Pár otázek

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
crouzl
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13 úno 2018 22:30
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice

Pár otázek

Příspěvekod crouzl » 18 kvě 2018 05:44

Ahoj, měl bych pár otazek.
Prvně by mě zajímalo, kolik vody cca zalévate, na 10l květináč?
Pak mám problém s listy. Kytky v kelímkách mi párkrát připadaly při větru a potloukly se.
Může být toto důsledkem mechanického poškození, nebo je problém někde jinde?

Obrázek

Dále jsem na rajčatech objevil tyhle potvůrky, co by to mohlo být?
Obrázek

A na závěr,je toto spálené od slunce?

Obrázek

Díky za rady

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Pár otázek

Příspěvekod Zrzek » 18 kvě 2018 09:46

Prvni obrazek: bile fleky jsou popaleniny od slunce. Kapka vody na listu pusobi jako lupa.
druhý: mohl by to byt Chvostoskok. Nijak neskodi.
třetí: jedná-li se spodní list, tak je to celkem v poradku. Ty casem splni svuj ukol a odpadnou. Podle zbarveni toho listu (intravenozni chloroza) je to nedostatek mikroprvku (Fe, Mg ....). Neuskodis nakupem Vitality komplex ( cca. 100kc) a postrikem na list. Listem vstrebava kytka rychleji.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Pár otázek

Příspěvekod stankar » 18 kvě 2018 15:57

Zrzek píše:
18 kvě 2018 09:46
Prvni obrazek: bile fleky jsou popaleniny od slunce. Kapka vody na listu pusobi jako lupa.
druhý: mohl by to byt Chvostoskok. Nijak neskodi.
třetí: jedná-li se spodní list, tak je to celkem v poradku. Ty casem splni svuj ukol a odpadnou. Podle zbarveni toho listu (intravenozni chloroza) je to nedostatek mikroprvku (Fe, Mg ....). Neuskodis nakupem Vitality komplex ( cca. 100kc) a postrikem na list. Listem vstrebava kytka rychleji.
1) souhlas se Zrzkem
2) rekl bych svlecka od msice, poradne bych vsechno zkontroloval, hlavne mlade listy a kvety, listy z obou stran
3) souhlas se Zrzkem, bud odchazi list ze stari nebo mozna z preliti, asi bych moc neresil postrik, pokud je rostlina porad fit

crouzl
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13 úno 2018 22:30
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Litoměřice

Re: Pár otázek

Příspěvekod crouzl » 22 kvě 2018 20:30

Ahoj, díky za odpovědi, taky mám takový dojem, že to jsou mšice. Jojo vitacomplex mam, už jsem použil. Ještě bych se znovu zeptal, kolik tak cca zalíváte na 10l květináč?

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Pár otázek

Příspěvekod stankar » 22 kvě 2018 21:02

crouzl píše:
22 kvě 2018 20:30
Ahoj, díky za odpovědi, taky mám takový dojem, že to jsou mšice. Jojo vitacomplex mam, už jsem použil. Ještě bych se znovu zeptal, kolik tak cca zalíváte na 10l květináč?
To je fakt tezko rict, ja zalevam pomaleji, aby to jen neproteklo dolu, az to protika dolu, tak mam zalito a necham vice proschnout pred dalsim zalitim. Zalezi na substratu, korenovem systemu, kvetinaci, drenazi atp. Ani cca ti nejsem schopny rict, ale pokud mas dobrou drenaz a vzdusnejsi substrat, tak se nemusis bat, kdyz to prezenes ;)


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů