Zralost plodu

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
K4N3C
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 dub 2012 11:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Zralost plodu

Příspěvekod K4N3C » 17 črc 2012 21:26

Zdravim pratele, pestuji prvni rok, vsechny predchozi strasti jsem snad prekonal, rostlinky krasne rostou, kvetou, nektere jiz odkvetaji a objevuji se prvni plody.. Muj dotaz zni: jak poznat, kdy jsou jiz plody dostatecne zrale? Nekde ctu ze 14 dni po uplnem zabarveni, nekde pry az do konce (kdy rostline vadnou listy starim), nekdo rika, ze proste dle predchozich zkusenosti atd. Nerad bych o svoje prvni deticky prisel, tak se radsi - mozna blbe - zeptam :) Predem dekuji za veskere odpovedi..

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2177
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2594
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zralost plodu

Příspěvekod gandalf » 17 črc 2012 22:07

Jde o to, zda ti jde o semínka, nebo jen lusk. Vyzrálý lusk je měkčí, povadlý. V poslední fázi zralosti praská, mohou ho napadat i plísně.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zralost plodu

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 18 črc 2012 08:34

K4N3C píše:Zdravim pratele, pestuji prvni rok, vsechny predchozi strasti jsem snad prekonal, rostlinky krasne rostou, kvetou, nektere jiz odkvetaji a objevuji se prvni plody.. Muj dotaz zni: jak poznat, kdy jsou jiz plody dostatecne zrale? Nekde ctu ze 14 dni po uplnem zabarveni, nekde pry az do konce (kdy rostline vadnou listy starim), nekdo rika, ze proste dle predchozich zkusenosti atd. Nerad bych o svoje prvni deticky prisel, tak se radsi - mozna blbe - zeptam :) Predem dekuji za veskere odpovedi..
Jak píše Gandalf, otázka na co plod chceš využít. Jalapeňa jsou chutná i v zeleném stavu, ale semena nelze použít, protože nejsou vyzrálá. Povadlost u tohoto druhu také nelze určit je to o tom utrhnout jeden plod a podívat se na semeno, zda má správné zabarvení a pevnost. Pamatovat, že ostatní papriky začaly dozrávat v ten určitý den a podle toho můžeš sklízet i ostatní.

Cpthelmut
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2012 11:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zralost plodu

Příspěvekod Cpthelmut » 28 črc 2012 09:53

Cus kluci. Tohle by me teky dosts zajimalo. Mam odrudu naga morich plodu na rostlinach mam hodne ted se mi objevila prvni oranzova.Tak se chci zeptat az chytne cervenou barvu jak dlouho ji tam mam nechat abych dosahl vysoke palivosti. A po te si chci nechat posledni 3 papricky na seminka a jak dlouho tam nechat ty na semeno. Dekuju za dopoved

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2177
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2594
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zralost plodu

Příspěvekod gandalf » 28 črc 2012 12:17

Co nejdéle :-)

Cpthelmut
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2012 11:40
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zralost plodu

Příspěvekod Cpthelmut » 28 črc 2012 17:59

Dekuju za vycerpavajici odpoved :-D


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host