MakaDu a spol. - chilli z balkonu

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
MakaDu
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2018 21:03
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

MakaDu a spol. - chilli z balkonu

Příspěvekod MakaDu » 24 zář 2018 11:57

Dobrý den všem milovníkům chilli papriček,

o chilli jsem se začala více zajímat před čtyřmi lety, když jsme se s mužem k sobě nastěhovali. Vzhledem k tomu, že všechna okna našeho bytu směřují na jih, paprikám se u nás skvěle daří. Jediným výrazným problémem, se kterým se potýkáme pravidelně jsou mšice. Touto dobou - zhruba od začátku září, napadají tyto potvůrky papričky jak na balkoně, tak vevnitř.
Co do rozmanitosti, každoročně máme několik rostlin Chinese Multicolor, Habanero Lemon, Coral, Jalapeno, Morugy, Caroliny, Tabasco, letos jsme zkusili navíc Satan’s Kiss, Gelbe Kirsche, Bhut Jolokia, Bonda ma Jacques, Sangria, Purple Flash. Příští rok bych ráda zkusila čokoládová Habanera.
Chilli co vypěstujeme nejsme schopni sami ujíst a proto vyrábíme různé pochutiny, zkoušíme dělat různé jamy, oleje, naložené směsi, sušené směsi.

Na chilli-forum jsem se zaregistrovala abych mohla čerpat i ze zkušeností jiných, abych se dozvídala o různých chilli akcích, které nejsou primárně komerční, ale spíš komunitní (prodej různých zajímavých produktů chilli, výměna semínek, zkušeností, kultivované ochutnávky).

Tak tolik o mně, mějte hezký den!

Markéta aka MakaDu

Olďas
Stálý člen
Příspěvky: 121
Registrován: 06 srp 2017 18:09
Reputace: 169
Obrázky: 0

Re: MakaDu a spol. - chilli z balkonu

Příspěvekod Olďas » 24 zář 2018 12:07

Ahoj s registrací jsi udělala dobře. Je tady toho spousta ke studiu. Co, se týče likvidace mšic, zdejší uživatelé používají zejména Nimbový olej nebo třeba přípravek Neem Azal. S Neem Azalem mám zkušenost z letošního roku a mohu jen doporučit. Mšice spolehlivě zlikvidoval. Používal jsem na základě doporuční zde na fóru. Určitě vlož nějaké fotky tvého snažení. Ať se daří.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: MakaDu a spol. - chilli z balkonu

Příspěvekod Bacula » 24 zář 2018 18:02

Vítej a určitě nasdílej nějaké fotky.
Bacula

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: MakaDu a spol. - chilli z balkonu

Příspěvekod petr.polasek » 24 zář 2018 19:02

Ahoj, vítej ve zdejší chilli komunitě. Ať se Ti mezi námi líbí.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů