Ahoj, tady Numex

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Ahoj, tady Numex

Příspěvekod Numex » 04 led 2020 21:29

Ahoj,

hádám, že bych se měl představit. Jsem Numex a nikdy jsem chilli nepěstoval. Mám ale rád pálivé, různé pasty a podobně. Pokukuji po tomto fóru už dlouho a rád si tu po večerech čtu jak a co. A jelikož jak jsem zjistil nastává doba předpěstování náročnějších druhů, pořídil jsem si malý stan, stínidlo a 250W MH výbojku s balastem od kamaráda, který pěstuje trochu jiné kytí :thumbup:. Výbojka má již něco za sebou, ale myslím, že klasický předpěst ještě zmákne.

Začal jsem se probírat semínky které jsem sehnal zase od jiných známých a po nějakém tom počteníčku jsem se rozhodl pro následující odrůdy. Tučně jsem vyznačil ty které chci jistě, ale protože zase nepotřebuji mít 10x5m záhon plný chilli, rozhoduji se mezi dalšími. Co myslíte?

1) Naganero F1
2) Rocoto Manzano Yellow
3) Bishop Crown
4) Habanero Cappuccino
5) Habanero Neon
6) Squash Jamaican
7) AJi White Fantasy
8) Fatalii White
9) Devils Tongue White
10) Criolla Sella

Zvládl bych přidat ještě dva druhy, ale nejsem si jistý které. :(
Naposledy upravil 6 dne Numex; celkem upraveno 4x.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Ahoj, tady Numex

Příspěvekod Chozee77 » 04 led 2020 21:45

Ahoj a vítej 👍😎 je tu spousta zkušených borců co rádi poradí a není zde problém sehnat po domluvě i všemožné osivo. .seznam na začátek pěkný 👍 ale přikloním se aby jsi dal aji White Fantasy..je výborná paprička, krásně plodí ,akorát je dost veliká,tak když budeš mít místo a hlavně pevnou tyčku a vyvazovat větvičky, protože má je tenké a plné sice menších ale těžkých plodů 🙂

PS ...doplň si pak takové ty základní informace,odkud jsi.. hlavně proto,že zde je zcela možné že máš někde poblíž někoho ze zdejší komunity 😉
Naposledy upravil 1 dne Chozee77; celkem upraveno 4x.
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Re: Ahoj, tady Numex

Příspěvekod Numex » 04 led 2020 23:08

Děkuji. Aji jsem tedy zařadil a k tomu ještě vybral Criolla Sella. Na fotografiích vypadá velmi sexy. Vypadá to tedy na převahu Baccatum, ale co se týče chuti je preferuji. Nejsou to zabijáci a chutnají ovocně. Mám rád pálivé, nikoli spalující. Později k nim pravděpodobně ještě přibudou Jalapeňa pro přítelkyni. :tiphat:

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2825
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Ahoj, tady Numex

Příspěvekod accuface » 04 led 2020 23:47

Tož vítaj, že máš pouze 10 rostlin vůbec nevadí, hlavní je, že tě to baví :-). Jinak Baccatum dobrá volba, já jich mám většinu a to kvůli přijatelné pálivosti a vynikající chuti. Criolla Sella - tuhle odrůdu mám letos taky, tak jsem na ni zvědavej. Přeji ti úspěšnou sezónu.

Numex
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 04 led 2020 21:20
Reputace: 90
Obrázky: 0

Re: Ahoj, tady Numex

Příspěvekod Numex » 05 led 2020 00:02

accuface píše:
04 led 2020 23:47
Tož vítaj, že máš pouze 10 rostlin vůbec nevadí, hlavní je, že tě to baví :-).

Děkuji! Vlastně jich bude jen pět po dvou rostlinkách (ty zvýrazněné). Chci jich pro začátek mít méně a dát jim na záhonu slušný prostor. :foods: Edit: Už je mám i namočené v roztoku vody a lignohumátu jak jsem se zde dočetl. Další pokračování pak asi v galerii? Mám si tam založit nějaké téma?

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Ahoj, tady Numex

Příspěvekod Chozee77 » 05 led 2020 00:36

No jasný...😎 V představte se říci ahoj a ve venkovním pěstování si udělej svoje vlákno ...jak ostatní...teď to teprve začalo..tak nová vlákna pro letošní roku teprve začnou přibývat 🤘😉
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů