Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod muraj238 » 29 kvě 2017 10:57

Dodám odpoledne, až dorazím domů.

Petra00
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19 bře 2017 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Petra00 » 29 kvě 2017 12:49

Dobrý den,

na listech mého cayenne se objevily černé skvrny, vypadají jako spálené, které jsou na konci suché a drolí se. Navíc vrchní listy rostou strašně malé, zakrslé.
Může to být nějaká skvrnitost? Je to rozlezlé po celé rostlině, a bojím se, že se to rozleze i na další rostliny.385653856438563

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 29 kvě 2017 13:10

Co se s kytkami dělo v poslední době? jsou venku? Jak dlouho? Kdy byly přesazené? V jakém jsou substrátu? Jak často a čím hnojíš?
Hodila by se i fotka celé rostliny, případně i substrátu.

Může to být spálené do sluníčka, může to být nějaká plísňová infekce z vlhkosti. Malé a zkroucené nové lístky mohou být z přehnojení, mechanicky poškozené (od větru třeba), nebo taky nějaká infekce.

muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod muraj238 » 30 kvě 2017 06:04

Tady jsou detailnější obrázky, které jsem slíbil:

https://mega.nz/#F!14dACSxB!4o7RYopUwdtfJDhbFRDUMQ

Omlouvám se za zpoždění, mám zoufale pomalý internet.

Taky ty malé lístky jsou nezdravě žluté, hnojím NPK + teď jsem asi třikrát dal Mg. Co jim ještě může chybět?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5422
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Tea Racer » 30 kvě 2017 07:36

Popálení od slunce tam vidím.
Ono jde o to, mozná že jim neco přebývá...
možná také lehká chloroza, dát železo, ale možná to je presvetlenou foto.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 30 kvě 2017 09:23

muraj238 píše:
30 kvě 2017 06:04
Tady jsou detailnější obrázky, které jsem slíbil:
Taky ty malé lístky jsou nezdravě žluté, hnojím NPK + teď jsem asi třikrát dal Mg. Co jim ještě může chybět?
Vidím tam jenom popáleniny od slunce. Třásněnku ne. Ty světlé lístky (v porovnání se starými) mohou být nedostatek železa. Ale na druhou stranu bych to moc nehrotil. Pokud kytka rychle roste, tak není nic neobvyklého, že mladé lístky jsou hodně světlé. Většinou se to spraví samo.

Nedostatek dusíku nebo hořčíku by se projevil i na starých listech. IMHO.

Můžeš zkusit wuxal calcium na list. To je koktejl stopových prvků. Radši to nařeď trošku víc (slabší roztok), než je v návodu. Rostliny jsou přece jenom malé.

Petra00
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19 bře 2017 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Petra00 » 30 kvě 2017 09:57

Co se s kytkami dělo v poslední době? jsou venku? Jak dlouho? Kdy byly přesazené? V jakém jsou substrátu? Jak často a čím hnojíš?
Hodila by se i fotka celé rostliny, případně i substrátu.

Může to být spálené do sluníčka, může to být nějaká plísňová infekce z vlhkosti. Malé a zkroucené nové lístky mohou být z přehnojení, mechanicky poškozené (od větru třeba), nebo taky nějaká infekce.
Paprika je za oknem, které je na západ, takže na ní svítí intenzivě slunce zhruba od oběda až do večera. Hnojená byla naposled asi před měsícem Hoštickým hnpojivem na papriky a rajčata. Substrát mám rašelinu ze Soběslavi. Zaleju je vždycky ráno a fleky jsou spíš v oblasti nad substrátem, tam, kde jsou nad květináčem. Tak mě napdá, jestli to nemůže být tím, že jak na ně svítí, tak se substrát přehřívá, voda se vypařuje a potom ty listy spálí.
38603

muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod muraj238 » 30 kvě 2017 10:08

Díky moc. Přesadil jsem je do toho nejlevnějšího substrátu, který jsem našel, bez jakéhokoli hnojiva a hnojím je jen NPK a Mg. Neměl bych tam hodit ještě nějaký Cererit, nebo něco univerzálního? Ten Wuxal calcium vypadá dobře, ale není v něm síra, kterou podle jiného vlákna tady na fóru papriky taky potřebují a právě nedostatek síry může způsobit žloutnutí listů.

Máte pravdu, že to možná moc řeším a asi bych neměl, třeba se z toho papriky dostanou samy. :)


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů