Kořenové stimulátory

Hnojení paprik
amos.zamba
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25 bře 2012 08:48
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Český Těšín

Kořenové stimulátory

Příspěvekod amos.zamba » 08 kvě 2012 10:57

Zdravím,
jaké kořenové stimulátory by jste mi doporučili ? Nejlépe něco levnějšího.
Díky.
Amos

gorgitko
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: 30 bře 2011 13:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod gorgitko » 08 kvě 2012 11:14

Ahoj, já používám Plantellu Zahradu (http://cz.unichem.si/?tpl=produkt&pid=2122" onclick="window.open(this.href);return false;) a Agro Vitality Komplex (http://www.vitalitykomplex.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;), i když ten asi není přímo na kořeny.

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod Hami » 08 kvě 2012 12:51

Zkus lignohumát ( nenahrazuje hnojivo!!! ):

http://www.diskont-zahradkar.cz/lignohumat-0-5l/cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 09 kvě 2012 09:10

amos.zamba píše:Zdravím,
jaké kořenové stimulátory by jste mi doporučili ? Nejlépe něco levnějšího.
Díky.
Amos
Moje doporučení zní: ŽÁDNÉ.

Když je člověk začátečník, snaží se svým miláčkům dát úplný maximum své péče. To bohužel většinou vede k ještě větším problémům, než kdyby nechali papriky v kupovaným substrátu a občas přihnojili nějakou organikou. Ono se neříká nadarmo, že "čím hloupější sedlák, tím větší brambory".

Kořenové stimulátory a jiná hnojiva podporůjící růst, je jenom marketingový způsob jak přijít na pěkný peníze. Většina těchto stimulátorů má pouze o jeden prvek míň a druhého zase víc. Jinak se vesměs jedná stále a pořád o základní hojivo, ze kterého vycházejí - NPK.

Samozřejmě nutno podotknout, že stimulátory na podporu kořenů jsou uzpůsobeny množstvím látek přímo na malé rostlinky a mohou jim pomoci v rozvoji kořenů a blahodárnějšímu růstu. Stejného, nebo podobného efektu docílíte, když si uděláte výluh z bylinek a bude Vás to stát minimum nákladů a ještě více pochopíte jak rostlina funguje.

Rád bych také apeloval na Vás kdo hnojíte předpěstované papričky, které máte zasazené v předhnojeném substrátu. Je to zbytečnost, protože přijímají živiny z něj. Od ledna do května jsme nepoužili žádné hnojivo ani růstových stimulátorů a žádná z papriček nejevila známky deficitu jakéhokoliv prvku.

Uživatelský avatar
HCST
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: 27 pro 2010 17:19
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod HCST » 09 kvě 2012 09:15

mopslik píše:
amos.zamba píše:Zdravím,
jaké kořenové stimulátory by jste mi doporučili ? Nejlépe něco levnějšího.
Díky.
Amos
Moje doporučení zní: ŽÁDNÉ.

Když je člověk začátečník, snaží se svým miláčkům dát úplný maximum své péče. To bohužel většinou vede k ještě větším problémům, než kdyby nechali papriky v kupovaným substrátu a občas přihnojili nějakou organikou. Ono se neříká nadarmo, že "čím hloupější sedlák, tím větší brambory".

Kořenové stimulátory a jiná hnojiva podporůjící růst, je jenom marketingový způsob jak přijít na pěkný peníze. Většina těchto stimulátorů má pouze o jeden prvek míň a druhého zase víc. Jinak se vesměs jedná stále a pořád o základní hojivo, ze kterého vycházejí - NPK.

Samozřejmě nutno podotknout, že stimulátory na podporu kořenů jsou uzpůsobeny množstvím látek přímo na malé rostlinky a mohou jim pomoci v rozvoji kořenů a blahodárnějšímu růstu. Stejného, nebo podobného efektu docílíte, když si uděláte výluh z bylinek a bude Vás to stát minimum nákladů a ještě více pochopíte jak rostlina funguje.

Rád bych také apeloval na Vás kdo hnojíte předpěstované papričky, které máte zasazené v předhnojeném substrátu. Je to zbytečnost, protože přijímají živiny z něj. Od ledna do května jsme nepoužili žádné hnojivo ani růstových stimulátorů a žádná z papriček nejevila známky deficitu jakéhokoliv prvku.



Hezky napsáno. :chilli:

amos.zamba
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25 bře 2012 08:48
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Český Těšín

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod amos.zamba » 09 kvě 2012 11:07

Dík za radu.

Při přesazování jsem zjistil, že jsem moc podléval, ve spodní polovině květináče byla půda totálně mokrá a tudíž rostlina používala jen půdu z horní poloviny květináče. Bylo to vidět na kořenech, jenž byly jen v horní plovině květináče.

Tak jsem rostlinky přesadil a chtěl jsem nějak pomoct kořenovému systému se více rozvinout. Některé rostlinky mají sotva 15 cm a už začínají rašit pupeny. Takže to nechám tak a uvidím. Příští rok už budu chytřejší.

Díky.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod Dr.Pedr » 12 kvě 2012 21:10

Konečně někdo kápnul božskou....svatá pravda NÁČELNÍKU...než kdejakou ,,srágoru,, v hezkém obalu..za hodně peněz tak jsou lepší tři týdny namočený kopřivy ve vodě... :thumbup:

papagee
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 27 zář 2012 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Kořenové stimulátory

Příspěvekod papagee » 11 lis 2012 09:04

Zdravím
Budu předpokládat že se Amos chystá řízkovat a doporučím Stimulát R-AS-1,popřípadě Stimulax 1,práškový(cena cca 30kc a balení vystačí na stovky klonů).


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů