Přezimování chilli paprik

Pokročilé techniky pěstování chilli
Uživatelský avatar
zrizenec
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 02 čer 2011 14:48
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod zrizenec » 12 led 2012 18:59

TATA píše:Já ty svoje kočky měl taky v 15°C .
Průšvih ale je v tom, že jsem si špatně přečetl výše uvedené rady a od cca listopadu, kdy jsem je zastřihl na zmíněných 10 - 15 cm jsem až do včerejška nezalil. Jsem vůl.
Má vůbec nějaký smysl je zalévat a věřit v přežití nebo je mám zrovna vyhodit a věnovat se jen novým semenům.
Děkuji.
Pro jistotu dobre sklizne bych se zameril hlavne na seminka, prave je ten idealni cas kdy je nastartovat. No a ty prezimovany, jevej jeste nejaky znamky zivota (zelena barva)? Jestli jo, pokusil bych je, jestli ne, nema to smysl. Me vydrzeli okolo 5ti tejdnu bez zaliti a 3 z sesti to zvladly. 3 mesice o zizni je ale prece jenom dost pres miru.

Uživatelský avatar
TATA
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15 zář 2011 10:07
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod TATA » 14 led 2012 10:59

Asi máš pravdu. Bude to marné. Nicméně jsem optimista, a tak je nechám do konce února, jestli se vzkřísí nebo ne.
Souběžně s nimu teď rozjedu klíčení.
Na konci sezóny si už dám pozor.

Matesak
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2012 17:58
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Matesak » 29 črc 2012 16:30

Ahoj,

letos se pokusim zazimovat Bih Jolokie, rostou dlouho a naskok se hodi. Jen se chci zeptat na Rocoto Red jestli s ni mate zkusennosti. Maji se zimovat take? Na netu jsem cetl ze se daji pestovat za oknem jako trvalky, ale nevim jestli tomu verit... Myslite si ze nezazimovany Rocoto prezije zimu na vnitrnim parapetu?

Diky

Matej

Uživatelský avatar
zrizenec
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 02 čer 2011 14:48
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod zrizenec » 29 črc 2012 18:38

Matesak píše:Ahoj,

letos se pokusim zazimovat Bih Jolokie, rostou dlouho a naskok se hodi. Jen se chci zeptat na Rocoto Red jestli s ni mate zkusennosti. Maji se zimovat take? Na netu jsem cetl ze se daji pestovat za oknem jako trvalky, ale nevim jestli tomu verit... Myslite si ze nezazimovany Rocoto prezije zimu na vnitrnim parapetu?

Diky

Matej
Pokud bude mit dost svetla a nebude ji zima ani vedro (pozor aby nebyla primo nad topenim) tak myslim ze to zvladne. Kvitky budou opadavat, protoze na plody nebude mit dost energie, ale na jare se rychle rozjede.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod stankar » 03 zář 2012 10:16

Takze jak je to obecne u prezimovani uvnitr bytu ? Myslim, ze celou zimu mame doma v panelaku pres 20°C, tak bych je teoreticky nemusel az tolik zastrihavat, ne ? Ma nekdo zkusenosti s prezimovanim rostlin doma ?

007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod 007.daniels » 03 zář 2012 10:47

Cau,toto bude 3 zima pro moji bih jolokii,ta ma uz vice jak 1,7m,nechavam ji na stejnem miste v obyvaku,nestriham a ani prez zimu nehnojim,jen zalivku upravuju podle potreb... A jolokie sice strati par,ale opravdu jen par listecku a vesele jede dal,naposled uz v breznu rozjela kveteni ve velkem.. Tak hodne zdaru se zimovanim :)
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
anly
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 10 led 2012 10:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: ostrava

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod anly » 26 zář 2012 12:13

zastřihnu, přesadím, uvidím. díky všem za info, na jaře dám vědět jak to dopadlo

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod stankar » 26 zář 2012 21:19

Presne to jsem udelal a hned mi nahazuji nove vetve, jsem zvedavy, jak se budou chovat v zime, jestli pozastavi rust nebo se budou dale vetvit :)


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů