Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod TashonkaWitko » 21 zář 2012 15:09

Omlouvam se, ze zarazeni prispevku neni zrovna optimalni, ale nenasel jsem lepsi tema (protoze pri budovani indooru jsem na to prisel, tak to davam sem). Jde o to, ze tydenni spinaci hodiny, ktere za nejakych 200 kacek sezenete vicemene vsude - viz Obrázek, jsou pekny svine. Koupil jsem jedny pro svetlo v budovanym indooru, nijak jsem nad nima nemudroval protoze ten typ znam z drivejska, nastavil zapnuti svetla v 5:00 a vypnuti v 21:00. Vse OK, akorat ... ze se vecer svetlo nevypnulo. Koukam jak blb, mam to vsechno nastaveny spravne ... ale at delam co delam, proste svetlo sviti porad, zasuvka zustala zapnuta. Ani pri volbe rezimu MANUAL OFF se proste nevypnula. Neumi se vypnout, jede proste porad. Dokonce ani RESET nepomaha. Rikam si OK, mam smolika na blbej kus.

Druhej den koupim tu samou, akorat "vyrobce je jinej". Je to emlich to samy .. dela to ten samej CInan, akorat sem to privezla jina firma. Koupim, vyzkousim zda to funguje - hlavne zda se to umi zapnout (MANUAL ON) a zda se to umi vypnout (MANUAL OFF). Jo funguje. Dobry. Nastavim jeden jedinej program na 5:00 - 21:00, dam to do rezimu AUTO, pripojim na to 200W CFL a povazuji to za hotovy. Co se ale nestane ? Vecer v 21:00 se to proste nevyplo ... ???? Zkousim zase MANUAL ON a MANUAL OFF a ejhle .. najednou to nefunguje - to co odpoledne chodilo, ted nechodi. Zustava to proste porad ON. At delate co delate, proste se to nedokaze vypnout.

Napadne me s tim verglem poklepat ze vsech stran o stul. A ejhle .. najednou to funguje jak ma. Zkousim to samy s tou prvni zasuvkou a ejhle .. najednou funguje taky. Vypada to, jak kdyby se po delsim ON k sobe "slepily" kontakty a kdyz prijde pokyn k OFF, tak od sebe odmitly "odskocit" ... takze to proste porad zustava zaply. Nevim co je pricinou. Je to psany do 3500W, takze odber 200W tomu nemuze vadit, snad jen ta dlouha doba zapnuti ?? Moc to nechapu .. az prijde kamos co je vic kovanej v elektrice, kouknem se dovnitr, kde muze byt roblem.

Kram jeden cinskej. U svetla to ani tolik nevadi, ale uz jsem nekde videl auto zavlahu pripojenou na podobny hodiny. Tam by to staly sepnuti asi bylo "hodne vesely" :-/ Takze az na podobnej sunt neco povesite, moc tomu neverte.

Uživatelský avatar
Otherx
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: 15 led 2012 22:34
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Trnava

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod Otherx » 24 zář 2012 20:34

pouzivam presne rovnake hodiny uz niekolko rokov vsetko v pohode, asi nejaka blba seria sa ti podarila :P

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 21 pro 2012 17:41

TashonkaWitko,

stačí vyměnit relé a vše je v OK.

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod Wiking » 23 pro 2012 13:00

Jeste existuji ty mechanicky kde se otaci ten "24hod cifernik" kde si muzes nastavit po 15 minutych sepnuty a vypnuti.
Tam funguje vse 200%!!!!!! :) a nema co se tam po**at.
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

kejsix
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03 led 2013 14:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Žilina, SR

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod kejsix » 03 led 2013 22:41

Wiking píše:...a nema co se tam po**at.
By ses divil. Tatka mel tim rizene cerpadlo topeni do vnitrniho sklepu a jedno krasne rano Ty hodiny nalezl cerne s roztalym plastem...

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 17 led 2013 10:54

Wiking píše:Jeste existuji ty mechanicky kde se otaci ten "24hod cifernik" kde si muzes nastavit po 15 minutych sepnuty a vypnuti.
Tam funguje vse 200%!!!!!! :) a nema co se tam po**at.
Nedoporučil bych je ani největšímu nepříteli :) Kostičky na otočným kolečku se zaseknou a časovač buď jede pořád a nebo se nesepne už vůbec. Toť má praktická zkušenost.

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod papagee » 18 led 2013 21:02

Zdravím
spínačky na fotce "zamořily"republiku a aktuálně je prodává několik obchodních řetězců,v mnoha přebalech.
moje zkušenost:
Smarket kaufland,v regálu vedle sebe navěšeny výrobky v cenách 129kč,199kč,299kč, po důkladném prozkoumání zboží (spínačky zatavené v plastovém přebalu) zjištuji že všechny 3 výrobky mají totožné fce a výrobce a liší se pouze firmou která zboží z číny přivezla,a cenou.Kupuji tedy ty nejlevnější.zprovozním,jdou jak mají.
Asi 14 dní nato,potřebuju další jedny,v kauflandu už nemají ty za 129kč,tak vzemu přebal za 199kč.nefunkční ,nespínají.
proběhne reklamace,kdy mi slečna vrací peníze s odůvodněním že neví jestli je stejné zboží ještě v nabídce a že se mám jít mrknout sám do regálu a koupit je kdyžtak znova..jelikož sem zachytil urban legend o polských pokladních supermarketů co fasovali pleny aby pokladny nestály,tak jsem dal šrot od slečny do kapsy a jal se hledat regál se spínačkama.
tady budu trochu OT ale 2 věci ohledně marketingu a reklamy mi zásadně vadí.Hlasitá reklama vně televizních pořadů/např na slovensku je tohle nezákonné/ a to jak Smarkety ve snaze přinutit nás nakoupit mění neustále pozice zboží na prodejně.
Našel jsem po pro mě delším jak únosném hledání a k mé radosti se pod zbožím za 199kč nacházely 2kusy ve stejném přebalu jako zboží které jsem dříve koupil za 129kč/to funkční/
koupil jsem tedy obě balení a platil 198kč....99kč /ks...oboje spínačky jsou funkční (ano za 1 nefunkční výrobek 2 fční
DOPORUCIM k radám výrobce sjednat pojištění proti požáru!
..a nekupovat ten stejný šmejd v Gshopech kde si klidně řeknou víc jak kauf za 299.-delux přebal.

Uživatelský avatar
Artush
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 28 pro 2011 22:53
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Tydenni spinaci hodiny - bacha na ne ...

Příspěvekod Artush » 18 led 2013 21:19

mam ty samé co jsou na prvním obrázku jedou už přes rok krásně.... svítim každy den 10-14 hodin a není problém. Je to asi kus od kusu :D


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů