"Grow It" chilli na koleji

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
MarK
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2011 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Wien / Praha

"Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod MarK » 06 čer 2011 22:59

Předně: jsem fakt začátečník, tak se mi moc nesmějte :)

Dostal jsem darem sadu Grow It s pěti odrůdami po pěti semenech.

Obrázek

Bohužel, můj hlavní problém je, že se pokouším udržet je při životě na koleji, kde holt čas od času nejsem. Během doby poslední nepřítomnosti mi pochcípala asi polovina rostlinek (místní "uklízečka" se na zalévání tentokrát vyprdla). Dal jsem s pomocí průhledného igelitového pytle dohromady alespoň improvizované pařeniště, abych se tam vláha lépe udržela, ale nerad bych zas, aby to celé zplesnivělo bez pravidelného větrání.
Mám nějaké lepší možnosti, jak za těchto improvizovaných podmínek pěstovat?

Předem díky za rady ;)

Uživatelský avatar
zrizenec
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 02 čer 2011 14:48
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod zrizenec » 07 čer 2011 09:03

Nejjednodusi (zaroven ne uplne idealni) ale funkcni zpusob jak to levne vyresit je, ze koupis takovy ty knoty, vypadaj jak do petrolejky, prostrcis je spodem kvetinace aby ve hline bylo aspon 5cm knotu. Kvetnik postavis na nejakej rost, tak aby moch knot volne viset ze spoda kvetinace. No ted uz staci jenom druhej konec knotu namocit do naky nadoby s vodou(kybl, skopek, hrnec, pet lahev taky funguje). Zadny cerpadla, ani kolej baby, vzlinavost paprikam staci. Jenom pozor at ti ta voda nezacne zit vlastnim zivotem. Po cca tejdnu je zapotrebi vodu vymenit. Jinak se zacne delat zabinec. Jinak hodne zdaru a ukaz nam nakou vlastni fotku ;-)

MarK
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2011 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Wien / Praha

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod MarK » 07 čer 2011 15:39

Díky za radu. Jen si to neumím představit, že bych do každého toho malého květináče (viz obrázek výše) cpal pět knotů?
Našel jsem taky nějaké samozavlažovací květináče, ale bohužel cenově dost přestřelené :(

Fotky snad někdy budou, ale zatím se není moc čím chlubit...

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 07 čer 2011 16:41

MarK píše:Díky za radu. Jen si to neumím představit, že bych do každého toho malého květináče (viz obrázek výše) cpal pět knotů?
Našel jsem taky nějaké samozavlažovací květináče, ale bohužel cenově dost přestřelené :(

Fotky snad někdy budou, ale zatím se není moc čím chlubit...
Můžeš vyzkoušet - Zavlažovací systém Tropf Blumat - více informací se o něm dočteš zde: Zavlažování - Tropf Blumat.

Jednodušší systém lze vyrobit i "samo doma", ale je nutné trochu zkoušet :) Zavlažování pomocí PET láhve

Se zamozavlažovacíma truhlíkama a pěstováním chilli bych byl velice opatrný. Pokud rostlina nemá drenáž, hrozí zasolení substrátu (přehnojení, vlivem nespotřebování zbytkového hnojiva, které se usazuje ve spod truhlíku) + prorůstání kořenů do spodní nádoby, kde je voda. Kořeny tak mohou začít hnít nebo usychat, při vyprázdnění zásobní jimky na vodu.

Uživatelský avatar
zrizenec
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: 02 čer 2011 14:48
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod zrizenec » 07 čer 2011 17:28

Ty knoty prodavaj v zahradnictvi hodne siroky, takze staci jeden do kvetinace. Koreny co prorostou kolem knotu to chce zkracovat. Voda v nadobe vydrzi i mesic, lepsi je ji ale aspon po tejdnu menit.

MarK
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2011 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Wien / Praha

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod MarK » 07 čer 2011 17:56

mopslik píše:Můžeš vyzkoušet - Zavlažovací systém Tropf Blumat - více informací se o něm dočteš zde: Zavlažování - Tropf Blumat.
To zní zajímavě. Schválně se po tom tady v rajchu poohlídnu, když píšou, že je to rakouský systém. I když je to možná trochu velký na ty moje malinký květináčky zatím :D
mopslik píše:Se zamozavlažovacíma truhlíkama a pěstováním chilli bych byl velice opatrný. Pokud rostlina nemá drenáž, hrozí zasolení substrátu (přehnojení, vlivem nespotřebování zbytkového hnojiva, které se usazuje ve spod truhlíku) + prorůstání kořenů do spodní nádoby, kde je voda. Kořeny tak mohou začít hnít nebo usychat, při vyprázdnění zásobní jimky na vodu.
Musím říct, že tohle jsem moc nepochopil... Možná jen protože nevím, jaký samozavlažovací systém máš na mysli. Můžeš to trochu rozvést?

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 07 čer 2011 18:38

MarK píše:
mopslik píše:Se zamozavlažovacíma truhlíkama a pěstováním chilli bych byl velice opatrný. Pokud rostlina nemá drenáž, hrozí zasolení substrátu (přehnojení, vlivem nespotřebování zbytkového hnojiva, které se usazuje ve spod truhlíku) + prorůstání kořenů do spodní nádoby, kde je voda. Kořeny tak mohou začít hnít nebo usychat, při vyprázdnění zásobní jimky na vodu.
Musím říct, že tohle jsem moc nepochopil... Možná jen protože nevím, jaký samozavlažovací systém máš na mysli. Můžeš to trochu rozvést?
Snad je to z fotografie lépe patrné.

Obrázek

MarK
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2011 17:02
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Wien / Praha

Re: "Grow It" chilli na koleji

Příspěvekod MarK » 08 čer 2011 22:26

Ok, díky. No zkusím asi ty keramické kolíky.

Jinak musím říct, že - asi vzhledem k neustálému zachraňování po každém návratu - to rostě pěkne pomalu. Semínka jsem rozhodil v půlce dubna a rostlinky mají jen asi 5cm.
Snažím se je strkat přes den na slunce (balkon) a v noci dovnitř - ještě nedávno byla v noci dost zima a v poslední době tu bývá dost větrno, , takže to venku většinou nenechávám, když jdu pryč (snad by se to nerozfoukalo, ale přecejen jsou ještě dost prťavé a vítr silný, občas do toho dost prudké bouřky, jako třeba dnes). Není to naopak na škodu je furt přesunovat a neškodím jim tím?

Jsou v těch hnojivových tabletách, které byly v setu. Předpokládám, že při jejich velikosti není třeba zatím žádné dohnojování?

Nějaké jiné obecné rady (byť zdánlivě očividné) pro začátečníka? :)


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů