padanie a žltnutie listov

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
netopier
Stálý člen
Příspěvky: 179
Registrován: 16 zář 2017 00:10
Reputace: 11
Obrázky: 0

padanie a žltnutie listov

Příspěvekod netopier » 25 bře 2018 09:52

Dobry den
Som uplny zaciatocnik. Semena som vysadzal do jiffov neskor ich presadil do vysevneho substratu canna seed mix v ktorom su do teraz. Padaju a zltnu mi listy vid foto a rast je daky nijaky... ako keby na rovnakej urovni.... kde robim chybu? polievam ich raz tyzdene..
A keby ich presadil do klasickeho substratu???? A este poznamka aj im prisvedcujem

https://postimg.org/gallery/30xmuz2mk/51373515/
:chilli11:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod JurassicChilli » 25 bře 2018 10:27

Jiffy sú bez živín, výsevný substrát je tiež bez živín, tak je to celkom jasné. Sú hladné! Nemusíš ich nutne presádzať. Každé zbytočné presádzanie je pre rastlinu stres, takže presádzanie je krajné riešenie až im budú malé kvetináče, čo zatiaľ ešte nie sú. Začni ich prihnojovať. Napríklad hoštickým na papriky a rajčatá, prípadne každý druhý týždeň striedať s Vitality komplexom na papriky a rajčatá.

netopier
Stálý člen
Příspěvky: 179
Registrován: 16 zář 2017 00:10
Reputace: 11
Obrázky: 0

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod netopier » 25 bře 2018 10:32

minuly tyzden som skusil biobizz grow uvidim co to urobi

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod petr.polasek » 25 bře 2018 12:11

Jak píší kolegové - rostlinám chybí živiny. Opatrně přihnoj.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod Tea Racer » 25 bře 2018 12:14

Kokosové jiffy jsou bez živin, rašelinové nejsou. Ale pak už asi živiny dojdou, toť je otázka.

OndraH
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04 črc 2017 21:29
Reputace: 11
Obrázky: 0

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod OndraH » 13 čer 2018 21:57

Ahoj,

já mám podobný problém. Rostliny mám v 10 l kýblech, už vcelku kvetou a plodí. Některé plody už dozrávají. S čím ale bojuju je právě to, že postupně žlutnou a odpadávají listy. Nevím čím to je. Jestli málo/moc hnojiva nebo málo/moc vody? Měl jsem je vše donedávna ve skleníku (nonstop otevřeném) kde bylo přes den hodně horko. No a večer byly úplně zvadlé a uvařené, takže mě to nutilo je zalévat každý den aby se napily a "narovnaly". Ke každé jsem dal asi půl kelímku od Ramy vody. Nevím kolik to může být, 2-3dcl? Navíc i samotné plody (u Aji Crystal) jsou takové vysušené a scvrklé, jakoby měly málo vody...

Takže moje otázky:
- Přelévám je moc? Jak často a jaké množství do těch 10l kýblů použít? Nebo naopak mají málo vody?
- Nebo je to hnojením? Málo/moc? Jaké v této fázi používat? Teď potřebuje spíše N, P nebo K? Jaké množství hnojiva na ten 10l kýbl použít a jak často?
- Co mám s nimi dělat, když jsou večer tak povadlé? I mimo skleník. Nutí mě to je pozalévat...

Jo a ještě dodám, že ty co nemám v kýblech ale ve skleníku přímo v půdě takový problém vůbec nemají...a to je myslím zalévám ještě víc a jsou ve stejném horku...Stejně tak některé odrůdy v těch kýblech tímto netrpí (např. Black Pearl nebo Pink Tiger).

Díky moc všem za rady

Ondra

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod honzek86 » 14 čer 2018 10:13

Ahoj :)
mě to přijde, že mají vody zatraceně málo. Samozřejmě záleží na velikosti rostlin a vlhkosti půdy, ale ty co mám ve skleníku zalévám každý den. Do 10l kýblů bych dával tak 0,5l vody denně, ale chce to cit. 0,5 kelímku od másla jim stačit nebude.
Žluté listy budou nedostatkem hnojiva, počti tady: choroby-a-skudci-chilli-paprik/topic837.html ... Podle mě málo hnojíš, ne-li vůbec. jestli jsou ještě menší, chce to hnojivo s vyšším obsahem dusíku, třeba Hoštické na rajčata a papriky.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

OndraH
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 04 črc 2017 21:29
Reputace: 11
Obrázky: 0

Re: padanie a žltnutie listov

Příspěvekod OndraH » 15 čer 2018 21:28

Ahoj a díky za reakci,

no já si intuitivně právě myslel, že mají vody málo. I substrát je hodně suchý. Ale jak se právě všude píše, že "nemají moc rády vodu", "nepřelévat" atd. (jsou tady i vzkazy, že někdo zalévá 1-2x týdně), tak mi to nešlo moc dohoromady. Takže zkusím zalévat víc a uvidím...Je fakt, že ty co mám v zemi, tak si asi vezmou jen to co potřebují, proto tímto netrpí...
A co se hnojení týče, teď používám Crystalon květ a plod. Je ale pravda, že jsem je naposledy přihnojoval asi tak před měsícem. Posledně se mi zdálo, že některým se kroutily listy dovniř, takže jsem usoudil, že jsem asi přehnojil. Proto jsem na pár týdnů přestal. Ale asi bych zase měl a uvidím "co na to řeknou:-)"


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů