Zavlažování

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Zavlažování

Příspěvekod padr » 20 pro 2017 14:49

Hledáš zahradní čerpadlo s tlakovým spínačem. Já bych do toho ale nešel, podle mého dost drahé řešení, u kterého se budeš třást, aby se něco nerozbilo/nespálilo se čerpadlo/neutekla voda/...
Nevím, jaké máš možnosti. Ale zkus promyslet malé ponorné čerpadlo spínané přes ovládanou zásuvku (nějaký sonoff z aliexpres pokud se s tím nechceš bastlit).

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Zavlažování

Příspěvekod Kendy » 20 pro 2017 16:04

Vasjis píše:
20 pro 2017 13:09
Ahoj chtěl bych se Vás tady zeptat zda má někdo nějak udělané zavlažování Z IBC 1000 L nádrže. Moje představa je že bych do ní dal čerpadlo s hadicí a na druhý konec bych dal takovou tu pistoli na zalévání jestli je na to nějaký spešl druh čerpadla nebo tak něco vůbec netuším. Prostě bych chtěl mít jen u foliáku nataženou tuhle hadici a jak bych máčkl spoušt tak bych rovnou zaléval je to vůbec možné ? Díky moc za rady tipy případná doporučení na čerpadlo :) PS: neřešte chyby nejsem řeště chilli :veryhot:
Používám tohle.
https://www.mall.cz/sudova-cerpadla/gar ... ic-comfort

Je to hybrid mezi klasickým čerpadlem a domácí vodárnou. Udržuje v hadici tlak dva bary myslím. Když tlak klesne, čerpadlo se automaticky zapne, když dosáhne požadované úrovně tlaku, tak se vypne.

Můžeš to takhle mít připojené k zavlažovacímu systému a někde na vedení mít kohout, nějaký ventil nebo něco spřažené s časovačem. Otevřeš ventil, spustí se čerpadlo a zavlažuješ. Zavřeš ho a čerpadlo se vypne.

Tahám s tím vodu 3-4 metry nad čerpadlo a v pohodě.

Edit: Doplním. Má to i pojistky. Když třeba dojde voda, tak nejede naprázdno, ale poslušně se vypne.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Zavlažování

Příspěvekod Vasjis » 21 pro 2017 09:31

Kendy píše:
20 pro 2017 16:04
Vasjis píše:
20 pro 2017 13:09
Ahoj chtěl bych se Vás tady zeptat zda má někdo nějak udělané zavlažování Z IBC 1000 L nádrže. Moje představa je že bych do ní dal čerpadlo s hadicí a na druhý konec bych dal takovou tu pistoli na zalévání jestli je na to nějaký spešl druh čerpadla nebo tak něco vůbec netuším. Prostě bych chtěl mít jen u foliáku nataženou tuhle hadici a jak bych máčkl spoušt tak bych rovnou zaléval je to vůbec možné ? Díky moc za rady tipy případná doporučení na čerpadlo :) PS: neřešte chyby nejsem řeště chilli :veryhot:
Používám tohle.
https://www.mall.cz/sudova-cerpadla/gar ... ic-comfort

Je to hybrid mezi klasickým čerpadlem a domácí vodárnou. Udržuje v hadici tlak dva bary myslím. Když tlak klesne, čerpadlo se automaticky zapne, když dosáhne požadované úrovně tlaku, tak se vypne.

Můžeš to takhle mít připojené k zavlažovacímu systému a někde na vedení mít kohout, nějaký ventil nebo něco spřažené s časovačem. Otevřeš ventil, spustí se čerpadlo a zavlažuješ. Zavřeš ho a čerpadlo se vypne.

Tahám s tím vodu 3-4 metry nad čerpadlo a v pohodě.

Edit: Doplním. Má to i pojistky. Když třeba dojde voda, tak nejede naprázdno, ale poslušně se vypne.
to vypadá dobře díky a co bahínko a listy ve střechy poradí si to stím ?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Zavlažování

Příspěvekod Kendy » 21 pro 2017 11:31

Dole to má filtr a vodu to nasává zespod. S plovoucím bordelem asi problém nebude.

Nicméně osobní zkušenost nemám. Přečerpávám s tím studniční vodu, takže v sudu moc bordelu není. Asi bych doporučil na svod ze střechy (předpokládám, že tím budeš čerpat nashromážděnou dešťovou vodu) přidat mechanický filtr na listí. Takový ten šikmý rošt co propustí vodu, ale listí svede bokem.

Edit: doplním. Teď jsem se díval na ceny odlučovačů listí a je to teda dost hrozné. Sice pohodlné, efektivní, ale nehorázně drahé. Tak radši nějaký lapač listí na svod nebo kotlík, který se bude muset ale ručně čistit. Ted se dá koupit za desetikoruny.

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Zavlažování

Příspěvekod honzek86 » 14 kvě 2018 10:24

Přátelé, nemám problém s čerpadlem :) použiju hydrostatický tlak. Mám problém sehnat použitý IBC. Máte někdo tip? Našel jsem na netu nějaké repasované a i tak stojí 1500 ... tolik do toho vrazit nechci. kde jste je sháněli vy?
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Zavlažování

Příspěvekod Vasjis » 15 kvě 2018 09:19

já kupoval za 1000 od známeho z firmy levnějš asi neseženeš


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů