Hnojím a zalívám moc nebo málo?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
miisav
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13 kvě 2017 11:22
Reputace: 0
Obrázky: 0

Hnojím a zalívám moc nebo málo?

Příspěvekod miisav » 13 kvě 2017 11:39

Ahoj, druhým rokem zkouším v malém pěstovat za oknem chilli papričky, něco budu dávat i na balkón. Letos jsem si koupila hlínu od Forestiny, Symbivit na zakořenění a používám hnojivo Chilli Focus. Papriky proti minule krásně rostou, jsou mohutnější, ale mám problémy s opadáváním květů - sice se jich nasadily na některých rostlinách desítky, ale všechno padá, některé ani nestihnou vykvést. Většinou se úplně ztenčí stonek. To se mi stalo i u objednané sazeničky, původně krásně nakvetla, ale upadla. Sem tam mi žloutnou i listy, hlavně ty, co jsou přímo u okna. Zalívám jednou denně večer - ne příliš, podle váhy květináče a hnojím jednou týdně 10 ml Focusu do litru vody. Možná jsem začala hnojit příliš brzy - po přesazení do čerstvého substrátu po 4 týdnech. Jinak je většina listů pěkně tmavě zelená. Nyní se mi na jedné rostlině objevily hnědé fleky na listech, viz přiložené foto. Poradí mi někdo ze zdejších zkušených pěstitelů?Je to velmi návykový koníček a nerada bych svoje rostliny trápila. Díky.
gallery/image/38150/mini
Tohle jsou moje všechny sazenice, 4 z nich jsou koupené, zbytek piplaný ze semínek.
gallery/image/38152/mini

hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: Hnojím a zalívám moc nebo málo?

Příspěvekod hudobnik » 13 kvě 2017 12:00

Co sa tyka kvetov. Chilli focus nie je uplne ideal. Skus slepicince napr. tekute alebo granulovane. Navyse je normalne, ze sa kvety zhadzuju, ak nie su idealne podmienky.

Tie listy nevidno dobre, nekto skusenejsi ti poradi urcite.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnojím a zalívám moc nebo málo?

Příspěvekod Tea Racer » 13 kvě 2017 13:42

U nekterých druhu je normálni opad pres 90 %, mně to dela treba Habanero maya red normálně a pak najendou se udrzí...

Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: Hnojím a zalívám moc nebo málo?

Příspěvekod mab » 15 kvě 2017 08:13

Podle mě zaléváš moc často, zkus je nechat trochu proschnout.
Sám zalévám podle velikosti nádob a podle teploty a dalších podmínek 1x za 3-6 dní a i přesto mi měkdy připadají zalité moc :-D

Květy opadávají běžně i v opravdu velkém množství.



zkus příště dát odkaz obrázek ve větším provedení, třeba takto.
38150

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Hnojím a zalívám moc nebo málo?

Příspěvekod stankar » 20 kvě 2017 15:42

Ja jen dodam, ze nepodcenit ani prehnojeni, mam to to same na par rostlinach... jako obvykle u me :D
Foto poskozeny a zdravy list, tmava barva listu znamena prehnojeni Dusikem, coz znamena i pozdejsi prechod na kvet (kvety usychaji a opadavaji)
Obrázek


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů