Zálivka u čerstvě vylíhnutých

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
YonYcz
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13 úno 2012 19:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Zálivka u čerstvě vylíhnutých

Příspěvekod YonYcz » 08 bře 2012 20:33

Zdravím,
přiznám se bez mučení, nejsem zatím zrovna "pěstitel" a jako "panelákovej typ" jsem zatím zvládal akorád nějaký ty pokojový kytky a i tak bych to bez přítelkyně určitě nezvládl :D (no spíš to zvládala ona).. Ale už nejsem panelákovec a na baráku nějaká ta zelenina musí být..
Letos jsem poprvé zasadil, navíc pozdě, ale uměle svítím tak snad to ještě vyroste než to budu dávat ven :)
mám zasazeno vše 4 semínka: Medusa, Aji dulce, Filus blue, Buenos caribe, Bishop's crown, Aji cito, Datil, Pretty purple, Inca glow peru, Tabasco, Solar Flare, Congo - Red habanero type trinidad, Habanero red, Habanero (yellow či orange)
7387
7388
7389
Vesměs už mi všechno vzešlo, skoro vždy všechny 4 semena, až na Inca glow peru, Pretty purple a Filus blue, u těch zatím nic (mám to tam cca 14ct dní).. Některé dřív některé později, některé jsou silné některé nejsou uplně top stav...
Nicméně snažil jsem se to tu všemožně prostudovat a pročíst ale nenašel jsem otázku ohledně zálivky těch "čerstvě vylíhnutých" tedy první týdny života :) semínka jsem udržoval vlhká, aby nevysychala, trošku se mi (nedostatečným vyvětráním) první dny objevila plíseň, ale jen na asi dvouch místech, kde z hlíny vykukoval kousíček koňského hnoje (hlínu do které jsem sázel jsem měl původně nachystanu i tak trochu na něco jiného a byla prosypaná v malé dávce rozdrcenými granulemi koňského hnoje) takže co jsem viděl na povrchu to jsem pozbíral a od té doby to neplesnivělo, větral jsem, vše OK...
No nikde jsem tu nenašel co s vyklíčenýma, jestli musí být také pořád ve vlhké půdě, nebo naopak už je dobré aby mírně prosychala, jestli nechat pařit pořád v pařeništích, nebo sem tam na x hodin otevírat..
mám tam pár exemplářů, kterým se zrovna nedaří, tak nevím jestli jsou přelitá, nebo přeschlá, nebo jestli to jsou stopy plísně, která je mohla napadnout?
7392
na fotkách to není moc vidět, s makrem to nebleská a pod tím červenomodrým světlem je prd vidět :(
jsou na koncích takový průhledný žluto hnedý do špičky zaschlý
7393

A pak ještě otázka, mám tam nějak moc hybridů :dh:
Co to může způsobovat? nějaké přešlechtění? nebo jsem to blbě zasadil či se o to blbě staral? a vadí to něčemu nebo se z toho vyklube normální kytí?

Trojlístek
7394

"Zadkem" navrch
7395

Siamský srostlenci
7396


Děkuji za rady :smart:

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zálivka u čerstvě vylíhnutých

Příspěvekod Chilli.tk » 30 bře 2012 22:44

Ahoj :tiphat:
všiml jsem si pár maličkostí na které bych mohl odpovědět, sice je většina rozepsána na tomto fóru, ale ty určitě budeš časem hledat:-)
Určitě jsi stihl zasadit včes, jen by mě zajímalo čím svítíš aby to bylo vhodné...
Další věcí je informace ohledně zalévání - je jistě vhodné nechat trochu půdu proschnout, ale pozor - takhle malé rostlinky umírají velice rychle když jim vodu včas nedodáš - větrání bych doporučit každý den cca 10-15 minut aby se netvořily plísně...

Přeji hezkou úrodu

Chilli.tk

gorgitko
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: 30 bře 2011 13:32
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zálivka u čerstvě vylíhnutých

Příspěvekod gorgitko » 31 bře 2012 11:55

S tím hnojem bacha, radši bych je přesadil nebo se spálej...možná už je pozdě, jestli ti hnědnou špičky a kroutěj se lístky. Tyhle prcky netřeba hnojit, stačí substrát na výsev a množení :)


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů