Divošky 2020

michalsiegel
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 23 říj 2020 23:25
Reputace: 254
Obrázky: 0

Re: Divošky 2020

Příspěvekod michalsiegel » 25 říj 2020 12:34

Flexuosum jsou parádní rostlinky. Bohatě kvetou už jako malé sazenice a plodí docela dost. Plus je super, že zvládají nejen chlad, ale částečně taky mráz. Nevím, jaká je hraniční zjištěná teplota, ale Chris Fowles z Walesu ji úspěšně zimoval. Přitápěl propan-butanovými bombami ve velkém skleníku, ale kde rostlo C. flexuosum, tam teplo nedošlo a bylo tam pod nulou. Na jaře mu to obrazilo. Škoda, že tuhle vlastnost nemají některé domestikované druhy, jedině C. pubescens zvládá chladnější teploty, ale mráz moc nemusí. Jinak zbytek sklizně taky pěkný. Kolikrát jsem si říkal, že si udělám doma majdu vyloženě z divošek, třeba vyloženě pouze ulupica (cardenasii, eximium), ale na to by člověk potřeboval hooodně kytek :-D

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Divošky 2020

Příspěvekod Tea Racer » 25 říj 2020 19:26

Tak já to mam limotováno místem, jak doma (návštěvy říkají, že jsou botanické zahrade...) tak na balkoně. Ale na jaře bude balkon vetsi a zakrytovaný.
Flexuosum paráda, ale na jidlo to fakt nic neni, to z praetermissun, CAP, Ekirike apod... to je paráda, stovky ikdyž malých plodů...

michalsiegel
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 23 říj 2020 23:25
Reputace: 254
Obrázky: 0

Re: Divošky 2020

Příspěvekod michalsiegel » 29 říj 2020 16:25

Jj to je pravda. Ono hlavně flexuosum prakticky nepálí, navíc je plné semen. A jelikož nemá placentu, jsou semeny všude. Jedině když jsem naposledy preparoval semena asi ze 30 plodů, tak jsem si dužinu nechal bokem a pak dal všechno najednou. Jako chuťově to vůbec není špatná paprika, ale ty nervy... :-)


Zpět na „Volně žijící druhy chilli papriček“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti