2.)mi nedalo a tak jsem trochu uvolnil seminka na povrch, protoze nebylo na ne videt, jestli vubec reagují.
Trochu mne udivilo, ze Trinidad Congo Red jiz ted zacali klícit, ale nejvic jsem mel samozrejme radost prevelikou :jalapeno:
Pomalu abych myslel na prisviceni, kdyz pujdou ven..


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti