Skypec, nová popálená huba

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Skypec
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2012 16:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Skypec, nová popálená huba

Příspěvekod Skypec » 15 črc 2012 16:49

Zdarec,

jsem tu mezi Vámi nový, ale na toto fórum jsem dnes zdaleka nezavítal poprvé. Sem tam jsem nakoukl, když mě něco zajímalo nebo jsem potřeboval zjistit, či jsem se chtěl jen pokochat. Pěstitelských rad je tady nad hlavu. :sm:

K papričkám jsem se dostal ani nevím jak, ale od mala mi chutnají pálivé guláše apod. takže jsem se k tomu nějak prokousal. První "velká" :D zkušenost byla s Chilli-mixem, krabička s asi 6 druhy papriček vč. Jalapeňa, Habanera, která se dá koupit v kauflandu. S kámošem, který má obdobné chutě na pálivé, jako já jsme si "to" za 40,- koupili a k tomu jsme vzali minerálku a pivo na zapití. (dnes vím, že to byla osudová chyba, prostě to chce plnotučné mléko a chleba) :-D ANI TROCHU jsem neměl tušení jaký je rozdíl mezi Habanerem a nějakou jakoukoliv papričkou co má 30.000 jednotek. Vlastně jsem o jednotkách ani nevěděl. Tak jsem to teda zakousli. :-D Letní večer, dobrá náladu, parta a to, co po zakousnutí se do Habanera prožilo moje tělo jde těžko popsat, ale vypadalo to asi takhle :angry1: :firychil: :bashead: . :-D Prostě prdel jako prase a taky celkem bolest. Ale snažím se být odolnější a proto jsem tady.

Papričky pěstuji na balkóně v paneláku na Valašsku druhým rokem. Beru to hodně zlehka, loni jsem měl sklizeň zhruba 20 papriček JWALA, letos toho nebude víc, spíš méně, ale je to pro mě i tak radost. :jolokia:

Letos jsem sadil do truhlíku 6 rostlinek, z toho se dvě vůbec nechytily, tak byly šmiknuty. Nyní mi tedy rostou 4, ale papričky mají pouze dvě krajní (viz foto). Otázka je co je to vůbec za modely?

Semínka jwala (které mi za 20kč poslal nějaký dobrák z nějaké chilli stránky) + z chilli mixu (habanero, jalapeňa) jsem dal do vaty a nechal klíčit. Taky jsem dostal na podzim od babičky papričku, protože už věděla, že to já můžu. Do ní jsem udělal nožem mini dírku a vysypal pár semínek. Možná je to právě to, co je na balkóně, protože podobnost je veliká, ale věřím, že vy mi poradíte a budete hned v obraze. Aby jste mě chápali, všechny semínka jsem pomíchal, takže nevím co je co, ale to přiští rok napravím.

Tak přidávám fotky a Vy se zatím mějte, ještě o mě uslyšíte. Čao a omluvte mé chyby v textu, prostě jsem to nějak stloukl :smart:



:firychil: FOTKY: http://skypec.rajce.idnes.cz/CHILLI_BALKON/" onclick="window.open(this.href);return false; :firychil:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skypec, nová popálená huba

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 15 črc 2012 17:37

Vítej mezi námi a přeji bohaté pěstitelské uspěchy :)

Uživatelský avatar
anly
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 10 led 2012 10:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: ostrava

Re: Skypec, nová popálená huba

Příspěvekod anly » 19 črc 2012 19:32

Buď zdráv, ať ti to roste


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti