Choroba alebo skodci?

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
pest
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2019 10:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Choroba alebo skodci?

Příspěvekod pest » 19 kvě 2019 11:24

Zdar borci, cca mesiac dozadu sa mi na chilli dalo taketo svinstvo a postupne napadlo takmer vsetky rastliny (dokonca aj male paradajky co si zasadila frajerka), okrem 3 habanero chocolate, ktore mam v inej miestnosti a male rastliny jolokie.

Na kvetoch sa vytvaraju skvrny, nekroza na okraji listov a z druhej strany cierne bodky. Skvrny na listoch maju striebornu az medenu farbu. Zacalo to tym,ze hlavne na kvetoch sa nachadzali male cerviky (kludne aj 5ks na jednom kvete) ako na foto. Domnievam sa, ze sa jedna o trasenku (strapka slovensky), kupil som teda pred 2 dnami neemazal a nastriekal poriadne rastliny (V zalohe mam este vertimec,ale zacal som s niecim lahsim:D).

Moja otazka znie, nemoze to byt okrem trasenky aj nejaka choroba? Plesen, huba, bakterie....uz tyzden nad tym sedim a googlim a tak nejak mi vychadza, ze by to mohlo byt vsetko z menovaneho :D Prikladam fotky a dakujem za odpoved!
5763457633576325763057631

Jurisko
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 08 čer 2020 22:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod Jurisko » 08 čer 2020 22:16

Mam rovnaky problem momentalne. Zo zakupeneho substratu sa mi vyliahli smutnice a zo spodu listov ktore vypadali rovnako ako tvoje som nasiel male 1-2mm cerviky bielej az zltej farby. Kvety este nema, ale uz v priebehu par dni sa prve objavia tka by som sa rad tohto problemu zbavil

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod gandalf » 08 čer 2020 22:45

Tohle nedělají smutnice.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod accuface » 08 čer 2020 22:55

Mám stejný problém, vůbec netuším, co by to mohlo být. Už jsem dal do svýho vlákna i fotky, ale zatím mi až na jednu odpověď nikdo neporadil. Jak píšeš, listy mají stříbrnou až měděnou barvu, okraje listů hnědnou a jsou na nich fleky. Rostliny zatím nekvetou a tak nevím, jestli to postihne i květy. Žádný škůdce jsem zatím na kytkách neobjevil a tak zůstává otázkou, jestli ty fleky nějak rostlině vadí. Třeba to je díky počasí - kombinace přímého slunce a hodně mokra.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod petr.polasek » 09 čer 2020 06:15

Tohle nedělají škůdci - kytce chybí mikroprvky. Doporučím Lignohumát, Vitality komplex nebo Wuxal na list.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2808
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod accuface » 09 čer 2020 11:34

petr.polasek píše:
09 čer 2020 06:15
Tohle nedělají škůdci - kytce chybí mikroprvky. Doporučím Lignohumát, Vitality komplex nebo Wuxal na list.
Možná máš Petře pravdu, ale kytky jsem přesadil do substrátu, který je předhnojený a tak by jim nic chybět v tuto chvíli nemělo. Přesazoval jsem v půlce května, to je docela krátká doba na to, aby rostliny výživu spotřebovali. Nicméně zkusím dle tvého doporučení použít např.Vitality komplex.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod MartinS » 09 čer 2020 13:11

Extremne premnozena Trasenka jednoznacne, tady neni pochyb.
Na prvnich dvou fotkach je to jednoznacne + pak je vyfoceny jedinec na kvetu.
Treti fotka listu muze byt kombinace trasenky a neceho dalsiho, ale ty prvni dve fotky + fotky skudce na kvetech je jasne.

//edit - koukam ze fotky jsou rok stare, nicmene to co jsem napsal tak plati.
Ta fotka toho uplne pozkozeneho listu muze byt jen dusledek masivniho oslabeni trasenkou (nejspise Trasenka zapadni)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Choroba alebo skodci?

Příspěvekod petr.polasek » 09 čer 2020 13:38

Martin: I to je možné, občas je těžší to vyčíst z listu, když člověk nevidí celou kytku a hlavně když s tímto škůdcem chybí zkušenost (naštěstí).

Accuface: Každopádně těm Baccatum přilepší pomocí mikroprvků,já tak letos musím učinit dřív, než jsem čekal.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů