Praskání plodů paprik

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Praskání plodů paprik

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 10 črc 2011 20:33

Praskání plodů paprik



Příznaky:

Povrchové praskliny jsou charakteristické u Jalapeño peprik, ale mohou se vyskytnout i u jiných druhů paprik. Popraskání se vyskytuje na plodech při dozrávání. Jemné povrchové praskliny na povrchu plodů mají hrubou texturu a hlubší trhliny jsou obyčejně kolonizované sekundárními patogeny, které způsobují posklizňový úpadek.

Podmínky pro rozvoj, symptomy:

Závažnost trhlin na plodech souvisí se stresem, které utrpěly během fáze rychlého růstu. Velké rozdíly teplot den/noc a přílišná zálivka popraskanost ještě podporuje. Během období rychlého růstu plodů, může také dopomoci vysoká relativní vlhkost (přes noc).

Jak se vyvarovat praskání plodů / snížit příčiny:

Správné zavlažování a výživa může snížit praskání. Ve skleníku nebo fóliovníkuse vyhněte vysoké relativní vlhkosti a kolísání teploty v noci. Některé kultivary jsou méně náchylné k praskání plodů, než ostatní.

Např. Jalapeno Maylon, které je na obrázku, má přimo v popisu napsáno - "náchylnost na popraskání plodů".

Jalapeno Maylon
5833

Jalapeno Maylon
5834


Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2125
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2425
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání plodů paprik

Příspěvekod gandalf » 22 srp 2011 21:37

Tak s tímhle jsem taky setkal u neznámého druhu chilli /viz moje galerie/, ale jen u plodů, které dozrály jako první /taky byly menší/. Ostatní budou obří, zatím hladký povrch. Ale taky jsem mezi tím doplňoval vápník. Tak nevim.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů