Zastavení růstu Habanero Savina Red

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Jerry
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020 19:11
Reputace: 1
Obrázky: 0

Zastavení růstu Habanero Savina Red

Příspěvekod Jerry » 21 dub 2020 13:05

Dobrý den všem.
Prosím o radu. Letos poprvé pěstuji chilli papričky Habanero Red Savina. Zasety byly do jiffu, krásně vyklíčily a rostly. Po přesazení do většího květináče, do zahradnického substrátu (obohaceného výrobcem o hnojivo na 6 týdnů) se růst pomalu zastavuje a objevuje se problém s opadáváním listů. Listy jsou navíc dle mého názoru příliš "krabaté". Na listech se dělají světlejší fleky (viditelné hlavně v protisvětle), objevují se suchá místa a list následně upadne. V květináčích jsou cca 5 týdnů. Ničím jsem zatím nehnojil. Zálivka je pravidelná, vždy po lehkém vyschnutí. Teplota se pohybuje v rozmezí 22°C - 35°C. Mám je na dvou různých místech se stejným problémem. Fotografie jsem se snažil pořídit co nejlepší. Žádné parazity (mšice, svilušky...) jsem nenašel. Prosím o nějakou radu.
646866468564684

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastavení růstu Habanero Savina Red

Příspěvekod petr.polasek » 21 dub 2020 13:32

Jediná rada - přihnoj.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastavení růstu Habanero Savina Red

Příspěvekod Tea Racer » 22 dub 2020 09:34

Máš v substratu granulovany kravsky? Pokud ne, udelej to, zahrabej tak polevkovou lžíci homogene rozmísti. Vitality komplex na list bych dal, večer až zajde slunce, pak jednou tydne polovicni dávku do zálivky...

Jerry
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020 19:11
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Zastavení růstu Habanero Savina Red

Příspěvekod Jerry » 22 dub 2020 17:50

Děkuji za odpovědi. Vzhledem k tomu, že se shodujete - hnojit. Tak jdu na to, doufám, že to "nepohnojím" :thanx:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Zastavení růstu Habanero Savina Red

Příspěvekod MartinS » 22 dub 2020 20:01

Za me je to spatne ph a moc vody, coz muze byt pak deficit. Takze pohnojit ale nepohnojit to, jak pises. Ty prosvetlene oblasti v listech, nejsou nedostatek dusiku. Muze to byt naopak zacatek chlorozy, malo zeleza a jinych mikroprvku z duvodu napriklad prelevani nebo spatneho ph.

Pokud by to byl globalni nedostatek hnojiva, coz znaci primarne dusik, byly by stare listy zlute nebo hodne svetle ale ne takto.

Uz i to ze jsi sadil do predhnojeneho substratu a listy se zkrabatily, spise znamena prehnojeni nezli malo hnojiva. To je prvni vec co by me prastila do oci.

Nemuselo si sednout Ph vuci puvodnimu substratu. Videl bych to na velky sok z predhnojeneho substratu + jine ph + preliti pri presazeni do tohoto substratu.

Ubral bych zalivku a doplnil bych maximalne mikroprvky. Dalsi prilisne hnojeni muze byt problem.

Potreboval bych jeste fotku z boku cele kytky.

Zastaveni rustu pri presazeni je normalni jev.
Rostlina si nejdrive zvetsuje korenovy bal.

Pocitove vazit v ruce kvetinac a nechat rostlinku obcas vyschnout.

Jerry
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2020 19:11
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Zastavení růstu Habanero Savina Red

Příspěvekod Jerry » 22 dub 2020 20:46

Na moc vody bych to netipoval, květináče jsem nechal před další zálivkou opravdu dost vyschnout. Ph jsem orientačně měřil a vyšlo mi na cca 5,5 - 6 - měřeno z vyteklé vody po zálivce. Po přesazení jsou rostliny už cca 5 týdnů a rostly zpočátku velmi rychle. Problém nastal před asi 3 týdny. Jednu jsem z květináče vytáhl, protože ta vypadala vyloženě bledě a kořenový systém je krásný (předpokládám, že u těch lepších to bude min. stejné).
Přikládám foto celé rostliny. Je to focené bohužel bleskem, takže to není úplně ono. 6470664705


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů