Radkiii 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Radkiii 2020

Příspěvekod radkiii » 06 led 2020 01:12

Ahoj.
Po veľmi dlhom váhaní som sa nakoniec rozhodol, že sa zapojím do miestneho spevokolu a tiež si založím vlákno. Trochu mi to je trápne, keď sa pozriem na ten svoj zoznamček tuctových druhov, ale vravím si, že ma to aspoň bude nútiť dokumentovať svoje úspechy. Minulý rok bola v podstate moja prvá sezóna, ale bol to neuveriteľný prepadák (až na rajčata). Tento rok to chcem poňať trochu inak, asi najviac by som sa štýlom chcel priblížiť ku Chrisovi, ktorého vlákna som neraz čítal v noci, keď som nemohol spať. Úžasný technický prístup.

Tento rok mám teda nachystané toto:

Jalapeno Maylon
Jalapeno NuMex Pinata
Ring of Fire
Elephant's Trunk
Cayenne Red
Malaysian Gorong
Habanero Tasmanian
Habanero Chocolate
Dorset Naga
Stumpy
Thanksgiving

Posledné 2 okrasky budú len na okne terasy v 3l kvetináči. Všetky ostatné budem pestovať po 2 kusy. Vždy jeden v 12l vedre a druhý v 5l. Bude to taký moj vlastný test, čo ktorá rastlina potrebuje a ako veľkosť nakoniec ovplyvní výsledok. Jediná výnimka je Dorset Naga, tú budem mať v 20 l vedre (a druhý kus som ešte nerozhodol, ale pravdepodobne 12l).

Na nižšej foto je vpravo žltým vyznačené, kde bude moje hlavné stanovisko. Je to miesto s celodenným slnkom, budem tam mať 8 ks zakopaných kýblov 12l. Okolo mulčovacia kora (len pre dizajn, aby to korešpondovalo s druhou stranou)

62844

Alternatívne 5l kýble budú pod schodami pri budove. Rozdiel je v tom, že tu bude slnko až od cca 12 tej

62845

Najbližší plán je 15.1. namočiť chinesky a 1.2. annuumky. Začiatok bude v miniparníčku z obi na 27 miest. Zasievam do kokosov - tie mi veľmi vyhovujú. Následne pojdu do kvetníčkov 10x10x10 cm, ktoré som si objednal a zajtra mi asi prídu. Jediný problém, ktorý teraz riešim je čo s teplotou klíčenia. Nemáme doma radiátory, bojler je studený, wifi router studený a v miestnosti 21 stupňov. Úplne sa mi nechce kupovať výhrevnú podložku len kvoli klíčeniu, tak možno to bude dlhé klíčenie.. uvidíme.

P.S. Na prvej foto je modrým zakrúžkovaná lieska. Ak prežije zimu, tak jej vymyslím nejaké pevné umiestnenie mimo kvetináč.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod Bullets » 06 led 2020 09:46

Supr sepsaný plán a se seedlistem si nedělej starosti já jsem taky loni dost redukoval a letos ještě více zredukuju počty rostlinek i pálivost půjde skoro na nulu jak se říká :D máme udělané omáčky i nasušené ale loni to žena nemohla vůbec a letos prozatím taky jen ve velmi omezené míře takže jsem si odvyknul na hodně pálivé i já :D

Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod Numex » 06 led 2020 11:12

Držím palce a přeji bohatý výnos. :) S mým seznamem se taky cítím trošku pod čarou, ale každý asi pěstujeme to co dokážeme zvládnout. :)

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod Erben61 » 06 led 2020 12:12

Hodně zdaru hoši, tím myslím i kolegy Numexe a Bulletse. Vůbec bych se nepodceňoval, všichni jsme začínali na ,,obyčejných" annumkách ,někteří se k nim pokorně vracíme. A co se týče zmínky o Chrisově stylu, tak každý podle svého naturelu, profesor meteorologie Chris, na to jde vědecky, ale má to podložené selským rozumem.:-D :-D Mám takovou vizi nebo spíš jen myšlenku.....je fajn, že když už si chce někdo hyzdit zahradu něčím jiným, než thůjema a anglickým trávníkem, nechť to udělá kytkama chilli a max ještě rajčatama. Chilli zdar :thumbup: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod Chose Manuel » 06 led 2020 12:27

já budu mít letos taky malej tuctovej seznámek :) ani nevím jestli mám letos vůbec zakládat vlákno.. oproti ostatním to bude těžká nuda :D

přeju hodně zdaru a ať nám to roste a dělá radost :) :tiphat:

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod Bullets » 06 led 2020 12:37

Chose Manuel máme to stejně :D vlákno bude těžká nuda ale doma s loupežníkama se nezastavímea tam je to správná divočina :D

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod radkiii » 06 led 2020 13:31

Chose hádam nás v tom nechceš nechať! Pekne si ho založ :)

btw beztak vás chlapi nechápem, čo s tým robíte. Ja mám doma od minulého roka chilli pastu z nejakej miliónky v tej najmenšej zaváraninovej flaške. Poctivo si pridávam všade a koľko zvládnem vydržať a aj tak som ešte neminul ani polovičku :dunno:

Díky chlapi a držím všetkým palce, nech sa zelená! :wave:

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Radkiii 2020

Příspěvekod Chose Manuel » 06 led 2020 16:48

no dobře založim, překecal jsi mě :D


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti