Žluté listy

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
expander01
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2017 12:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Žluté listy

Příspěvekod expander01 » 11 črc 2017 13:22

Zdravím, pěstuji odrůdy Demon red a Sparkler, vše vyklíčilo jak má a rostlinky jsem přesadil, po přesazení se začaly v substrátu objevovat larvy smutnic a rostlinky začali žloutnout a usychat listy, tak jsem koupil hlístice a aplikoval ještě Substral CAREO tyčinky na škůdce, larvy zhnědly a umřely, myslel jsem že už je to v cajku páč se začalo rostlinkám dařit, pěkně rostly a měli krásnou zelenou barvu, ale je to tak 2 týdny zpátky tak hlavně odrůda Demon red se začaly zase kroutit listy směrem nahoru konce listů usychat a padat, dočetl jsem se že je to nedostatek vápníku. tak sem pořídil HARMONIE Vápník postřik na listy a hnojivo chilli focus, vše jsem aplikoval podle návodu, ale nic se nemění, ba mě to připadne horší, také jsme četl že to může být spálené od slunce, ono to tak vypadá okraje či většina listu uschne a je zní skoro po vydrolení prach, ale papričky jsou za oknem ve stínu celý den, substrát udržuji vlhký a sem tam postříkám listy vodou např. teď v parních dnech, tak nevím jestli je to kombinace přehnojení čí převlhčení nebo tomu něco chybí, prosím o jakou koliv radu, přikládám foto.40233

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žluté listy

Příspěvekod Kendy » 11 črc 2017 13:29

Tipl bych si, že ty spáleniny jsou právě od toho postřiku na list v parných dnech. Moc vlhko a jestli ti tam alespoň občas zasvítí slunce, tak ti voda na koncích listů udělá čočky a skrz ně slunce popálí listy. A i kdyby ne, tak ta neustálá vlhkost na koncích listu způsobí hnilobu.

expander01
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2017 12:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žluté listy

Příspěvekod expander01 » 11 črc 2017 18:58

Právě že na přímém slunci nejsou vůbec, taky si myslím že je to tím postřikem na listy, ikdyž já je moc často nezalívám, jen tak jednou za 3 dny decentně ale ten postřik sem dělal vždy ráno a večere a někdy během dne pokud bylo teplo.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žluté listy

Příspěvekod Kendy » 11 črc 2017 20:24

Zastřihni to poškozené, přestaň je rosit a sleduj, jak se to bude vyvíjet.

expander01
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2017 12:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žluté listy

Příspěvekod expander01 » 12 črc 2017 12:33

OK díkec moc za radu :)


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů