Takanotsume vs. Rawit

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Takanotsume vs. Rawit

Příspěvekod -ROOKiE- » 21 srp 2012 18:16

Mám takový problém. Na balkóně mám oba druhy papriček, ale nemohu je od sebe rozeznat. Je něco co je jasně odliší ?
Velikost plodu ani rostliny nerozhoduje, jsou na tom více méně stejně. Některé 1,5m vysoké rostliny beru jako Rawit ale 50cm Takanotsume nemám, spíše 70 cm ... vycházím z popisků na webu viewtopic.php?f=85&t=867" onclick="window.open(this.href);return false; a viewtopic.php?f=88&t=866" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Takanotsume vs. Rawit

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 22 srp 2012 13:24

-ROOKiE- píše:Mám takový problém. Na balkóně mám oba druhy papriček, ale nemohu je od sebe rozeznat. Je něco co je jasně odliší ?
Velikost plodu ani rostliny nerozhoduje, jsou na tom více méně stejně. Některé 1,5m vysoké rostliny beru jako Rawit ale 50cm Takanotsume nemám, spíše 70 cm ... vycházím z popisků na webu viewtopic.php?f=85&t=867" onclick="window.open(this.href);return false; a viewtopic.php?f=88&t=866" onclick="window.open(this.href);return false;
Popisky na stránkách http://www.seminka-chilli.cz" onclick="window.open(this.href);return false; pochází z našeho vlastního pěstování, tzn. i výška rostliny a do budoucna i šířka. Je to velikost, kterou jsme dokázali mi sami vypěstovat. Pokud jí vypěstuje někdo o něco větší a vyšší není to nic na škodu - je to v závislosti na způsobu pěstování, délce slun. svitu, vyhnojení, velikosti pěstebního média atp.

Tyto dva druhy papriček rozeznáš tak, že Takanotsume je kompaktního vzrůstu - koruna s násadbou plodů, Rawit je rozkošatěná.

-ROOKiE-
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 09 čer 2011 14:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Takanotsume vs. Rawit

Příspěvekod -ROOKiE- » 25 srp 2012 12:49

No zatím nemohu říct, která je která, jelikož plody a listy jsou téměř ve stejné v této fázi u obou. Výška a košatění je na tom podobně. Ty o trochu měnší rostliny maí drobnější, až o o půlu měnší kvítky než ta vyšší a robustnější ... větší rostlina by teda měla být Rawit podle popisků, ale plody má velké jako Takanotsume, a u druhé rostliny to je zase opačně .... proto jsem se ptal, protože mají opačné rysy ... jednou sedí velikost rostliny, jindy nesedí velikost plodu .... asi až dozrají, bude to jasnější ... Rawit by měla mít bez ohledu na rostlinu o mnoho menší plody (alespoň když kupuju sušené, jsou malé). Co vy na to ?


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů