Lonske rostliny za oknem

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Lonske rostliny za oknem

Příspěvekod Pedro » 22 úno 2020 12:17

Tak to jsi trefil kolego na 100%! Já zkusil podruhé přezimovat a vážně to bylo naposledy. Z osmi kytek byly do minulého měsíce naživu dvě. Jak je už víc světla, tak začaly obrůstat a já je přesunul k pařníčkům se sazenicema... no a jedna po týdnu najednou úplně zvadla a odešla. Takže na tohle už prdím...buď nějaká kytka celoročně jako pokojovka a nebo nic. U mne to byla zbytečná práce. ☹️
Mít zimní zahradu, tak je to asi jiné.
No přeji hodně úspěchů všem s kytkama.

Petr001
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30 kvě 2018 21:44
Reputace: 28
Obrázky: 0

Re: Lonske rostliny za oknem

Příspěvekod Petr001 » 22 úno 2020 23:32

Diky moc vsem za reakce, zacnu s prikrmem a prestavam ostipavat nove vyhonky. Celou zimu jsem strihal nejvetsi listy a vyhonky aby rostliny neoslabovaly, az na jednu experimentalni (aji mochero) ta mela loni v zari nedozrale plody, sklidil jsem pred tydnem, ale rostlinu to natolik vycerpalo ze nevim jestli prezije, listy zezloutly po ostrihani plodu zda se obrazi. Jakmile nastane dalsi vyvoj budu informovat a prijdu si zase pro rady :)

Petr001
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30 kvě 2018 21:44
Reputace: 28
Obrázky: 0

Re: Lonske rostliny za oknem

Příspěvekod Petr001 » 11 dub 2020 00:18

Zdravim po delsi dobe,
nejdriv dekuju za rady. Mirne prihnojovani, ponechani volneho rustu a slunicko udelalo divy. Rostliny vypadaji vyborne, kazdodenim prenasenim ven jsem je naucil na prime slunce(nam krytou terasu otocenou na jih). Vzhledem k nizkym ranim teplotam a s tim spojene stehovani do tepla jsem zatim presadil jen dve rostliny a je videt ze jim to hodne prospelo. Teda az na jednu(cayenne chocolate), tu jsem nechal prez zimu na tmavsim a chladnejsim miste, ostatni byly na jih otocenem okenim parapetu v obyvacim pokoji. Z toho plyne ze na prezimovani chilli rostlin jsou nejlepsi svetle , teple podminky, primerena zalivka samozrejme bez hnojiva a obcasne zalamovani novych prirustku.
Prikladam par aktualnich fotek porizenych pred tydnem(Trinidad Scorpion Chocolate, hybrid, Habanero Purple, TSC Yellow Scotch Bonnet a Aji Mochero

64423644246442564426


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů