cerny hmyz na listech

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
niko
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2011 20:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

cerny hmyz na listech

Příspěvekod niko » 06 srp 2011 20:38

Ahojte,

prosil bych o radu. Moje Habanero Red zacalo konecne dozravat a za cely cas jsem s nim nemel ani jeden problem, az ted se na listech objevili nejake cerne "tecky" . Z vrchni i spodni strany listu jsou jednak malinkate jako kdyby pruhledne tecky, zabarvene trochu do bila ( predpokladam ze pujde o nevyvinute jedine ) a pak takove asi milimetr dlouhe a jako vlas tenke "palicky". Nevsiml jsem si kridel ani niceho takoveho, jsou opravdu male je problem jenekdy najit i lupou.
Problem s nimi je, ze zacali z rostlin opadat zlute listy. Objevi se na listech, vykousou do nich male ( mensi nez kdybych do nich pichnul jehlou ) tecky a list zezloutna a odpadne. Trva to asi jeden den, listy opadavaji zdola nahoru.

Vim ze identifikace bez fotky bude asi problematicka, nicmene stejne bych se chtel zeptat jestli nahodou nekdo nevi o co jde.

PS. Baterky do fotaku uz se nabiji takze zitra se pokusim dat sem i nejaky obrazek, ale nevim jak to pujde videt, jde o opravdu male skudce..

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: cerny hmyz na listech

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 07 srp 2011 10:20

niko zkus mrknout na fotky škůdců v této kategorií fóra a identifikovat je sám. Může to být trásněnka, smutnice, sviluška aj.

niko
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2011 20:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: cerny hmyz na listech

Příspěvekod niko » 07 srp 2011 10:38

na fotky i popis jsem se samozrejme podival, ale neprijde mi to jako nic z popsaneho.. nejvic to sice pripomina trasnenku ale ty moje vypadaji jinak..
zkusim dneska nahrat fotku


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů