květy

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
kondak
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2011 21:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

květy

Příspěvekod kondak » 18 úno 2012 16:20

ahoj vsem. pestuju prvnim rokem a klicit sem daval uz v polovine prosince (druhou varku sem dal klicit v unoru). mam to v boxu (23-27[sup]o[/sup]C) svitim 150w CFL, hnojivo BioBizz Grow a Root Juice. rostlinky maji kolem 20 cm a uz zacinaji nasazovat kvety. je to nejak brzo ne? Jalapeno je obsypany kvetama jeden uz vykvetl zbytek vypada jeste jako bobulky, Boliwian raibow je na tom podobne zbytek (Rocoto, Lemon Drop) trosku zaostava ale uz se taky zacinaji objevovat kvety. Cim to muze byt? A jak to ovlivni sklizen? co mam udelat aby nekvetly tak brzo a vic zesilili. nebo jestli to mam nechat. prosim o nazory

Diky

7125

7126

7127

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: květy

Příspěvekod Hami » 18 úno 2012 18:30

Ahoj,
stává se to, pokud začneš příliš brzy. Rostlinky jsou slabší, vytáhlé a přejdou do květu...
Hami

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: květy

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 18 úno 2012 19:46

Hami píše:Ahoj,
stává se to, pokud začneš příliš brzy. Rostlinky jsou slabší, vytáhlé a přejdou do květu...
Hami
Chtěl bych se Tě zeptat zda to myslíš obecně, že začnou nakvítat v důsledku toho, že se brzy zasadí.
kondak píše:ahoj vsem. pestuju prvnim rokem a klicit sem daval uz v polovine prosince (druhou varku sem dal klicit v unoru). mam to v boxu (23-27[sup]o[/sup]C) svitim 150w CFL, hnojivo BioBizz Grow a Root Juice. rostlinky maji kolem 20 cm a uz zacinaji nasazovat kvety. je to nejak brzo ne? Jalapeno je obsypany kvetama jeden uz vykvetl zbytek vypada jeste jako bobulky, Boliwian raibow je na tom podobne zbytek (Rocoto, Lemon Drop) trosku zaostava ale uz se taky zacinaji objevovat kvety. Cim to muze byt? A jak to ovlivni sklizen? co mam udelat aby nekvetly tak brzo a vic zesilili. nebo jestli to mam nechat. prosim o nazory

Diky
Je to úplně normální jev, že paprika začne kvíst dřív než bychom si sami přáli. Proto doporučuji první květy otrhávat, aby rostlina zesílila. Viz např. Windoow 2011 - Wolfwings, podívej se na galerii fotografií a prohoďtě spolu pár slov, má už zkušenosti. Jinak musím konstatovat, že rostliny vypadají zdravě a vitálně, ani nejsou nijak vytáhlé. Jen tak dál :tiphat:

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: květy

Příspěvekod Hami » 18 úno 2012 20:13

Nevím, zda je to obecný jev, ale mě se stalo letos u CZ Black, které jsem nechal klíčit začátkem prosince loňského roku ( spíše ze zvědavosti ) a Purple Flash Ornamental. Květiny jsem měl nejprve na okně, ale doba slunečního svitu je v zimních měsících skutečně krátká, tak jsem začal rostlinkám svítit. Po odtrhání prvotních kvítků a dodání dostatku světla se zdá, že se rostlinkám daří více a nabírají na síle.......

kondak
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2011 21:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: květy

Příspěvekod kondak » 18 úno 2012 20:20

dekuju za rady. kvety otrham. delaji mi radost a to jalapeno roste jako zbesily. jednou jsem ho na zacatku zastrihnul a ted to musim ohybat protoze se to hrozne vetvi. klicivost zatim 100%

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: květy

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 19 úno 2012 09:55

Hami píše:Nevím, zda je to obecný jev, ale mě se stalo letos u CZ Black, které jsem nechal klíčit začátkem prosince loňského roku ( spíše ze zvědavosti ) a Purple Flash Ornamental. Květiny jsem měl nejprve na okně, ale doba slunečního svitu je v zimních měsících skutečně krátká, tak jsem začal rostlinkám svítit. Po odtrhání prvotních kvítků a dodání dostatku světla se zdá, že se rostlinkám daří více a nabírají na síle.......
Podle mě je to obecný jev, který by šel redukovat jedině hydroponií, kdy paprikám nebudeš dávat příležitost aby mohla nakvítat, tzn. takový poměr a složení hnojiv, který bude jen pro vývoj zeleného (listů, lodyhy). Ale i tak prostě nakvítat podle mě bude.

Jak jsem zjistil od zkušenějších, rostlina papriky je náročná na intenzitu světla a tepla hlavně v období květu. Pokud je intenzita světla malá jsou květy a celkově rostlina chudá s velkou vzdáleností internod.

Délka fotoperiody je zase závislá víc na vývoji plodu. Např. náš největší šlechtitel sladkých paprik pan Mgr. Meisl doporučuje u svých odrůd Meika a Bajka (jsou to silnostěnné papriky vážící až 40dkg) vyštípnou první květ. Odstraňuje se pro dosažení většího výnosu, velikosti a uniformity rostliny.

Závěrem bych řekl, že záleží na velikosti plodů a druhu rostliny. U velkých zeleninových paprik můžeme mít na rostlině 5-10 plodů, u keřovitých druhů 100 - 200 i víc. Z toho lze usoudit poměr, že u velkoplodých paprik otrháme míň květů/plodů, než-li tomu bude u keřovitých.

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: květy

Příspěvekod Hami » 19 úno 2012 11:21

Naprostý souhlas. Jen nevím, zda se dá toto aplikovat i pro odrůdy vyšlechtěné např. v Austrálii, kde je intenzita slunečního záření daleko vyšší. Zdá se mi, že pokud koupím semínka z těchto teplých krajin, trvá rostlině relativně dlouho, než se rostlina aklimatizuje do našich podmínek. Osvědčil se mi Lignohumát, který pomáhá tvorbě kořenového systému a podporuje fotosyntézu....no a samozřejmě dostatek hnojiv.
Každopádně musím co nejdříve pročíst web pana Meisla a získat další zkušenosti.

Uživatelský avatar
Onyx
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23 úno 2011 22:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: květy

Příspěvekod Onyx » 19 úno 2012 12:54

Když sme u toho Lignohumátu,jsem z prahy a prošel jsem OBI,Bauhaus atd.. a nikde nic,nevíte o nečem, všude tento připravek vychvalují ale nechce se mi to objednávat na dobírku.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů