Kendyho Terasa

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 23 črc 2017 09:25

Přidám ještě pár obrázků.

Tohle mělo být původně Haba Red. Nevěděl jsem to jistě. Jak jsem někdy dřív napsal, tak při sušení semen mi upadly dvě popisky. Takže to mohly být Haba Red, nebo blíže neidentifikovaný kozí roh od kolegy z práce. Ten samozřejmě netušil, co to má. Nějaké "Kozí rohy" říkal. Dostal jsem od něj papriku, byla pěkná, přiměřeně tlustá stěna, příjemný pal.. Tak jsem si nechal semínka. Když jsem plánoval co vysadím, tak jsem nakonec víc chtěl ta haba. Ale osud byl proti. Nicméně nelituji. Delší dobu jsem si myslel, že by to ta haba mohla být. Stavba rostliny, tvar listů. ale když poporostla a nasadila na plody, tak už nelze zavírat oči před realitou. Haba to nejsou :-).

Nicméně kytka je to skvělá. Výborně rostlá, stonek jak palec, skvěle se větví a pěkně nasazuje na plody. Pravidelně v patrech. Ty největší už mají velikost zhruba jako ta původní, kterou jsem dostal. Uvidíme jak porostou dál. Nahoře v koruně je ještě spousta malých (centimetr-dva) plodů. Jestli to vydrží a budou chutnat stejně dobře jako ta původní, tak si je rozhodně nechám i do příští sezóny. A holt budu pěstovat "Kozí rohy od Drahoše".
40853
40854

Další Space Seed od Gandalfa. Mám dva a dělají mi radost. Ta poslední fotka se mi moc nepovedla.
40859
40860
40861

Další z RoF.
40857
40858

Jeden záběr na plody další kytky Italských pepperoncin.
40856

A nějaké Jala.
Chichimeca.
40852

Telica.
40862

A Numex Pinata. Alespoň doufám, že jsem si při focení dobře zapamatoval která je která.
40855

Budu je muset znovu projít a na některých kytkách podložit plody, aby mi neležely v substrátu. Někde jsem to už udělal, ale teď při focení jsem si všiml, že je potřeba to provést i u dalších. Rostou v poslední době jak šílené.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 06 srp 2017 12:52

Chtěl jsem dneska nafotit kytky, ale prší. Hrozně se mi nechtělo do deště a motat se okolo mokrých rostlin. Brr..
Část terasy je ale krytá. Máme tam křesílka, stoleček, popelník ;-) Takže jsem tam zaujal postavení a nafotil alespoň to, co bylo blízko, nebo se to dalo nafotit s nějakým rozumným zoomem.

Kytky mají mokré, ztěžklé a splihlé listy. Působí to trošku depresivně.
41438

Hned na kraji mám Czech Black. Kytka je to moc hezká. Plody jsou už od začátku černé, nebo možná hodně tmavě fialové. Ale spíš černé. Dozrávat budou do červené. Je jich tam poměrně dost a přibývají, ale nejsou to žádní giganti. Mám je první rok. Uvidíme, jak budou chutnat.
41433

Hned vedle je jeden ze dvou Space Seedu od Gandalfa. Obě dvě kytky mi dělají radost.
41437

Jala telica. Záběr nic moc. To jsem už fotil se zoomem.
41435

Hned vedle židle mám blíže neidenfikované kozí rohy, aka Kozí Rohy Od Drahoše. Nechal jsem si semínka z papriky, kterou jsem dostal od kolegy. Vypadají a rostou super.
41436

Tohle je taky nazoomovaná fotka. Zleva Cayenne Yellow. První mi už začíná dozrávat. Za ní druhý Space Seed od Gandalfa.
41432

A na závěr detail Elehant's Trunk. Pro mě zatím objev sezóny. Roste to jak divé. Jestli budou chutnat jak vypadají, tak mají místo na příští soupisce jisté.
41434

Až se trošku umoudří počasí a kytkám oschnou listy natolik abych se mezi nimi mohl projít bez toho, abych byl hned mokrý jako myš, tak nafotím nějaké lepší fotky.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 09 srp 2017 09:06

Přidám pár dalších obrázků.

Italská Peperoncina. Mám 3 kytky.
Tohle je první a je s něčím sražená. Pravděpodobně s Jala. Plody jsou drobet netypické.
41555

Další dvě kytky. Ty vypadají zhruba tak, jak by vypadat měly.
41557
41556

Jala. Nezapamatoval jsem si, které to jsou.
41553
41554

Ring Of Fire
41558

A Space Seed number 2 od Gandalfa.
41559

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 26 srp 2017 09:30

Sklizeň se blíží, tak je čas na větší update.

Zatím z kytek beru jenom na přímou spotřebu. Dnes, nebo zítra sklidím všechno zralé a budu zpracovávat. Ať se kytkám ulehčí a zbytek dozraje rychleji. Nicméně letos s druhou sklizní nepočítám. Začal jsem pozdě a už by to nestihl.

Pečlivě jsem vyvazoval, takže se pořád ještě dá projít.
42206

Původně italská peperoncina. S něčím se mi loni srazily. Vzhledem k tvaru plodů a taky tomu, že se na nich objevuje strupovitost, tak bych si docela vsadil na nějaké jala.
42201

Ale mám i jiné kytky italských peperoncin, které jsou v pořádku. nechávám si zpravidla semínka z několika plodů. Naštěstí. Z téhle kytky chodím často ozobávat. Letos se mi peperoncina výjimečně povedla. Nevím proč, ale mají vcelku vyrovnaný pal a pálí překvapivě hodně. Skoro jak RoF.
V popředí tymián.
42200

Czech Black už taky chytá barvu.
42192

Jala Telica
42197
42198

Musím tedy říct, že v zadní části džungle se mi fotí nadmíru špatně. Jsem rád, když se mi povede alespoň něco vyfotit.

Taková průřezová fotka přes 3 kytky. Jala chichimeca, elephant's trunk a cayenne yellow.
42195

A tenhle post zakončím detailem žlutých cayenů. Tady už není nic moc co řešit.
42191

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 26 srp 2017 09:40

A budu pokračovat.

Dva Space Seedy od Gandalfa. Už začínají dozrávat.
42205
42204

Elephant's Trunk. Celek a detail. Musím ho nutně probrat, nebo stříknout wuxalem. I když nejsou žádná extra horka, tak mi chytá suchou hnilobu. Buď mu ulehčím (ale zase až tak zralé to není), nebo musím dodat vápník. Asi udělám oboje.
42193
42194

Detail Jala Numex Pinat. Mám několik kytek až úplně vzadu. Blbě se mi tam fotí.
42196

"Kozí rohy od Drahoše" - alespoň pracovní název.
42199

A na závěr dvakrát RoF.
42202
42203

Myslím, že mi nastává náročné období zpracování plodů.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod matoha » 26 srp 2017 09:42

ty sa začal pozde ja priskoro výsledný efekt rovnaký mne dopomohli škodcovia a problémy na jar (vyššia moc).ďalšia sezóna hlavné klíčenie pôjde až začiatkom februára :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 26 srp 2017 09:46

Jop.. Ono popravdě pokud nemáš velmi dobrý důvod (tedy kytky s extrémně dlouhou dobu dozrávání), tak je lepší moc nespěchat.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 26 srp 2017 19:38

Tak mám první část sklizně za sebou.

K některým kytkám je opravdu mizerný přístup, tak jsem je radši vytahal ven (výhoda pěstování v květináči) a sklízel hezky na stole. Protože jsem je měl pěkně před sebou, tak jsem neodolal a udělal ještě nějaké fotky.

42212
42213
42214

No a tohle je výsledek.
Zleva doprava, horní a pak spodní řada.
Space seed, elephants trunk, kozí rohy od Drahoše, cayene yellow, czech black.
Ring of Fire, směs jala (telica, chichimeca, numex pinata) a italská peperoncina.
42215

Sebral jsem toho tak jednu třetinu . Většinu jsem sklidil jenom z jedné kytky (cayene yellow). Z pár dalších i polovinu, ale z většiny jenom pár plodů a na některá kytky jsem nesáhl vůbec. Nebylo na nich nic zralého. I tak to budu muset zítra nějak zpracovat. Něco zamrazím a něco zavařím.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti