Problém s kvetmi

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Imhotep
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2017 10:18
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Baňa

Problém s kvetmi

Příspěvekod Imhotep » 09 črc 2017 14:47

Problém s listami som vyriešil, rastlinky habanero sú nadherné, tmavozelené, kvitnú - majú tak po cca 15 kvetov, ale ako kvet krásne zaktivne, stopka začne žltnúť, hnednúť a kvet odpadne. Prihnojil som ich slepičincami, polievam dostatočne. Vie niekto prosím poradiť, čo je asi na vine?
Ďakujem všetkým!!!

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Problém s kvetmi

Příspěvekod MartinS » 09 črc 2017 14:55

Vetsinou je normalni, ze kytka velkou cast kvetu shodi. Ma treba 500kvetu za ten pulrok co kvete a z toho zbyde na kytce treba 100 plodu. Nekdy nez zacne plodit, nekdy mezi vlnami. Zalezi to na pocasi, podnebi, pestebnich podminkach i odrude. Osobne si myslim, ze hnojeni az zase takovy vyznam pri udrzeni kvetu nema. Pokud to tedy neprezenes, ale pak to odnese vetsinou cela kytka, nebo mlade listy atd...

Nekdy je lepsi proste pockat. Kdyz bylo v roce 2015 skoro kontinualni vedro prakticky mesic, take mi vsechny kvety padaly, nic nepomahalo.
Az vedra prestala, tak najednou vse ozilo a plody zacalo drzet. Tykalo se to hlavne palivejsich odrud. Slabsi Annuunky prezivaly bez problemu i plodily.

Univerzalni rada, ktera 100% pomuze nejspise neexistuje. Ja u Habanera mel nekolik stovek kvetu opadanych nez zacalo plodit. To je 3 roky dozadu.

Mene palive odrudy jsou vetsinou odolnejsi, i kdyz to take nemusi byt vzdy.

Mrkni jestli je v kvetech pyl. Nekdy diky prilisne vlhkosti muze byt i s timto problem. Radil bych proste jen chvili pockat, nebo muzes kytku trochu vystresnout lehkym zastrizenim nebo presunem na trochu jine misto. Muze to rozhoupat jeji boj o rozmnozeni.

Imhotep
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2017 10:18
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Nová Baňa

Re: Problém s kvetmi

Příspěvekod Imhotep » 13 črc 2017 18:03

Ďakujem za odpoveď.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů