Rozsvícení více zářivek najednou

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 14:49

Čau "děcka", pochlubte se, kdo z vás je elektrikář? :) Předpěst dělám ve staré lednici, viz obrázek níže a vše zatím funguje skvěle, nicméně už přemýšlím nad upgradem. Jedná se o to, že je nahoře zbytečně nevyužitej mrazák, takže bych tam narval všeliký ty předřadníky, startery a podobně s tím, že v každým patře lednice by byly dvě lineární zářivky. Potřeboval bych tedy "udělátko", který by spouštělo všechny čtyři 15W zářivky zároveň a z "udělátka" by vedla jen jedna "hadice" do spínaček. Díky za tipy :thanx:

22053
Naposledy upravil 1 dne DarthVikta; celkem upraveno 8x.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod chilli-max » 08 bře 2015 17:42

Což o to, elektrikář bych byl. Ale nějak nevím jak to máš udělaný ted...taky tam máš dvě světla a spínáš je společně ne?
Dej si světel kolik chceš, kabely spoj v krabičce a z té vytáhni jeden který půjde do spínaček. Nebo na konce kabelů od jednotlivých světel dej vidlice, ty zapíchej do vícečetného prodlužováku a ten bodni do spínaček.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 18:13

Čau Maxi, no vida :) Teď mám ve spínačkách rozdvojku, takže se spínají společně, ale každá kompaktka má vlastní kabel. V elektrice jsem absolutně "nepolíben", protože se jí bojím jak čert kříže, takže vůbec netuším, jak se takový záležitosti dělaj... Když tam budu mít čtyři zářivky, tak musí mít každá svou vlastní elektroniku, nebo je nějaká škatule na zapojení více zářivek odkud povedou dráty k jednotlivým zářivkám? Je potřeba více starterů a podobně, nebo jeden "výkonnější"?
V patrech bych chtěl jen patice, do kterých by vedly dráty...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod chilli-max » 08 bře 2015 19:56

Mluvíš o tom že v každé polici chceš mít kompaktní žárovku (zářivku), nebo tam chceš dát lineární zářivku?
Pokud kompaktní, tak ta má veškerou elektroniku v sobě...jako to máš teď.
Pokud lineár tak tam je víc variant zapojení a možností.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 20:38

Heh, nedostatečná vstupní informace, udělal jsem edit :-) Chci tam linearky, protože kompaktky tam zabíraj zbytečně moc místa a navíc nesvítí rovnoměrně. Jako, světla je tam haba kuk, ale linearky ho rozloží líp po celým prostoru...

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod chilli-max » 08 bře 2015 20:54

Takže je možnost zapojit po staru, kdy ke každé trubici budeš potřebovat tlumivku o odpovídající watáži, startér a samozřejmě všechny patice. Nebo potom koupit elektronické předřadníky (dělají se i dvojité) a tam startér není třeba. Ještě se nechá zbastlit to, že vykucháš kompaktní zářivku o odpovídající watáži (když je KO trubice a elektronika OK) no a tu připojíš k paticím lineární zářivky :-)
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 21:27

Okay, jelikož se bude jednat o čtyři 15W zářivky, tak koupím 4x tlumivku, 4x patici pro zářivku a startér, 4x patici zářivky a 4x starter, je tak? No a potom najít někoho, kdo mi to zbastlí. Sakra, zase musím do hospody :-) Kua, mám na to ale skoro rok, tak bych to snad moh zvládnout i sám :)

lukas26
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: 17 led 2015 14:08
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Rozsvícení více zářivek najednou

Příspěvekod lukas26 » 08 bře 2015 22:22

nebo můžeš zkusit tohle:
https://www.eva.cz/zbozi/47653/svetlo-z ... krytu-13w/" onclick="window.open(this.href);return false;

nevím na kolik vyjde to všechno poskládat, ale tohle je do zásuvky, takže jednoduše dáš jednu "rozčtverku", kterou pichneš do startovacích hodin a do ní napicháš 4x tohle a je hotovo :thumbup:

nevím jak to máš veliké, tahle je krátká, tipl bych že to ti tam bude sedět, já mám tuhle:
https://www.eva.cz/zbozi/47654/svetlo-z ... krytu-21w/" onclick="window.open(this.href);return false;

:tiphat:


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů