Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod Pedro » 03 úno 2017 21:07

Kdepak. Hoši opravují silnici a dávají hromádku za hromádkou. No a protože řidič pil celý den palmové víno... chuťově jak náš burčák... tak se nějak nezvládl vyhnout již té zasypané... stojí tam již dva dny. Utržené nádrž, pochroumané přední kolo... prostě blbec.
Jinak nakládat na fotce je z roku 1960, krasavec. Ale ještě jsem ho neviděl v provozu... nemá olej.

Uživatelský avatar
komar
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2016 15:45
Reputace: 77
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod komar » 03 úno 2017 21:44

55let stary nakladak stale v provozu.. nadehra... jestli tam bude stat jeste zitra hod nam prosim fotku i zepredu.. :respect:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod Pedro » 04 úno 2017 00:35

Omlouvám se, ale tablet si zase sám upravil, jde samozřejmě o ten nakladač CAT-rok výroby 1960. Ovšem na druhou stranu, věřím tomu, že zde jezdí opravdu hodně staré tahače. Dnes třeba přijel jeden starý americky MACK...krasavec v hrozném stavu. Oni ti místní zničí vše.
Takže nějaké vyfotím a dám sem...pro fandy techniky.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod lobo » 04 úno 2017 09:45

Zdravím tě kamaráde :wave: ,

zorvna včera jsem si na tebe vzpoměl a říkal jsem si že už by jsi touhle dobou mohl mít nějaké plody a jehle vlezu na forum a co nevidím :thumbup: Opět potvrzuješ jenom to, že když člověk není línej pracovat tak se dá dosáhnout všeho. :tiphat:

Ty plody jsou fakt parádní, na to že pěstuješ v podstatě v písku je to super, jen tak dále :thumbup: Na to Naganero jsem fakt zvědavej vypadá že se mu daří hodně dobře, je to takovej nezmar, nenáročná odrůda :tiphat:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod Pedro » 04 úno 2017 11:47

lobo píše:
04 úno 2017 09:45
Zdravím tě kamaráde :wave: ,

zorvna včera jsem si na tebe vzpoměl a říkal jsem si že už by jsi touhle dobou mohl mít nějaké plody a jehle vlezu na forum a co nevidím :thumbup: Opět potvrzuješ jenom to, že když člověk není línej pracovat tak se dá dosáhnout všeho. :tiphat:

Ty plody jsou fakt parádní, na to že pěstuješ v podstatě v písku je to super, jen tak dále :thumbup: Na to Naganero jsem fakt zvědavej vypadá že se mu daří hodně dobře, je to takovej nezmar, nenáročná odrůda :tiphat:
Taky tě kamaráde zdravím.
Plody já tady mám vlastně pernamentně, jen je problém, že když odjedu domů, tak se o to nikdo nestará. Rostliny jsou hodně zdevastované a pak jim trvá cca 14dní, než zase vše začne být jak má. Jinak půda je fakt téměř písek, s minimem humusu a živin. Proto jsem teď dovezl ten kristalon, protože slepičince prostě nezvládají. Ty si dovezu příště s další dávkou kristalonu,ten asi funguje.Tedy co já vidím, jak rostliny rostou a kvetou.
Teď jsem rozdal nějaké sazenice "flashova" citronu místním a nějakou carolinu, tak jsem na ně zvědav. Ale je sranda, že si ke mně chodí pro "pepper" na ochutnávku...ti co už znají, tak čekají na reakci odvážlivců. Příští turnus tady chci zasadit nějaká semena z loňské výměny, aby byla nějaká změna. Také asi budu sázet mutantí medusu-už F4, ale to opravdu až příští cestu sem. Teď mi tady zbývá poslední týden a pomalu balím domů. Musím říct, že se těším. Byl jsem tu od listopadu s Vánoční pauzou téměř tři měsíce. Což je už na palici, neumím si představit být tu vždy na delší pobyt.
A to jsem teď přijel a jeden záhon sazenic, které jsem měl separé, mi sežrali asi "grass hoper". Potvory nenažraný.
Na Naganero jsem zvědav taky, ještě mám 3 ks na záhoně, ale těm se takhle nedaří. Tak snad ta v kbelíku bude krasavice :wave:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2204
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4517
Obrázky: 0

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod Pedro » 10 úno 2017 16:22

Ahoj všem.

Protože zítra odjíždím z kempu a v úterý letím zase za rodinou, tak malý závěrečný únorový report... Další bude někdy po polovině března, po mém plánovaném návratu sem. Teď před odjezdem jsem dopřál rostlinám krostalon 3x týdně a tento týden dokonce dvojnásobnou dávku do každé zálivky. Ano, určitě budou hodně přehnojené. Ale zase teď nedostanou měsíc nic, jen vodu, když si černoušek vzpomene. Takže snad dopadnou ok. Na tohle bylo lepší období dešťů, ale to je zase někdy moc vody...
Já si dám ve městě nějaké poslední dobré ryby, zajdu na pláž atd.
No a teď pár fotek kytek, které mi tu rostou...a snad tu budou po mém návratu.
Naganero
36390
36391
Carolina
36392
A teď 7pot brown a Flashuv citron...co je co si nepamatuji. Jedna z nich je podivně zničená (problém jsem popsal v minulém příspěvku), tak jsem k ní zasadil polámanou sazeničku. Třeba poroste alespoň jedna.
36393
36394
36395
celek
36396
habanero white - všechny keříky jsou obalené květy a plody.
36397
černoška
36398
mutant medusa + nějaká další mutace
36400
36399
Neznámá kráska...tuším, že buď 7 pot brown nebo další citron. Kvete jako o život a má krásné velké plody. Fakt jsem zvědav, co to bude.
36401
36402
A druhý záhon po nájezdu hlídacích psů. Něco to bohužel nepřežilo, ale zase něco se zachránilo...nezbývá než to nechat osudu.
36403
Toť vše. Jen vás všechny popíchnu...je zde cca 34°C, 70% vlhkost. krása. Dnes je pod mrakem, ale jinak je zde slunce celý den. Mírný vánek. Světla mám krásných 12hodin.
Tak ať vám to všem roste a dělá radost. I když je u nás zima, tak se tam těším....

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod pan_klobouk » 10 úno 2017 16:46

Tady nadhernych -5°C a slunicko zname jen z obrazku,ale aspon uz smogova perina je pryc :D Kytky mas krasny :)
pan_klobouk

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Pedro - africké pěstování (sezona 2017)

Příspěvekod lobo » 22 bře 2017 10:25

Nazdara kamráde tak co holky ? přežili ?? :wave:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů