Divné minikobylky na mých chilli

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné minikobylky na mých chilli

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 25 črc 2012 08:50

Hami píše:Ahoj,
BiooL je fajn jako prevence, ale z vlastních zkušeností mohu říci, že na kompletní vyhubení mšic nestačí !!! Stejně tak i výluh z tabáku...
Musím oponovat, jako již po třetí rok výluh z tabáku vyhubil všechny mšice. Přitom stačil jeden silný postřik, 4-5 litrů na 20m[sup]2[/sup], starých zbytků stonků a listů tabáku selského a viržínského. V připadě vyšší koncentrace učinkuje i jako prevence na dobu, kdy se ze spodků listů výluh smyje. Proto je lepší zalévat vždy ze spodu rostliny.

Další nájezd mšic čekám za měsíc, vždy se objevily ve dvouch vlnách a vždy po postřiku bylo do 2-3 dnů po nich.

V případě, že Vám výluh z tabáku neučinkuje je něco špatně, např. malá koncentrace alkaloidů pyridinu - Koniin, který usmrcuje ochrnutím dýchacího ústrojí.

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Divné minikobylky na mých chilli

Příspěvekod Hami » 25 črc 2012 10:00

Mám bohužel opačné zkušenosti. V loňské sezoně jsem tabakový výluh stříkal opakovaně, ale vždy se ty potvůrky po cca týdnu vrátili. To samé i letos......Nemluvě o přípravku BIOOL, který jsem používal také.
Naopak při použití Mospilanu stačil jeden postřik ( slabší než uvedený v návodu ) a byl klid.....

JirkaXDU
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04 čer 2011 11:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Divné minikobylky na mých chilli

Příspěvekod JirkaXDU » 25 črc 2012 18:21

Mám podobnou zkušenost jako Hami. Mospilan s trochou modré skalice na plíseň a nemám problém.
J.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů