Chose Manuel's chilli division 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Chose Manuel » 12 led 2020 19:35

Zdravim chillibando!! :tiphat:
Prvně vám chci popřát všem hodně štěstí a úspěchu (nejen v chilli) do nového roku, no a vítejte v mém vláknu pro letošní rok.

Co tak koukám tak spousta z vás píše že letos omezuje pálivější odrůdy. To já jsem dělal minulý rok, takže letos půjdu proti proudu a naopak budu pěstovat spíš ostřejší kousky. Původně jsem myslel že letos úplně vynechám, protože zásoby mám nějaké dokonce ještě z předloňska, ale pak jsem si řekl že by to bez toho nebylo ono.. rozhodl jsem se teda že si zasadím alespoň moje oblíbené Jalapeno Numex Pinata a nejoblíbenější Habanero Red.
No, jenže pak jsem si řekl že to bude málo a že by to chtělo doplnit zásoby ostřejšího rázu, takže mi přibyla Trinidad Scorpion Moruga a pak jsem si žekl že by to chtělo zkusit i něco nového, a pak jsem si to řekl ještě jednou a pak ještě znova.... :D znáte to :D
Nakonec mi vzniknul skromný seznámek odrůd které asi bude většina z vás znát.
Měl jsem naplánováno že výsev proběhne příští neděli, ale jak jste všichni začali rozjíždět svoje vlákna tak jsem začal již dnes.
Takže, dnes 12.1. vyseto následující. Vše po dvou kusech, silnější zůstává, slabší jde z domu :D

- 7 Pot Apocalypse
- 7 Pot Primo
- BBG7 Large Yellow (od Chozee77)
- Dorset Naga
- Habanero Red
- Habanero Red Savina
- JPGS (od Chozee77)
- King Naga
- Trinidad Scorpion Moruga

do téhle party přibude ještě duo Darth Vader a Skywalker a to hned jak dorazí osivo (ještě jednou díky lobo, na Darth Vadera se vyloženě těším)

no a v únoru se rozrosteme ještě o

- Chi Chien
- Jalapeno Numex Pinata
- Pusa Jwala
- Serrano

takže jak říkám, letos skromně
semínka jdou jako každý rok bez namáčení přímo do jiffu a budu se hlásit až se něco začne klubat :jalapeno:
díky za pozornost a ať to jede!!

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Chozee77 » 12 led 2020 19:46

Ahoj kolego nickem i v tamní zbroji 👍😎 malý seznámek ale i jedna atomovka stačí na pěknou paseku 😁😇 a jsem rád že jsi taky zařadil osivo odemne..a budu zase rád jak se budem vzájemně pasovat kdo jaký to má 😁ale jako vždy budu zdárně za tebou nemít takového paradního skleníku jako máš ty👍😇 a jsem moc zvědav jak tobě vyroste v něm namyšlená fiflena JPGS co tu máme skoro všichni rádi 😍🙂
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Chose Manuel » 13 led 2020 02:09

na JPGS jsem taky zvědavý, loni se na ní už nedostalo tak letos ... ještě mám od tebe 7 Pot Pink, ale tu asi už nechám zase na příští rok

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Chose Manuel » 20 led 2020 12:30

takže už jsem letos taky ve hře...od včerejška vyklíčeno 2x Dorset Naga a momentálně leze ven první BB7 Large Yellow (zdravím Chozeeho77) :jalapeno:

teď jsem se byl ale doma naobědvat a nešťastně koukám že Habanero mi normálně spáchalo sebevraždu :hang:
normálně uprostřed lezení na svět prasknulo, a zůstala mi půlka stonku s kořínkem a půlka stonku se semínkem .. normální škandál :D
já se s tim teda za 4 roky setkal prvně, tak se chci zeptat jak moc je to běžný? děje se vám toto?

Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Numex » 20 led 2020 13:07

Ahoj, přeji hodně štěstí a palu. :) Jen se zeptám. Chilli jako je Trinidad Scorpion Moruga se pěstují fakt na jídlo, jako zbraň nebo jen jako kuriozita? :D Měl jsem tu příležitost ochutnat chilli okolo 800 000 SHU a nedovedu si představit co s člověkem dokáže udělat chilli přes 2 000 000 SHU. Skutečně nedovedu.

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Chose Manuel » 20 led 2020 13:44

hehe..hele všecky tři možnosti jsou správně :)
- já osobně, je chci primárně na mletý koření a do omáček který k jídlu fakt používám..většinou slabší kalibr, ale občas se rád prohřeju :)
- v mojich chillizačátcích jsem si myslel že čim ostřejší tim lepší, takže jsem pral Morugy kam jsem mohl :D no ale z toho už jsem vyrostl, takže čerstvý Morugy dneska už jím občas jen s kamarádama u pivka, protože v létě se prostě koštuje a lidi co neznaji jsou zvědaví a rádi ochutnávaji :)
- a hlavně, mě se chinesky moc líběji..ty bolestí zkroucený tvary jsou prostě boží :D

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Chozee77 » 20 led 2020 13:56

Moje řeč chose🤘😁😎 co by to bylo za pěstitele aby si v létě neprotáhl čakry vlastníma pekelnýma vypěstkama 😍😋 to numex koukni do mého loňského vlákna na můj souboj s dračím dechem 🤩😉
PS: to Chosé sem rád že ti ta žlutá velká žvýkačka vylezla 😇 mě už se taky vyklubal tvůj crimson Phantom...😍 Dva dny a půjde z pareňáčku do kelímku
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Chose Manuel's chilli division 2020

Příspěvekod Faboš » 20 led 2020 14:48

Mě spáchala sebevraždu vloni Dorset Naga. Vypadalo to, jakoby sama sobě ukousla hlavu. Dodnes nevím, co ju to napadlo...


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host