Swarm23-chilli-outdoor

Co jsme vypěstovali v roce 2012
Uživatelský avatar
Swarm23
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05 črc 2011 12:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Swarm23 » 11 bře 2012 09:39

Aloha přátelé,
tak jsem nafotil svoji první sezónu v pěstování chilli (Dorset Naga only). Jak můžete vidět, už se rostlinky mají čile k světu!
Není jich mnoho, ale o to mám větší radost.

Teď sice trochu bojujeme s plísní a sluníčkem, ale už se nemůžu dočkat, až půjdou na zahradu.
Snad porostou jako z vody.

Zde:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tady moje šampiónka :thanx: :
Obrázek

A tady ještě pod umělým světlem :clock: :
Obrázek


Ještě jedna věc, prosím o názor, zda jim něco nechybí. Zdá se mi střed rostlin hodně světle zelený a jsou tam "puchýřky." Snad se mi to jen zdá a je to normální. :whistle:

Děkuji.
Naposledy upravil 1 dne Swarm23; celkem upraveno 11x.

Julian
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2012 22:07
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Julian » 11 bře 2012 15:52

Ze sluníčkem bych opravdu nebojoval:)) Co máš za hlínu? Pokud stále rostou v nějakém vysévacím substrátu tak ten je minimálně prohnojen aby se malé klíčky a rostlinky nespálili a je tedy dost možné že maj už květník vyjedený.Žlutá barva může značit nedostatek dusíku tedy přihnojit ,ale ne vždy to platí.Je třeba dávat pozor na hnojení mladých rostlinek někdy méně je více zvlášť u minerálních hnojiv krystalon atd .Chce to začít v malých dávkách a pozorovat jak to kytkám svědčí.Důležité je dostatečné odvětrávání pokud to máš uzavřené někde v bedně pod zářivkou.Ať rostou ))

Uživatelský avatar
Swarm23
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05 črc 2011 12:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Swarm23 » 27 čer 2012 07:58

Ahoj všichni! :wave:
Dlouho jsem nic nevyfotil a právě teď se to snažím napravit.
Od minule uteklo moře času a tak se chci s vámi podělit o můj záhonek. (jen prosím omluvte záběry, špatně se zachycuje takový "prales" :whistle: )

Rostlinky Dorset Naga mám v takovém malém fóliovníku, přesazoval jsem ven po "zmrzlých", hnojím Hoštickým hnojivem (tekuté slepičince + guáno z mořských ptáků) a celkem se daří. Dost řečí, posuďte sami..... :thumbup:

Pohled zpředu:
Obrázek

Menší rostliny:
Obrázek

Obrázek

Moje šampiónka:
Obrázek

Zátiší: :jalapeno:
Obrázek

Obrázek

Snad to nevyzní teď třeba namyšleně, ale na můj první rok ohledně chilli je to víc než dobré!
(Ano správně, pozornější z vás si všimli i rajčat)

Přeji všem, ať se daří všem!
:tiphat:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 12 črc 2012 12:13

Swarm23 píše:Ahoj všichni! :wave:
Dlouho jsem nic nevyfotil a právě teď se to snažím napravit.
Od minule uteklo moře času a tak se chci s vámi podělit o můj záhonek. (jen prosím omluvte záběry, špatně se zachycuje takový "prales" :whistle: )

Rostlinky Dorset Naga mám v takovém malém fóliovníku, přesazoval jsem ven po "zmrzlých", hnojím Hoštickým hnojivem (tekuté slepičince + guáno z mořských ptáků) a celkem se daří. Dost řečí, posuďte sami..... :thumbup:

Pohled zpředu:
Obrázek

Snad to nevyzní teď třeba namyšleně, ale na můj první rok ohledně chilli je to víc než dobré!
(Ano správně, pozornější z vás si všimli i rajčat)

Přeji všem, ať se daří všem!
:tiphat:
Moc pěkná ukázka pro budoucí pěstitele, že můžou docílit velkých výsledků i pod foliovými tubami :tiphat: Na první rok velký úspěch.

Co budeš dělat až paprika přeroste a tuba bude nedostačující?

Uživatelský avatar
Swarm23
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05 črc 2011 12:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Swarm23 » 12 črc 2012 12:41

mopslik píše:Moc pěkná ukázka pro budoucí pěstitele, že můžou docílit velkých výsledků i pod foliovými tubami :tiphat: Na první rok velký úspěch.

Co budeš dělat až paprika přeroste a tuba bude nedostačující?
No to je právě jeden z nedostatků folióvých tub. Dorset Naga má udávanou výšku +-80 cm a tolik je vysoký i foliovník. Myslím si, že tato sezóna pro ně bude dost těsná. :smart:

Řešení zatím nemám, příští rok jim určitě dám více prostoru. Rostlinky se budou muset přisbůsobit. :dunno:

Děkuji za reakci. :naga:

fka82
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22 říj 2010 18:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod fka82 » 12 črc 2012 12:48

První rok jsem měla podobný foliák, když paprička dorostla výšky foliáku, což bylo někdy koncem července, folii jsem dala pryč. Bylo to v létě takže do září to vydželo v klidu bez folie.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 12 črc 2012 12:59

Swarm23 píše:No to je právě jeden z nedostatků folióvých tub. Dorset Naga má udávanou výšku +-80 cm a tolik je vysoký i foliovník. Myslím si, že tato sezóna pro ně bude dost těsná. :smart:

Řešení zatím nemám, příští rok jim určitě dám více prostoru. Rostlinky se budou muset přisbůsobit. :dunno:

Děkuji za reakci. :naga:
Jestli pěstuješ v teplejších oblastech např. na Moravě, nebál bych se je odkrýt. Popř. můžeš vyzkoušet další způsob a to foliový zvon, na každou rostlinu jeden.

Uživatelský avatar
Swarm23
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05 črc 2011 12:27
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Swarm23-chilli-outdoor

Příspěvekod Swarm23 » 01 srp 2012 16:59

Zdary lidi,
takže jsem malinko zariskoval a foliovník odstranil, opravdu už jsem nemohl jinak.

V rychlosti jsem pořídil dva nové obrázky:

Obrázek

Obrázek

A teď nastává otázka: je čas sklízet? (Pěstuji na plody a jednu rostliny nechám na semena)

Děkuji.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti