matoha pestuje :)

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod hudobnik » 17 dub 2017 11:40

Keby som ti ja odfotil moje jahody, tak povazujes tie co mas doma za obrovske obludy :) Jahody su princeznicky, skutocne... Chilli oproti tomu rastie ako z ineho vesmiru. Tiez som si naivne myslel, ze budem mat tento rok aj urodu jahod. Prd.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod JurassicChilli » 17 dub 2017 11:49

Pestovať jahody zo semena je úplné peklo. Pestoval som tak raz a stačilo mi. Veľmi dlho trvá kým zosilnejú a sú citlivé na pôdnu pleseň, takže mnoho sa ich ani nedožije dospelosti.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 17 dub 2017 15:08

zatiaľ som nenašiel inú možnosť dostať sa k previslým tak som to skúsil takto.možno niečo robím zle.a možno niekde natrafím na také priesady.do druhého visiaceho kvetináča mladá kúpila jahodový špenát ale ten som ešte nevysadil.je zima na všetko ani šalát som ešte nedal do truhlíkov.a papriky čo som sadil v decembri a začiatkom januára sa pod svetlami aj na oknách začínajú trápiť nech už je máj nech môžu ísť aspoň na balkón.do konca apríla taká zima to je o držku..ďalšiu sezónu sadím chinenses hlavne väčšie odrody asi na prelome januára a februára.zvyšok v polovici marca.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod Bacula » 17 dub 2017 16:14

Jahodám to na začátku opravdu hrozně trvá, jsou to dlouho miniatury, ale rozjedou se. Pěstuji v jednom truhlíku převislé s růžovými květy, líbí se mi, že plodí dvakrát. Odrůdu bohužel nevím, dostala jsem je bez cedulky.
Bacula

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 23 dub 2017 21:31

budem toho mať viac tak som si na doma a balkón kúpil väčšiu krhlu tá stará menšia pôjde do roboty :)
37798
neónova zelená aby celý celý blok oproti večer videl že polievam :-D mali aj oranžovú ale priateľka povedala že zelenú tak musí byť zelená :-D musím na ňu urobiť z kúska hadice redukciu na menšiu koncovku ktorú som dokúpil aby som nepolieval aj parapety a koberce :-D
no a trochu som si mákol na zabudnutej záhrade..krompáč a do 30 cm prekopať bývalý kvetinový záhon južná strana a tesne pod chatou takže teplo bude aj v noci od múru.desať rastlín tam natlačím keď prestriedam veľké s menšími.vyše 35 rokov sa o to nikto nestaral tak som musel dostať von aj 5 hrabov ktoré mali korene hrubé ako sagan nohy..nemal som sekeru ani pílu poruke tak len krompáčom odsekať..ruky zdreté chrbát necítim ale cítim dobrý pocit :-D
37799
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 30 dub 2017 21:01

dnes bez foto lebo sa mi nechce :) na noc hlásia niekde 3 a niekde 8 stupňov neskoro večer som mal na balkóne 6 ráno 8 a už som nemohol čakať na utorok odkedy už majú byť nočné teploty okolo 10 tak som nejaké annuumky a tabasca vyhodil na balkón.rastlinky prerastené ťažko sa s nimi manipuluje aj kontroluje vlhkosť následne žltnú a padajú listy samé problémy tak som to trochu riskol pár dní skôr ako by som mal aby som mal viac priestoru na potrebnú manipuláciu.tohtoročné jarné počasie mi poriadne pokazilo plány a neskutočne mi už lezie na nervy.jedno naganero a jedno rocoto som presadil do final 20 litrov vedier a dal na chodbu do paneláku na final stanovisko.rocoto bolo v pohode ale naganeru korene komplet prerástli litrový kvetináč ani sa nečudujem že začalo zhadzovať listy.poctivo si robím poznámky ktoré odrody kedy vysiať aby sa mi toto nestávalo a veľa chinensiek mi vychádza až na prelom januára a februára a poniektoré až na polovicu februára.takže o rok žiadne vianočné ani silvestrovské močenie semienok chinensiek nebude zavlažovať sa bude iba hrdlo :-D pupene stále trhám je toho stále viac a viac lebo už mi kvitnú aj ajiny aj chinensky dokonca aj prvé rocoto už pokúšalo osud tak som mu to rýchlo zatrhol.
čo som si všimol pri hrabaní sa v hnojivách hoštické guáno má iný pomer npk granulované ako tekuté?dosť ma to zarazilo
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 30 dub 2017 21:56

dlho na balkóne nevydržali vyšiel som von a drb tri stupne tak na noc išli do kuchyne pod stôl :-D
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod hudobnik » 01 kvě 2017 01:16

Co sa tyka pocasia, vyhliadka je stale blba. Sledujem to a do zamrznutych by som nic neriskoval.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů