Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
antonio
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 19 říj 2011 16:29
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov

Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod antonio » 31 led 2012 13:18

Ahoj.
Tak jsem dnes zkusil dát vyklíčit semínka které byli v jedné čínské polévce.
Byli zvlášť v sáčku...né jen semínka,ale celé drcené chilli,takže jsem vybral celá nepoškozená a dal do pařeníčku vyklíčit.
Sám jsem zvědav jestli se aspoň jedno ujme a co pak z toho vyleze...to mě zajímá nejvíc. :whistle:

Uživatelský avatar
ondra.f
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 25 led 2012 09:41
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod ondra.f » 31 led 2012 15:54

a byla to cinska polevka, nebo "ceska cinska" ? :sm: .. zajimavej napad, jsem zvedav co z toho vyleze :thumbup:

YonYcz
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13 úno 2012 19:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod YonYcz » 24 úno 2012 06:24

antonio píše:Ahoj.
Tak jsem dnes zkusil dát vyklíčit semínka které byli v jedné čínské polévce. :whistle:
Tak co? už je to skoro měsíc :) nějaké úspěchy? někteří jsme zvědaví :punk: Já zkoušel dávat vyklíčít semínka z takovýho hotovýho mlýnku na koření "směs chilli" ale je to pár dní, pak dám taky echo jestli něco žilo

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod Wiking » 24 úno 2012 09:17

ondra.f píše:a byla to cinska polevka, nebo "ceska cinska" ? :sm: .. zajimavej napad, jsem zvedav co z toho vyleze :thumbup:
Tenhle dotaz se zda byt legracni, ale kdyz se nad nim clovek hloubeji zamysli, ma opodstatneni.
V Asii se susi chilli pod sirym nebem, a tak pravdepodobnost ze seminka zustanou kliciva je pomerne vysoka.
V CR se asi na ulicich na slunicku chilli nesusi (alespon nevim co by tomu rekla Okresni hygienicka stanice) a tak se bude susit umelym teplem, a to je teplota spolehlive vysoka na to aby klicivost tech seminek byla nulova.
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 24 úno 2012 13:00

Wiking píše:Tenhle dotaz se zda byt legracni, ale kdyz se nad nim clovek hloubeji zamysli, ma opodstatneni.
V Asii se susi chilli pod sirym nebem, a tak pravdepodobnost ze seminka zustanou kliciva je pomerne vysoka.
V CR se asi na ulicich na slunicku chilli nesusi (alespon nevim co by tomu rekla Okresni hygienicka stanice) a tak se bude susit umelym teplem, a to je teplota spolehlive vysoka na to aby klicivost tech seminek byla nulova.
Pobavilo :veryhot: :) Jen bych dodal, že např. mi sušíme semínka přirozeně na ubrouscích, bez použití umělýho tepla. Letos tomu bude možná ještě o trochu líp, konstruuje se dřevěný sušák. Časem se podělím o fotografie.

kodl1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15 úno 2012 15:55
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod kodl1 » 27 úno 2012 09:41

Taky se zůčastním experimentu, dal jsem klíčit semínka ze sušeného chilli koření + další z naložených paprik plněných sýrem, pak dám vědět jestli se zadařilo.. :-)

kodl1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15 úno 2012 15:55
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod kodl1 » 14 bře 2012 02:12

Takže výsledky: Semínka ze sušeného chilli 0 bodů, semínka z paprik plněných sýrem 0 bodů, nic se nechytlo. Semínka paprik z obchodu "chilli mix" habanero red, yellow, fatalii yellow, cayenne vzešly, haba o pár dní později, zkusil jsem ještě rawitt, ten zatím nic, a jalapena z obchodu taky nic, asi proto že nebyly zralé. Semínka od Mopslika (bolivian rainbow, hab. baby red, jalapeno maylon, jalap. primavera, early jalapeno a african devil) 100% úspěch, sice 2/2 ale vzešlo všechno. Ještě časem doplním fotky do galerie..

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokus o vyklíčení semínek z Chilli polévky

Příspěvekod Nagri » 14 bře 2012 16:42

Tak to já mám ze semínek od mopslíka tedy http://www.chilli-seminka.cz" onclick="window.open(this.href);return false; pouze 98procentní úspěšnost. Ale jsem začátečník, tak jsem ta dvě procenta mopslíkovi odpustil. Navíc možná ještě vzejdou. Dík ahoj, Nagri :tiphat:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů