Jaky druh na dubnovy vysev?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
montauk
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29 bře 2010 23:16
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: tchèque paradis

Jaky druh na dubnovy vysev?

Příspěvekod montauk » 29 bře 2010 23:28

za prve, omlouvam se za novy thread, ale nenasel jsem jine vhodnejsi misto...

Velmi me zaujalo pestovani chilli, ovsem az v nekolika poslednich dnech, proto me zajima jaky druh chilli by se hodil pro pestovatele zacatecnika kterej zaspal a naklicit seminka by mohl tak zhruba za tyden (az si je objedna a oni prijdou :))

ps. na aukru jsem nasel tenhle kramek ( http://www.aukro.cz/shop/13378482_seeds ... ory=218077" onclick="window.open(this.href);return false; ) z nej bych si chtel objednat seminka, nebo vite nekdo o nejakym lepsim, kdyztak doporucte.
diky! :thanx:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky druh na dubnovy vysev?

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 29 bře 2010 23:58

montauk píše:za prve, omlouvam se za novy thread, ale nenasel jsem jine vhodnejsi misto...
Zdravím, našel jsi nejvhodnější místo.

Chilli pro začátečníka, záleží jestli máš prostor na pěstování - skleník, fóliák nebo za oknem? Doporučuji okrasný keřík jedlých Chinese chilli pot, Tabasco, Habanero, které jdou bez větších problémů pěstovat i za oknem.

Někdo tady měl nějaké rostliny chili navíc, tak si počkej s objednávkou semen. Pokusím se tomu člověku napsat a třeba se dohodnete.

montauk
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29 bře 2010 23:16
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: tchèque paradis

Re: Jaky druh na dubnovy vysev?

Příspěvekod montauk » 30 bře 2010 23:01

no mam k dispozici zhruba 8m2 pestebni plochy ve skleniku, ale polovinu ma rezervovana svata bylina no a na ty druhy pulce hospodarim tak od kazdyho neco, rajcata, papriky a prave bych tam rad prihodil naky to chilli...:)

diky moc za odpoved a s objednanim semen pockam

Máca
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2011 22:28
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaky druh na dubnovy vysev?

Příspěvekod Máca » 15 bře 2011 22:30

Ahoj,

chtěl bych poprosit o podobnou radu, které z semínek, která jsou tady nabízena mi doporučíte ? Potřeboval bych jedny pro pěstování za oknem a jedny pro pěstování v fóliáku....Díky

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky druh na dubnovy vysev?

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 15 bře 2011 22:46

Máca píše:Ahoj,

chtěl bych poprosit o podobnou radu, které z semínek, která jsou tady nabízena mi doporučíte ? Potřeboval bych jedny pro pěstování za oknem a jedny pro pěstování v fóliáku....Díky
Okno, většinu keřovitých odrůd Rainbow, Twillight, Cayenne atp... se zkušenostma lze pěstovat s obstojnou sklizní i Habanera. Do fóliáku záleží na Tvým vkusu, jak pálivou, silnostěnnou, slabo, luskovou... pro začátečníka bych doporučil třeba Serrano - výnosná a silnostěnná odrůda menších paprik, pálivostí poživatelné i za syrova.

:wave:


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů