7POT LOBOTOMY

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod honzek86 » 06 srp 2018 12:30

Přátelé, prosím o update všechny Lobotomáky :) já mám tedy rozhodně co říct. Tak za prvé: ta ve skleníku už dozrává a vůbec se jí nechce do červena! Nasadila překrásnou pomerančovo-broskvovou barvu a já jsem čekal na tu červenou a ono nic - asi tedy zpětná mutace barvy. Překvapila mě nízkým palem, spíš na úrovni habanera, možná i méně a naprosto, ale NAPROSTO luxusním aroma a chutí - řekl bych tak do těch broskví. Z toho co jsem ochutnal, je to vedle OMOva trippla zatím nejlepší chinenska, kterou tam mám. Sežrali jsme ji s kolegou chillencem normálně nakrájenou na proužky a zapíjeli slivovicí :D Tak přikládám fotku a pochlubte se taky :) moc mě zajímá vaše barva.

Tu menší tam nechám viset, co to dá. Jednak na semínka a možná - čert ví - nakonec nasadí tu červenou barvu. Ale nemyslím si.
5130651305
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Golonka
Stálý člen
Příspěvky: 432
Registrován: 07 čer 2016 15:30
Reputace: 1312
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod Golonka » 06 srp 2018 12:46

Mně jede Lobotomy perfektně a zraje do bílé barvy. Nechal jsem na ji déle a jen se ta bílá potvrdila.

51312
Čím blbější sedlák, tím větší :chilli11: :dance2:

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod Maxim » 06 srp 2018 13:01

Jen jedna technicka k F1....nejedna se o proste krizeni dvou odrud, zjednodusene receno F1 znamena 1+1=3, proste krizeni 1+1=2. Proste krizeni neni F1, je to jen nova nestabilni odruda a oznacovat ji F1 je spatne...a nasledne F2 apod je blbost.
O

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod honzek86 » 06 srp 2018 13:02

Golonka: No prosím :) a co pal? Taky slabší, jako ta moje?
Maxim píše:
06 srp 2018 13:01
Jen jedna technicka k F1....nejedna se o proste krizeni dvou odrud, zjednodusene receno F1 znamena 1+1=3, proste krizeni 1+1=2. Proste krizeni neni F1, je to jen nova nestabilni odruda a oznacovat ji F1 je spatne...a nasledne F2 apod je blbost.
V tom já se prdlajs vyznám :) ale díky za vysvětlenou. Já jsem od loba dostal sáček označený "F1". A v čem je rozdíl? Že u lobotomy nejde o cílené křížení, ale náhodnou mutaci? Tzn. že křížil Naganero, které ještě nebylo stabilní?

EDIT: Jo ... on to nekřížil s naganerem :) otec byl čert ví kdo. Spletl jsem si to s tripplem.
Naposledy upravil 2 dne honzek86; celkem upraveno 6x.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Golonka
Stálý člen
Příspěvky: 432
Registrován: 07 čer 2016 15:30
Reputace: 1312
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod Golonka » 06 srp 2018 13:06

Večer budu testovat. Budu vařit majdy tak ochutnám a budu referovat
Čím blbější sedlák, tím větší :chilli11: :dance2:

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod Maxim » 06 srp 2018 20:18

Honzek: F1 hybridni semena se vyznacuji lepsim vynosem, odolnosti vuci chorobam, rustem apod nez puvodni rodice. Jsou to semena z laboratori nadnarodnich spolecnosti ktere kontroluji trh se semeny. Ten vyber vlastnosti pro F1 generaci je rizeny - za to se plati kdyz je kupujes, más jistotu dobrych vlastnosti.
U bezneho krizeni dvou odrud je vysledkem zajic v pytli :D. Oznacit to jako F1 je asi mozne, bezne se ovsem i v literature tohle oznaceni pouziva pro ten prvni pripad, kdy jsou ty vlastnosti pod kontrolou.
O

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod OMO » 06 srp 2018 21:37

Maxim píše:
06 srp 2018 20:18
Honzek: F1 hybridni semena se vyznacuji lepsim vynosem, odolnosti vuci chorobam, rustem apod nez puvodni rodice. Jsou to semena z laboratori nadnarodnich spolecnosti ktere kontroluji trh se semeny. Ten vyber vlastnosti pro F1 generaci je rizeny - za to se plati kdyz je kupujes, más jistotu dobrych vlastnosti.
U bezneho krizeni dvou odrud je vysledkem zajic v pytli :D. Oznacit to jako F1 je asi mozne, bezne se ovsem i v literature tohle oznaceni pouziva pro ten prvni pripad, kdy jsou ty vlastnosti pod kontrolou.
Jakákoliv nová kukačka je F1, začínáš od nuly. A není pravda, že hybridní semena se vyznačují lepším čímkoliv. Jen když se to povede. Je to čištá loterie, buď tam něco cinkne nebo to letí na kompost. A zkoušíš znova.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: 7POT LOBOTOMY

Příspěvekod Maxim » 09 srp 2018 13:36

Lepsim cimkoliv urcite ne, trh kupuje na pohled hezke plody, chut neni na prvnim miste. V prve rade se upravuje RIZENE trvanlivost, odolnost vuci skladovani a preprave, rikaji tomu upravena struktura plodu. Krom toho napr F1 maji upraveny protein ktery se priznacne jmenuje Florigen ktery je zodpovedny za mnozstvi kvetu a tim i mnozstvi plodu. Pres gen AVP1 upravuji efektivitu korenu, prijimaji vice vody a zivin - jsou odolnejsi vuci suchu a rostou mnohem lepe.
Jedna se o cilene a v laboratorich rizene vylepsovani a nema to vubec nic spolecne s beznym krizenim - v prirode nebo u tebe doma.
O


Zpět na „Capsicum Chinenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů